Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Нормален" обектив за Canon

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Нормален" обектив за Canon

    Замислям се за обектив с обхват близък до 50 мм и с цена около 400 лв. на старо.
    Колебая се между следните обективи на старо:

    Canon 35 Ф2 (стария модел)
    Canon 40 2.8 STM (най-евтиния вариант)
    Canon 28 1.8 (над бюджета)
    Canon 28 2.8 IS (над бюджета)
    Sigma 30 1.4 (стария модел)

    Или да снимам с китовия и да събирам пари за Сигма 30 1.4 A
    Или да взема 40 2.8 и да разкарам китовия и да събирам пари за Сигма...
    Вашето мнение?
    Александър

  • #2
    От: "Нормален" обектив за Canon

    А какво търсиш от този обектив?
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: "Нормален" обектив за Canon

      Събирай пари за 30 1.4а

      Старата версия също е доста читава но над 1.8-2. Широко отворена не ме въодушевява, поне не на моите олимпуси.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: "Нормален" обектив за Canon

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        А какво търсиш от този обектив?
        1. Светлосила
        2. Контраст (цветови, да не са "измити" цветовете)
        3. Острота (приемлива на широко отворена и много добра на леко затворена бленда)
        4. Здравина и надеждност
        5. Приемлива цена (Сигма 35 1.4 отпада по тази причина)
        Последно редактирано от axlastro; 11-02-14, 10:23.
        Александър

        Коментар


        • #5
          От: "Нормален" обектив за Canon

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Събирай пари за 30 1.4а

          Старата версия също е доста читава но над 1.8-2. Широко отворена не ме въодушевява, поне не на моите олимпуси.
          Големи истории на ужаса особено за старата сигма и фокусирането с нея... Не знам колко са верни. И за здравината се оплакват, но аз не съм я виждал даже.
          Новите сигми са чудесни всичките. Просто засега няма да мога да си я взема и се чудя дали да не купя 35/2 на канон - мисля, че ще мога да го продам сравнително лесно, докато 40 2.8 е доста странен обектив и не е светлосилен.
          За другите не коментирам - те са почти на цената на сигма-та. Честно казано, ако се стигне до купуване на обектив за 1000 лв., бих се замислил и за канонския 35/2 USM - хем е със стабилизация, хем става и на ФФ, а канон ще им се наложи да направят такъв до 1-2 години, колкото и да не им се иска.
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: "Нормален" обектив за Canon

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            ... хем става и на ФФ, а канон ще им се наложи да направят такъв до 1-2 години, колкото и да не им се иска.
            Че те си имат , даже не един...

            За обектива - аз имам Никонски 35/2 и то стар ръчнофокусен и ми е абсолютен любимец. Не знам обаче нищо за Канонския.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #7
              От: "Нормален" обектив за Canon

              За безогледален ФФ говоря
              Александър

              Коментар


              • #8
                От: "Нормален" обектив за Canon

                Фокусирането със старата сигма няма да ти е проблем, ти си с безогледален. Проблемите са при системите с фазово засичане. Което е жалко, обективчето е хубаво.

                Тия са от оная вечер. Естествено, пикасата е понаакала небето но - карма.





                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  От: "Нормален" обектив за Canon

                  Goblin, в момента съм с две тела канон - едното е безогледално, ама на това дето ще я сложа сигмата е баш с огледално и ще има проблеми, ако не уцеля добра бройка. Разбирам, че имат сервиз в БГ, ама да се изръся 500 лв. и после още 200 за калибриране - едва ли. По-интересно ми е как ще се справя на 1.4 при нормално снимане - портрети най-вече.
                  За сега ще следя търговете за 35 / 2 на канон , поне с автофокуса няма да има проблеми ако и да е шумен като кафемелачка. Може и да преслушам някоя от стрите сигми - току виж случа на добра бройка за моето тяло.
                  П.П. Това с ефектен филтър ли е или просто диафрагмата прави такива звезди с 8 лъча?
                  Александър

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Нормален" обектив за Canon

                    Диафрагмата е такава.
                    При нормално снимане на ф1.4 не ме впечатли особено, но аз съм злобар а и 4/3 е по-взискателно към обективите.

                    Апропо много приятен обектив е Сигма 24мм 1.8, и се намира на относително безболезнени цени. На 1.8 не блести особено но нагоре е кукла.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Нормален" обектив за Canon

                      Гоблин, още ли не си открил "Лайтрум"-а или не ти се занимава с него?
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Нормален" обектив за Canon

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Апропо много приятен обектив е Сигма 24мм 1.8, и се намира на относително безболезнени цени. На 1.8 не блести особено но нагоре е кукла.
                        Не вярвам да намеря нещо освен 24 1.4L , което да бие 22/2 канонския. По-скоро нещо по-дълго се търси. Май ще лепна 40 2.8 на голямото тяло за да е по-компактно, тъкмо е по-далече от 22 мм и по-има логика. Само където е много тъмен...
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Нормален" обектив за Canon

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Гоблин, още ли не си открил "Лайтрум"-а или не ти се занимава с него?
                          Ами, дори си го купих чинно и го инсталирах на новия компютър. Който седи под масата от около два месеца.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Нормален" обектив за Canon

                            Гледам в ebay са му паднали цените на 30 1.4 А, но още му се чудя. Не знам защо, но гледайки снимките с него във Flickr ми се струват много измити и с лош контраст.
                            Александър

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Нормален" обектив за Canon

                              Спечелих търга малко на шега и сега ще взема и да го купя... Ще пусна снимки като пристигне.
                              Александър

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X