Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща в планината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Къща в планината

    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
    ... а за немските овчарки, го казах по-скоро символично,
    то... трябва не немски овчарки, а панцери (танкове), щото руските беха по-скоро по тия ширини и видяхме, кво стана...
    както и да е...
    ...
    мястото ти е хубаво... а с тока, водата как стои ?-ът
    Ток има, Водата е от сонда 45м, нагоре май писах, има помпа и хидрофор. Има и бойлер 10л. в кухнето. Има стая3.60/3.60, друга 2,40/360, кухня 2,40/3,60 и веранда 2.40/2,40.
    Водата е годна и за пиене, но е леко мътна заради вибрационната помпа.
    То и няма какво да я замърси, че нагоре е само гора, вече почти непроходима.

    Коментар


    • #32
      От: Къща в планината

      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
      Обмисляш ли и варианта - парцел и да си домъкваш една каравана когато си там ?
      Най добрия вариант .

      Коментар


      • #33
        От: Къща в планината

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        Обмисляш ли и варианта - парцел и да си домъкваш една каравана когато си там ?
        да, точно, и го споменах... и като резервен, и като луксозен, и като мобилен, и като про-СОТ-анти-robbery вариант...
        ама то тогава темата, може да се видоизмени и премине в "търся частни места за къмпингуване"
        с панорама, екологично чисти, с ток и вода... по възможност - но не и чак задължително да е в БГ,
        щото си имат и резервоар и фотоволтаик, и сателит, повечето каравани след 2000-та...

        P.S. а и кажи ми, като прочетеш като мен и какво ще си помислиш, от само преди 5 мин., за ето това:

        "Зелените" в България нямат никакъв шанс, защото българинът не обича природата, освен като източник на "келепир". Той ще изсече гората за дървен материал, ще излови маломерните рибета със серкме, ток или взрив, за да си ги опапа пържени с мастиката си, ще застреля бременната сърна, за да я опече със все плода й и изплюска с трийсет литра вино той много държи да пробва дали малкото шарено глиганче има вкус на домашно прасе. Той стреля по делфините за кеф или да опита "делфинска пРажола", а пък ако е рибар - на тези, оплели се в мрежите, им реже перките. По същия начин, по който си връзва кучето на теглича отзад и го влачи с колата си за наказание.

        Най-му бъркат в здравето на българина "Зелените" когато му пречат да шитне пустеещата самозалесила се ливада на прадядо си на някой инвИститур за хотел с канализация, заустена в морето, откъдето после детето му ще фане 1001 болести, или за ветрогенераторен парк, вдигащ цената на тока, който плаща поне 50 пъти. Пък, че децата му няма да са виждали дърдавец и на картинка дори, а делфин - само в мексиканския му вариант в делфинариума, не го е еня. Веднъж се живей, ей ! А тия мръсни еколози пречат ! "

        и май констатацията- болезнена или вярна... си е ужасна.
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...141208&page=15
        Последно редактирано от ivied; 17-02-14, 12:50.

        Коментар


        • #34
          От: Къща в планината

          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
          .....Освен оферти, може да споделите и някои препъни камъни,
          с които сте се сблъсквали или наблюдавали
          от личен опит при придобиването на имоти, административни спънки и неуредици евентуално,
          както и тяхното решаване,
          или възникнали при функционирането и поддържането на подобен имот.
          За да се избегнат не само от мен, но и от други участници в нашия форум....
          Колега, отговарям на молбата ти в Л.С. за съвет, като човек който вече си е купил къща.

          Като гледам ти си на положението, на което аз бях преди 2г и 6м.
          От тогава минах около 200 огледа, 2 напразни плащания на предварителни договори / едва си взех парите обратно и то не всичките?/ и около 10 сделки, за които бях почти платил.

