Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща в планината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Къща в планината

    Много интересни предложения и мнения получавам!
    Откривам - благодарение на вас - невероятни места и локации, за които не съм и подозирал...
    и лятото се очертава да бъде много интересно и наситено - ще ги посетя и огледам!
    Благодаря на всички за предложенията, идеите, съдействието и вниманието!
    Продължавайте в същия дух..!
    И обещавам живот и здраве да направя една среща на форума за освещаване - с барбекю и агне...
    а може и да не стигне само едно...
    Още един път се убеждавам, че форума ни е уникален..!
    Последно редактирано от ivied; 12-02-14, 19:35.

    Коментар


    • #17
      От: Къща в планината

      Имам къща на 2 етажа в гр.Плачковци на 3 км.от Трявна,в центъра на градчето е двор около 1 декар и река в края на двора,къщата е стара и има търговско помещение на партера.
      SUZUKI VITARA V6
      HONDA CBR 919RR
      MERCEDES ML
      MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

      Коментар


      • #18
        От: Къща в планината

        Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
        Имам къща на 2 етажа в гр.Плачковци на 3 км.от Трявна,в центъра на градчето е двор около 1 декар и река в края на двора,къщата е стара и има търговско помещение на партера.
        Пък аз имам вила на морето и се вижда плажа от 1вия етаж, ама не бях се хвалил до сега....

        Да вземеш да пуснеш снимки, цени и нещо такова ако ще предлагаш нещо на местния пазар или само си бъбрим
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #19
          От: Къща в планината

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Пък аз имам вила на морето и се вижда плажа от 1вия етаж, ама не бях се хвалил до сега....

          Да вземеш да пуснеш снимки, цени и нещо такова ако ще предлагаш нещо на местния пазар или само си бъбрим
          Снимки може и на е-мейла посочен в началото на темата.
          И от гледна точка на конфиденциалност и дискретност.
          Разбирам, от досега получените съобщения и мейли, че информация за цената
          не се дава охотно и веднага, по ред причини.
          Някои напълно разбираеми.
          Но все пак някаква информация относно желаната цена е доста положителен признак.
          Въпрос и на ориентация, и да си преценим желанията и възможностите.
          С оглед не само на изискванията ни, но и ситуацията на пазара.

          Честно казано има и прекрасни оферти - но къщи и места от порядъка на 40-80 000 Евро,
          са вече доста далеч от нуждите и възможностите ми.
          Не че някои не си струват цената или труда и усилията. Напротив!
          Просто сме в различна таргет група, за около 1-2 месеца в годината,
          подобна инвестиция не е обоснована, приоритетна или належаща.
          Нямам намерение да правя бизнес с имоти или да развивам селски туризъм
          - става въпрос просто за лично ползване.

          Благодаря на хората, които се отзоваха досега и на тези занапред.
          Че отделиха от времето си и споделиха информация, дори без да се познаваме лично.
          Оценявам високо това и ще бъда благодарен, както и ще помагам, с каквото и аз мога.
          И продължаваме по темата...

          Освен оферти, може да споделите и някои препъни камъни,
          с които сте се сблъсквали или наблюдавали
          от личен опит при придобиването на имоти, административни спънки и неуредици евентуално,
          както и тяхното решаване,
          или възникнали при функционирането и поддържането на подобен имот.
          За да се избегнат не само от мен, но и от други участници в нашия форум.

          С тези малки стъпки сякаш можем да си съдействаме за откриването или култивирането
          на една по-поносима и нормална човешка среда,
          в която всички искаме или се надяваме да обитаваме и изпълним със смисъл,
          с едно по-приятелско отношение и внимание, дори към хора извън най-близкия ни кръг.
          Което и откривам досега!
          Извинете ме, ако с това ви отегчих или не е съвсем по темата!
          Последно редактирано от ivied; 17-02-14, 00:59. Причина: малките стъпки

          Коментар


          • #20
            От: Къща в планината

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            ...
            Както си наредил условията, ако намериш две се обади. Не че си правя майтап, просто съм на същия акъл.

            Коментар


            • #21
              От: Къща в планината

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Както си наредил условията, ако намериш две се обади. Не че си правя майтап, просто съм на същия акъл.
              Ясене, намерих бе, човеко... или те ме намериха... И даже много интересни има... Е, и скъпи има, и по-евтини...
              (сякаш по думите на един колега: "чакат всеки момент да спре автобуса с англичани на мегдана в селото...")
              вече не ги и броя - записвам адреси, телефони и правя папки със снимките... над 5 са.
              И съжалявам, че не мога още тия дни да тръгна и да ги огледам, ами чак лятото...
              Последно редактирано от ivied; 17-02-14, 12:31.