          Покупка на имот без адвокат не става. А ти си зает и не си в България.
          Та ето каква е твоята схема, според мен:

          Надявам се че имаш обслужваща банка в България.
          Ако нямаш време намери как да дойдеш до тук за 2-3 работни дни.
          Избери си банка и внеси около 1/3 от сумата, която смяташ да изхарчиш за къща на сметка в избраната от теб банка.
          След това ще трябва да им докажеш доходи, може с платежни, може с извлечения и почни да привеждаш в сметката си месечно сума, приблизително такава, с каквато смяташ да погасяваш. Към лятото, те ще са убедени, че си надежден платец и перфектен клиент.
          Същевременно се договаряш с банката, че ще искаш да купиш къща, като ипотекираш имота в полза на банката и ще го изплащаш 10 - 15 години.
          Плащаш си "таксите за проучване на имота и кредита", които са около 300 - 500 лв. и са най-ниското възможно адвокатско възнаграждение.
          Назначават ти кредитен инспектор и от тук нататък си комуникираш с него по телефон и мейл - директно от Германия.
          След това си намираш посредник за купуване на имот, който работи на процент от сделката, обясняваш му какво търсиш, може и да му поемеш някои транспортни разходи за огледи, свързваш двамата и само дърпаш конците от Германия. Посредника да не ти е роднина, или познат.

          Тази схема ще сработи перфектно за твоите нужди.
          Ти си избираш имотите по интернет. Провеждаш първи раговори по телефона с фирмите посредници, или продавача. Уведомяваш ги, че имота ще се купува с банков кредит. Още в тоя момент ще ти отпаднат 95% от продавачите. Не съжалявай ! За да се отказват, значи нямат редовни документи.

          След това изискваш да ти изпратят по мейл - сканираните документи - банката ще ти даде списък - или поне част от тях. Това се налага, защото, често посредниците лъжат, че има документи, надявайки се от мерак да кандисаш, като видиш имота. Пък после да си трошиш главата .

          Когато се увериш, че разполагат с необходимите документи или част от тях, вече изпращаш твоя посредник, да вземе документите от посредника на клиента и да ги отнесе в банката, на кредитния инспектор. От там разбира се изискват още документи. Почти няма начин кредитния инспектор и юридическият отдел на банката, да не си свърши работата, както трябва. Тоест, ако те одобрят сделката, значи документацията е в ред. По някое време от банката ще ти поискат още около 500 лева, за да отиде техен специалист да огледа къщата. Отлагай този момент за по късно, нека първо разгледат останалата документация. Накрая ще платиш и тези пари, защото специалистът обикновено е строителен инженер и ще огледа къщата от към основи, бетонни колони и плочи. Струва си.

          След това, си свободен да си купиш къщата спокойно и без кредит. Банката си е осчетоводила разходите към теб, около 1000 лева общо и не може да има претенции.
          Но старанието при огледа на сделката - никой адвокат няма да ти го даде. Особено пък на тази цена.
          Не бързай и не клякай пред продавачите. Парите са у теб, ерго, Силата е у теб !!!
          Ти диктуваш условията. Особено на този рехав пазар, където няма никакви сделки, а само огледи.

          Това е според мен. Успех
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #35
            От: Къща в планината

            И още един път - Много благодаря, Ник!

            Коментар


            • #36
              От: Къща в планината

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Колега, отговарям на молбата ти в Л.С. за съвет, като човек който вече си е купил къща.

              Като гледам ти си на положението, на което аз бях преди 2г и 6м.
              От тогава минах около 200 огледа, 2 напразни плащания на предварителни договори / едва си взех парите обратно и то не всичките?/ и около 10 сделки, за които бях почти платил.

              Покупка на имот без адвокат не става. А ти си зает и не си в България.
              Та ето каква е твоята схема, според мен:

              Надявам се че имаш обслужваща банка в България.
              Ако нямаш време намери как да дойдеш до тук за 2-3 работни дни.
              Избери си банка и внеси около 1/3 от сумата, която смяташ да изхарчиш за къща на сметка в избраната от теб банка.
              След това ще трябва да им докажеш доходи, може с платежни, може с извлечения и почни да привеждаш в сметката си месечно сума, приблизително такава, с каквато смяташ да погасяваш. Към лятото, те ще са убедени, че си надежден платец и перфектен клиент.
              Същевременно се договаряш с банката, че ще искаш да купиш къща, като ипотекираш имота в полза на банката и ще го изплащаш 10 - 15 години.
              Плащаш си "таксите за проучване на имота и кредита", които са около 300 - 500 лв. и са най-ниското възможно адвокатско възнаграждение.
              Назначават ти кредитен инспектор и от тук нататък си комуникираш с него по телефон и мейл - директно от Германия.
              След това си намираш посредник за купуване на имот, който работи на процент от сделката, обясняваш му какво търсиш, може и да му поемеш някои транспортни разходи за огледи, свързваш двамата и само дърпаш конците от Германия. Посредника да не ти е роднина, или познат.