              Коментар


              • #22
                От: Къща в планината

                Нищо не продавам, само като алтернатива:

                по Искърско дефиле ще се намери прекрасен парцел на 5-10 000лв. Плюсовете са, че е близо до София 20-30км и наличие на река направо до Вас. Имам преки наблюдения от приятел затова и пиша. Нае местни строителни работници и си вдигна бунгало алпийски тип на два етажа, изцяло дървено, т.е. не изискващо проект. Общо му излезна 30000лв, Като бунгалото е с металокеремиден покрив, с хубава изолация, ПВЦ кафява дограма, веранда, напълно завършено отвътре - паркет, стенни ламперии, ел.инсталация, без обзавеждане. Няма ел.захранване, на покрива са монтирани слънчеви панели, достатъчни за осветление на двата етажа, булсат и телефизор, лаптопи и зарядни за телефони. Барбекюто му е външно на дърва, но си има и генератор, ако се изисква да се включи флекс, фурна или нещо по енергоемко.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #23
                  От: Къща в планината

                  идеята е добра, и за да допълня и разширя въпроса - как да съм залетял по изцяло екологични мантри,
                  като примерно качествения дървен материал се оказва мит, въпреки размера на сечта и дърводобива в БГ...
                  ...
                  и е ясно, че доста би се оскъпило преустройството или строежа...
                  и с оглед на това, което наблюдавам тук в Германия, "екологично" не е синоним на евтино,
                  (ползват различни данъчни облекчения, но това е друга тема... иначе цена на м2 - като в някои БГ курорти от 60-100 Е и тук има...
                  и то на много красиви или "прилични" места... )
                  а, с оглед и на инфраструктурата, качеството на материалите и изпълнението, просто няма как да се правят паралели...
                  ...
                  и ако само беше възможно на 50% от цената да се постигне 50% от качеството тук...
                  нямаше да се замислям или колебая в планирането на бюджета(+10-15% максимум извън лимита),
                  освен в търсене на местонахожението и оформянето на тази база и на"проекта"...
                  ...
                  иначе за соларните панели, и дублирането на автономни системи, като вода, отопление, пречистване на отпадни води и др.
                  съм включил в замисъла или идейния проект на преустройство, ремонта или изграждането...
                  без разбира се да си правя илюзията относно финансовите параметри, (поне така си мисля де ...
                  ...
                  (отчитат се и фактори като: "съседите мрънкат, дори за неща от които ще имат полза, бай си Михал се напил и не дошъл на работа, днес вали или е петък, за този документ или разрешително трябват едни пари за да стане до... "края на месеца или седмицата", материалите поевтиняха отначалото на годината, но сега се вдихнаха защото... имаме договор за това и онова, но който го подписа фалира или е в чужбина... и т.н.)
                  ...
                  и че идеята е била приложима-осъществима във Виетнам или Македония с 50% по-голяма предвидимост и краен резултат...
                  така, че и варианта каравана е включен...
                  и вместо много нерви (от р. на покрива е протекъл, тръбата е замръзнала),
                  просто да се наслаждавам на пеизажа... да си изкарам мотора
                  и да навестя приятели или познати, ако не са се сетили за мен...
                  намирайки малко време в гонката на поредния мираж или в спиралата на оцеляването...
                  което ако се замислиш, пак си е "нормално"
                  Последно редактирано от ivied; 17-02-14, 11:02. Причина: пеизажа и мотора

                  Коментар


                  • #24
                    От: Къща в планината

                    Ето малко снимки от мен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7031.JPG
Прегледи:1
Размер:234.1 КБ
ID:5564747Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7032.JPG
Прегледи:1
Размер:210.4 КБ
ID:5564748Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7033.JPG
Прегледи:1
Размер:207.0 КБ
ID:5564749Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7034.JPG
Прегледи:1
Размер:212.7 КБ
ID:5564750Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7035.JPG
Прегледи:1
Размер:288.7 КБ
ID:5564751Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7036.JPG
Прегледи:1
Размер:162.5 КБ
ID:5564752Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7037.JPG
Прегледи:1
Размер:245.7 КБ
ID:5564753Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7038.JPG
Прегледи:1
Размер:273.6 КБ
ID:5564754Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7039.JPG
Прегледи:1
Размер:197.9 КБ
ID:5564755Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7040.JPG
Прегледи:1
Размер:223.2 КБ
ID:5564756Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7041.JPG
Прегледи:1
Размер:210.1 КБ
ID:5564757Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7043.JPG
Прегледи:1
Размер:323.1 КБ
ID:5564758Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7042.JPG
Прегледи:1
Размер:233.9 КБ
ID:5564759Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7044.JPG
Прегледи:1
Размер:235.6 КБ
ID:5564760Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7045.JPG
Прегледи:1
Размер:271.1 КБ
ID:5564761Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7046.JPG
Прегледи:1
Размер:290.5 КБ
ID:5564762Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7047.JPG
Прегледи:1
Размер:290.8 КБ
ID:5564763Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7048.JPG
Прегледи:1
Размер:307.2 КБ
ID:5564764Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7049.JPG
Прегледи:1
Размер:285.2 КБ
ID:5564765Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7050.JPG
Прегледи:1
Размер:242.5 КБ
ID:5564766Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7051.JPG
Прегледи:1
Размер:289.0 КБ
ID:5564767Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7052.JPG
Прегледи:1
Размер:332.3 КБ
ID:5564768Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7053.JPG
Прегледи:1
Размер:275.5 КБ
ID:5564769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7054.JPG
Прегледи:1
Размер:203.7 КБ
ID:5564770Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7055.JPG
Прегледи:1
Размер:225.7 КБ
ID:5564771Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7056.JPG
Прегледи:1
Размер:221.9 КБ
ID:5564772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7057.JPG
Прегледи:1
Размер:349.5 КБ
ID:5564773Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7058.JPG
Прегледи:1
Размер:269.4 КБ
ID:5564774Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7059.JPG
Прегледи:1
Размер:291.9 КБ
ID:5564775Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7060.JPG
Прегледи:1
Размер:240.9 КБ
ID:5564776Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7061.JPG
Прегледи:1
Размер:301.4 КБ
ID:5564777Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7062.JPG
Прегледи:1
Размер:357.9 КБ
ID:5564778Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7063.JPG
Прегледи:1
Размер:197.6 КБ
ID:5564779Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7064.JPG
Прегледи:1
Размер:199.1 КБ
ID:5564780Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT7065.JPG
Прегледи:1
Размер:193.2 КБ
ID:5564781