              Тази схема ще сработи перфектно за твоите нужди.
              Ти си избираш имотите по интернет. Провеждаш първи раговори по телефона с фирмите посредници, или продавача. Уведомяваш ги, че имота ще се купува с банков кредит. Още в тоя момент ще ти отпаднат 95% от продавачите. Не съжалявай ! За да се отказват, значи нямат редовни документи.

              След това изискваш да ти изпратят по мейл - сканираните документи - банката ще ти даде списък - или поне част от тях. Това се налага, защото, често посредниците лъжат, че има документи, надявайки се от мерак да кандисаш, като видиш имота. Пък после да си трошиш главата .

              Когато се увериш, че разполагат с необходимите документи или част от тях, вече изпращаш твоя посредник, да вземе документите от посредника на клиента и да ги отнесе в банката, на кредитния инспектор. От там разбира се изискват още документи. Почти няма начин кредитния инспектор и юридическият отдел на банката, да не си свърши работата, както трябва. Тоест, ако те одобрят сделката, значи документацията е в ред. По някое време от банката ще ти поискат още около 500 лева, за да отиде техен специалист да огледа къщата. Отлагай този момент за по късно, нека първо разгледат останалата документация. Накрая ще платиш и тези пари, защото специалистът обикновено е строителен инженер и ще огледа къщата от към основи, бетонни колони и плочи. Струва си.

              След това, си свободен да си купиш къщата спокойно и без кредит. Банката си е осчетоводила разходите към теб, около 1000 лева общо и не може да има претенции.
              Но старанието при огледа на сделката - никой адвокат няма да ти го даде. Особено пък на тази цена.
              Не бързай и не клякай пред продавачите. Парите са у теб, ерго, Силата е у теб !!!
              Ти диктуваш условията. Особено на този рехав пазар, където няма никакви сделки, а само огледи.

              Това е според мен. Успех
              Ето такива писания правят форума стойностен, ЕВАЛА Ники и благодарим!

              Аз също цели три години гледах умувах и минах през какви ли не тъпотии и трудности, ако тогава преди години бях видял това по-горе тогава щях да спестя поне половината време нерви и не малко пари...
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #37
                От: Къща в планината

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Когато се увериш, че разполагат с необходимите документи или част от тях, вече изпращаш твоя посредник, да вземе документите от посредника на клиента и да ги отнесе в банката, на кредитния инспектор. От там разбира се изискват още документи. Почти няма начин кредитния инспектор и юридическият отдел на банката, да не си свърши работата, както трябва. Тоест, ако те одобрят сделката, значи документацията е в ред.
                1. Оригинали документи или копия (нотариално заверени) се изискват от банката?
                2. Процедира ли се по подобен начин и при закупуване на парцел,
                с право на строеж или в кадастъра на населеното място, т.е. не е земеделска земя?
                3. Махалите с по 1-5-10 жителя имат ли кадастрални планове, важат ли (изискват ли се) същите документи, като при по-големите населени места?
                Последно редактирано от ivied; 17-02-14, 14:05.

                Коментар


                • #38
                  От: Къща в планината

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Колега, отговарям на молбата ти в Л.С. за съвет, като човек който вече си е купил къща.

                  Като гледам ти си на положението, на което аз бях преди 2г и 6м.
                  От тогава минах около 200 огледа, 2 напразни плащания на предварителни договори / едва си взех парите обратно и то не всичките?/ и около 10 сделки, за които бях почти платил.