                    Пазарлъка започва от 29999лв.
                    За подробности - на лични, ако представлява интерес.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Къща в планината

                      ако е само за почивка лятото, що не преосмислиш още един път концепцията???? то хората оттук не могат да си опазят и поддържат имота, та ти от Швабско............. само тежест ще е един такъв имот и след 2 години ще се чудиш какво да го правиш............. то само като си дойдеш, първите 10 дена ще са необходими да го приведеш в удобен за логаритмуване вид, кога ще почиваш????? аз се бях засили пред време да купувам/сторя вила около София и добре че се отказах........ когато имам време и желание за почивка, има хиляди дестинации........ набележи си къщи за гости с различни координати, проучи ги, направи отсега резервации за август и ти си човека, даже ще ти готвят и ще ти сменят чаршафите за не много пари и накрая ще си тръгнеш отпочинал, а не с мисълта дали не си збаравил нещо включено и дали няма да замръзне водата и да спука
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #26
                        От: Къща в планината

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                        ако е само за почивка лятото, що не преосмислиш още един път концепцията???? то хората оттук не могат да си опазят и поддържат имота, та ти от Швабско............. само тежест ще е един такъв имот и след 2 години ще се чудиш какво да го правиш............. то само като си дойдеш, първите 10 дена ще са необходими да го приведеш в удобен за логаритмуване вид, кога ще почиваш????? аз се бях засили пред време да купувам/сторя вила около София и добре че се отказах........ когато имам време и желание за почивка, има хиляди дестинации........ набележи си къщи за гости с различни координати, проучи ги, направи отсега резервации за август и ти си човека, даже ще ти готвят и ще ти сменят чаршафите за не много пари и накрая ще си тръгнеш отпочинал, а не с мисълта дали не си збаравил нещо включено и дали няма да замръзне водата и да спука
                        То и аз за това съм го зарязал, иначе майка ми седеше от ранна пролет до късна есен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Къща в планината

                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          ако е само за почивка лятото, що не преосмислиш още един път концепцията???? то хората оттук не могат да си опазят и поддържат имота, та ти от Швабско.............
                          ...... кво да ти кажа - прав си... и аз си се чудя понякога...
                          май все си мисля, че има някаква надежда, може и да е (0,5%) не всичко да е така, както е...
                          или изглежда...
                          пуста "интересна страна - в интересни времена"...
                          и по повод темата - такива "бели петна" лъснаха по картата на България, чак мъчно ми стана,
                          като стара прокъсана черга, запуснати, изоставени, обезлюдени места...
                          и демографски и икономически... ама не навсякъде де... има и проблясъци тук-там...
                          чак си мислех кви пътешествия бе, ква Монголия, Казахстан или Африка...
                          такава екзотика от 19 век и латино-американски режим от преди Кастро, че и след него...

                          Иначе Пенчо мерси за подробния репортаж и снимките от Огоя,
                          ще намина и натам, да знаеш, ще се обадя предварително...
                          Пък ако трябва и немски овчарки ще внесем
                          Последно редактирано от ivied; 17-02-14, 11:35. Причина: проблясъци, кастро и немски овчарки

                          Коментар


                          • #28
                            От: Къща в планината

                            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                            ...... Пък ако трябва и немски овчарки ще внесем
                            Не се е чуло в района да има набези. Селото е последно - пътя свършва там. Иначе непосредствени комшии няма. От ляво и отдясно са просеки, отгоре е гората, доста се е поразсадила в парцела за десетина години.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Къща в планината

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Не се е чуло в района да има набези. Селото е последно - пътя свършва там. Иначе непосредствени комшии няма. От ляво и отдясно са просеки, отгоре е гората, доста се е поразсадила в парцела за десетина години.
                              ... а за немските овчарки, го казах по-скоро символично,
                              то... трябва не немски овчарки, а панцери (танкове), щото руските беха по-скоро по тия ширини и видяхме, кво стана...
                              както и да е...
                              ...
                              мястото ти е хубаво... а с тока, водата как стои ?-ът

                              Коментар


                              • #30
                                От: Къща в планината

                                Обмисляш ли и варианта - парцел и да си домъкваш една каравана когато си там ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X