                  Покупка на имот без адвокат не става. А ти си зает и не си в България.
                  Та ето каква е твоята схема, според мен:

                  Надявам се че имаш обслужваща банка в България.
                  Ако нямаш време намери как да дойдеш до тук за 2-3 работни дни.
                  Избери си банка и внеси около 1/3 от сумата, която смяташ да изхарчиш за къща на сметка в избраната от теб банка.
                  След това ще трябва да им докажеш доходи, може с платежни, може с извлечения и почни да привеждаш в сметката си месечно сума, приблизително такава, с каквато смяташ да погасяваш. Към лятото, те ще са убедени, че си надежден платец и перфектен клиент.
                  Същевременно се договаряш с банката, че ще искаш да купиш къща, като ипотекираш имота в полза на банката и ще го изплащаш 10 - 15 години.
                  Плащаш си "таксите за проучване на имота и кредита", които са около 300 - 500 лв. и са най-ниското възможно адвокатско възнаграждение.
                  Назначават ти кредитен инспектор и от тук нататък си комуникираш с него по телефон и мейл - директно от Германия.
                  След това си намираш посредник за купуване на имот, който работи на процент от сделката, обясняваш му какво търсиш, може и да му поемеш някои транспортни разходи за огледи, свързваш двамата и само дърпаш конците от Германия. Посредника да не ти е роднина, или познат.

                  Тази схема ще сработи перфектно за твоите нужди.
                  Ти си избираш имотите по интернет. Провеждаш първи раговори по телефона с фирмите посредници, или продавача. Уведомяваш ги, че имота ще се купува с банков кредит. Още в тоя момент ще ти отпаднат 95% от продавачите. Не съжалявай ! За да се отказват, значи нямат редовни документи.

                  След това изискваш да ти изпратят по мейл - сканираните документи - банката ще ти даде списък - или поне част от тях. Това се налага, защото, често посредниците лъжат, че има документи, надявайки се от мерак да кандисаш, като видиш имота. Пък после да си трошиш главата .

                  Когато се увериш, че разполагат с необходимите документи или част от тях, вече изпращаш твоя посредник, да вземе документите от посредника на клиента и да ги отнесе в банката, на кредитния инспектор. От там разбира се изискват още документи. Почти няма начин кредитния инспектор и юридическият отдел на банката, да не си свърши работата, както трябва. Тоест, ако те одобрят сделката, значи документацията е в ред. По някое време от банката ще ти поискат още около 500 лева, за да отиде техен специалист да огледа къщата. Отлагай този момент за по късно, нека първо разгледат останалата документация. Накрая ще платиш и тези пари, защото специалистът обикновено е строителен инженер и ще огледа къщата от към основи, бетонни колони и плочи. Струва си.

                  След това, си свободен да си купиш къщата спокойно и без кредит. Банката си е осчетоводила разходите към теб, около 1000 лева общо и не може да има претенции.
                  Но старанието при огледа на сделката - никой адвокат няма да ти го даде. Особено пък на тази цена.
                  Не бързай и не клякай пред продавачите. Парите са у теб, ерго, Силата е у теб !!!
                  Ти диктуваш условията. Особено на този рехав пазар, където няма никакви сделки, а само огледи.

                  Това е според мен. Успех
                  Има логика..... Най-вече като знам "компетентността" на повечето "коллеги" от бранша.....
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Къща в планината

                    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                    1. Оригинали документи или копия (нотариално заверени) се изискват от банката?
                    2. Процедира ли се по подобен начин и при закупуване на парцел,
                    с право на строеж или в кадастъра на населеното място, т.е. не е земеделска земя?
                    3. Махалите с по 1-5-10 жителя имат ли кадастрални планове, важат ли (изискват ли се) същите документи, като при по-големите населени места?
                    1. Банковия кредитен инспектор изисква копия от документите. След това ги предава на юридическия отдел за анализ. Те му връщат О.К. , или изискват допълнителни документи. Копията от документите остават при теб. Банката си ги ксерографира и прави кредитно досие на имота - също. Но предупреждава собственика на имота да пази набора от оригинали - със цветен печат. Няма оригинали - няма сделка.
                    2. Парцел също може да бъде закупен с кредит. Но там нямам опит.
                    3. Втория ми предварителен договор, беше за чудесна къща на прекрасно място, но в областта - нямало кадастър. Това според агента по сделката, както и според строителния техник в общината.
                    Нямало кадастър от едно време и това си е ! Купувай !!!
                    Поинтересувах се аз, каква е тая работа ? Нали все пак има закон за кадастъра.

                    http://www.bgstuff.net/formi-i-dokum...li-grupa-imoti

                    И така в един от етапите на процедурата, която започнах, се оказа че със земята под къщата е възмезден преди 20 години, друг собственик.
                    Тоест земята в имота и още три съседни имота - не беше собственост на собствениците на къщите. Те не знаеха за това. Нещо повече, възмезденият собственик - също не знаеше, че е възмезден и има земя там, Абе пълен майтап.

                    Ама пари за предварителен договор искат. Нямало смисъл да се юркат за документи, ако няма предварителен договор за покупко-продажба. А после как се връщат тези пари в двоен размер ? - хич и не помислят. Защото предварителния договор е справедлив. И двете страни залагате по 10% от стойността на имота, ако сте неизрядни. Ти даваш своите 10% на собствениците, а ако те не са изрядни ти връщат твоите пари и плащат 10% неустойка. Аз съм си връщал само моята половина, при неизряден продавач. Неговите 10% - не ми трябват. Ама и това не винаги е успешно.. Добре че винаги съм плащал с банков превод. Ако ги дадеш на ръка - забрави ги.

                    Общо казано - закона за кадастъра важи за цялата територия и там където няма кадастър - собственика би трябвало да си осигури процедура за създаване на кадастър, за да е изряден продавач.
                    Бих добавил, че повечето продавачи на имоти, не са мошеници, а по-скоро имат ниска документна култура.
                    Последно редактирано от Nik Nikolov; 17-02-14, 14:52.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #40
                      От: Къща в планината

                      Една приятелка се наши наскоро с пари по предварителен договор. Попадна на растениевидни продавачи, изпаднали в личен фалит на ипотекиран имот. Дори не е почнала да ги съди, че ще вземе на босия - цървулите. Не са и малко пари, доста хилки нарина за нищо. Че за капак и кредити изплаща!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Къща в планината

                        ..и моите пет стинки по въпроса..

                        Това което ти е споделил Ник е полезно разбирасе, но не решава едни въпроси относно проучването на реалната стойност на имота дето експерт оценител от банката ще направи на база на документите от собственика!!!
                        Като страна , този служител на банката ще разглежда Нотариални актове издавани по едно друго време, че дори и с нереални цени на имоти-земя и постройки, както и не цялостно отразяване на квадратури в тях...Къде по грешка на ново кадастриално прекрояване, къде по усмотрение за укриване на бъдещи данъци и такси в местни данъци и такси...
                        Имай в предвид, че от скоро, едва от около десетина години се изисква попълване на данъчна декларация за придобиване на имот, която се СВЕРяВА от техник в Общината!!!Преди това всеки на честна дума си е декларирал пред касите на данъчното , квадратури и имоти на принципа едно към гьотре...
                        Така има опаснопст онези експерти да оценят имота на хората доста не реално, което да те доведе до заблуда...

                        Съвет от мен....
                        Проверката на имота е задължителна!!!Отива доверен твой човек, или ти самият в кантората на най-добрият нотариус в региона - плащаш си за услугата и си наясно за тежести и реални данни относно нотариалните актове за земята и за постройката!!!

                        Там където искаш ти да си купиш имот....в подножието на планините, обикновено се водят местности - за вилни зони!!
                        Това са територии, които са в близост до градовете , но обособени на границата с горските фондове!!!Това са земи, бивши пасища, които са раздавани на населението по Параграф 4 за Самозадоволяване!!Обикновено с площ от по 600 или 800кв.метра с право на строеж на постройки до 35кв. метра със суперфикция!!!

                        Масово им е даван срок за закупуване от държавата през периода от 92 до 96г. по тогавашни уж пазарни цени от ПОЛЗВАТЕЛИТЕ им!!
                        Ако обаче тези хора не са си го купили тогава, то те не са собственици!!!Земята автоматически не е техна а е актувана като общинска собственост!
                        Дори и да са платили тогава и да са им дали бележка - квитанция, то процедурата не спира до там!Трябва да се извади скица и нотариус да им издаде Официален Нотариален акт!!Той в последствие трябва да се впише в Агенцията по вписванията и да се регистрира в Кадастъра!!!/оставя се копие там за архив/
                        Това е положението с тези имоти!!!
                        Има много вилни зони, които са със започнат, но недовършен кадастриален план!!!Без кадастриален план не е фатално само ако има изпълнени всички други условия ето ти писах по горе!!- иначе ако в архива на кадастера няма валиден нотариален акт, описващ точно местоположението и съдържанието на имота е Проблем!- защото няма на базата на какво утре да се нанесе този имот, защото него го няма по документи никъде!

                        В тези вилни зони обикновенно тока е слаб и непостоянен, така че соларните панели са ти нужни, а водата е от каптажи или от собствен водоизточник...
                        Хубавото е, че съседите ти няма да са мързеливи и мизерни, щото такива не са в състояние да поддържат такъв имот!Там хората са задружни и единни!
                        Аз имам това, което ти си решил да купуваш...На 6км от площада на Перник и на 28км от София на около 900метра над морското ниво.
                        Има около 50 вили, повечето от които са дървени и занемарени, но има и десетина масивни и поддържани...Пътят е прилично добър, но последните 200-300метра сеподдържат от местните, ремонтира се след тежки порои и тежки кални разходки на мека влажна горска почва...
                        Има постоянно живеещи хора, които гледат животинки и са ни безценни...Те са и митницата и КППто - за да се защитаваме от грабежи...Живее се здружно в едно такова общество, защото всеки е полезен с нещо на всички!!!Има и пчелари, има и козари и овчари, и всички имат люта ракия и много плодни дръвчета...
                        Ние даваме кайсиите за компоти, те ни дават козие сирене и овче мляко...Сливовата и гроздовата е местно производство, и салатите и туршиите...
                        Пиши иако мога с нещо да помагам...
                        Ето ти и моята горска къщичка:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI5988.JPG
Прегледи:1
Размер:158.7 КБ
ID:5564833Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI6007.JPG
Прегледи:1
Размер:240.3 КБ
ID:5564834Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI6000.JPG
Прегледи:1
Размер:249.4 КБ
ID:5564835
                        СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                        Коментар


                        • #42
                          От: Къща в планината

                          Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                          ..и моите пет стинки по въпроса..

                          ...Ние даваме кайсиите за компоти, те ни дават козие сирене и овче мляко...Сливовата и гроздовата е местно производство, и салатите и туршиите...
                          Пиши и ако мога с нещо да помагам...
                          Ето ти и моята горска къщичка:
                          Благодаря! Наистина... Просто няма какво друго да кажа...

                          P.S. Има... Просто отварям в темата - подтема: стек "Немска бира"
                          и ти си в списъка... и за освещаването... (ако ще да е и в друга подтема: "Паркирането на караваната на Балканите"...
                          И къщичката ти е "невороятна" -уютна и стегната, семпла, и прибрана...
                          и информацията за местните... и за кайсиите... и въобще...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Къща в планината

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            ... Ама пари за предварителен договор искат. Нямало смисъл да се юркат за документи, ако няма предварителен договор за покупко-продажба. ...
                            В много случаи тръгват да си оправят документите едва когато/ако намерят някой да даде капаро, та с тези пари да плащат такси в кадастър и т.н. Дори и в случай, че собствениците са повече от 1 и разходите, разделени помежду им, са доста малки суми. В случаи с повече от 1 собственик - доста чести проблеми с разбирателството (или по-скоро липсата на такова) между продавачите, които понякога могат да провалят сделката.

                            Доста проблемни имоти откъм документация, особено в случаите, когато става въпрос за някаква къща, и особено пък ако е нещо на етап "груб строеж". Някои такива стават единствено за събаряне и градеж на чисто. Ама в такива случаи по-добре човек да вземе чист парцел.

                            Има някакви диви творения на българския строителен гений. Къщи без основи, провиснали или наклонени плочи, носещи колони, които реално не носят нищо. Хубаво, когато се виждат. Ама има и такива, на които отгоре е ударен по един гипс картон и отгоре е напудрено. А какво е отдолу ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Къща в планината

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Има някакви диви творения на българския строителен гений. Къщи без основи, провиснали или наклонени плочи, носещи колони, които реално не носят нищо. Хубаво, когато се виждат. Ама има и такива, на които отгоре е ударен по един гипс картон и отгоре е напудрено. А какво е отдолу ...
                              Прав си Чавдаре, прав си...на много такива места съм ходил да правя пилотно укрепване, защото къщата не иска да стои на мястото ѝ , определено от стопанина
                              Ако човек няма понятие, по- добре да осъществи мониторинг и с помощта на строителен инженер !
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #45
                                От: Къща в планината

                                в подтемата"Немска бира" и за последните 2-ма ще трябва да се прави явно "минисъбор" ама с кеф!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X