Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Нормален" обектив за Canon

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Нормален" обектив за Canon

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0003.jpg
Прегледи:1
Размер:222.3 КБ
ID:5571991

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0883.jpg
Прегледи:1
Размер:169.0 КБ
ID:5571992

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0881-2.jpg
Прегледи:1
Размер:174.6 КБ
ID:5571993

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0877.jpg
Прегледи:1
Размер:106.2 КБ
ID:5571994

    Наложи се да си купя и док-а за калибриране, защото имаше някакъв проблем с фокуса на повече от 1 метър, но определено съм доволен от обектива - има невероятни цветове и рисунък и е достатъчно остър още на 1.4
    Александър

    Коментар


    • #17
      От: "Нормален" обектив за Canon

      Да използвам темата на колегата!! Някои да има впечатление от:Обектив Sigma 24mm f/1.8 EX DG ASP Macro за Canon
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #18
        От: "Нормален" обектив за Canon

        Да. Имал съм го на Никон, сега го имам на 4/3 нищо че съм го опнал за продан. Много читав обектив. Мъничко пада качеството и се появяват аберации на 1.8, но те ония години всички бяха така. Малко затвориш ли блендата няма грешка. В момента ми е развален компа и не мога да кача снимки, но имам някъде една стара тема "Поздрави от каменния град", там почти всичко съществено е с нея на никон Д200.

        Чувал съм за оплаквания от качеството на изображението в ъглите но поне на никона забележки не помня да съм имал, а на 4/3 ъглите нямат значение понеже ползва центъра. Има и макро.

        Недостатък е стандартния АФ мотор, който не е от най-бързите и не позволява ръчно фокусиране без да превключиш. Но превключването е бързо и удобно.

        Бонбон обективче е. Разбира се - на тънка цена. Нов гледам че му искат по петстотин зелени, ако са такива цените по-скоро бих събирал пак за сигма 18-35мм или който и да е от арт серията.

        А, и прави много читави звездички около светлинните източници нощем на статив. С тънички и прави лъчи. Като оправя компа ще пусна снимки.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          От: "Нормален" обектив за Canon

          Благодаря за отговора! Момчето което го продава във фото форума, се оказа съсед и ми даде да го тествам, но нещо не можа да ме грабне този обектив-макар, че и намали малко цената. Тествах и една Tokina AT-X 16-28mm F2.8 PRO която ми предложи, прави страхотни снимки "Рязкост, бърз фокус" за разлика от сигмата! Мисля да заложа на една токина 11-16/2.8 но и за нея не намирам много много инфо! Любашки ми похвали сигмат 10-20mm f/4-5.6 , но разбрах от хора сменили и двете марки (никон и канон), че има разлика от никонска доканонска сигма.

          П.С
          предполагам, че за тази тема става въпрос:
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...F+%E3%F0%E0%E4

          Виждам, че си снимал с два апарата - другия с какъв обектив е?
          Последно редактирано от Marin Stoyanov; 12-06-14, 06:37.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #20
            От: "Нормален" обектив за Canon

            Токината е супер обектив, един приятел я ползваше с никоните. То си е като твърдак, от 11 до 16мм колко ход е...
            Виж коя серия е, май имаха някакви проблеми със "съединителя" при превключвателя от ръчен на автофокус, шайбата дето се движи напред-назад. Май им беше слабо място и трябва да се мести нежно или нещо такова.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              От: "Нормален" обектив за Canon

              Ако ти трябва наистина нормален обектив, мисля че в момента се продават няколко подходящи такива - имаше един 40 2.8, има и 28 2.8, а ако изчакаш още малко, би трябвало да се появи и 35/2, но ако първия е евтин, другите два са скъпи. Аз като си избирах система и се спрях на канон, поради липсата на евтин обектив около 20-28мм си взех EOS-M, защото 22/2 заедно с тялото идваше по-евтино от всички други еквиваленти. Гледай да е лек, че все пак ще ти стои постоянно на тялото.

              Питаш за широка токина - а замисли ли се за новия 10-18 на канон - пише много хубави неща за него.


              Все пак - токината 16-28 за колко ти я предлагат като цена, защото звучи доста приятно като вариант.
              Александър

              Коментар


              • #22
                От: "Нормален" обектив за Canon

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Токината е супер обектив, един приятел я ползваше с никоните. То си е като твърдак, от 11 до 16мм колко ход е...
                Виж коя серия е, май имаха някакви проблеми със "съединителя" при превключвателя от ръчен на автофокус, шайбата дето се движи напред-назад. Май им беше слабо място и трябва да се мести нежно или нещо такова.
                Тази шайба, мисля, че я имаше и сигмата.
                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Питаш за широка токина - а замисли ли се за новия 10-18 на канон - пише много хубави неща за него.
                Все пак - токината 16-28 за колко ти я предлагат като цена, защото звучи доста приятно като вариант.
                Весо, "Веселин Русев "VESUR" снимаше с токина и е много доволен от нея! За този канон ли ми говориш: EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS -защото този е от ниският клас, за разлика от токина Tokina AF 11-16mm f/2.8 PRO DX II. 16-28-ми я предлагаше за цена 1200лв, но е за фулфрейм. С две думи на моята кропка 16-28 х 1.6 и се губи смисъла за пейзажите.
                За съжаление, не мога да намеря не обработени снимки с такава токина! Искам да видя аберациите, рязкостта
                Последно редактирано от Marin Stoyanov; 13-06-14, 06:11.
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #23
                  От: "Нормален" обектив за Canon

                  Шайбата я има на много обективи, но при токината правеше проблем. Някаква част отзад е пластмасова.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Нормален" обектив за Canon

                    Тя темата беше за нормални обективи, а ти търсиш пейзажни. Отвори си една тема за пейзажни обектив. Иначе за стигмата 10-20 канон 11-22 въшката я размазва по краищата.
                    Александър

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Нормален" обектив за Canon

                      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                      Тя темата беше за нормални обективи, а ти търсиш пейзажни. Отвори си една тема за пейзажни обектив. Иначе за стигмата 10-20 канон 11-22 въшката я размазва по краищата.
                      То и пейзажният обектив си е нормален . Търся си читав обектив, както виждаш съм посочил няколко диапазона. Проблема е, че няма много инфо нито за въпросните по горе посочени токина и сигма, даже във фото форума. Канонските в тези числа са ниски класове, имат един два твърди. Търся около 30-22-24-16-около тези диапазони. За това пуснах въпросче за сигма 24. Дефинирай ми нормален обектив? (все още съм прохождащ, и не знам какво означава)
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Нормален" обектив за Canon

                        Ами за мен всичко между 22 и 40 мм за корп. 10-18 го подценяваш много. Иначе щом искаш висок клас си вземи една сигма 18-35 /1.8 - ей това е нещо уникално. Ще си спестил закупуването на два обектива.
                        Александър

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Нормален" обектив за Canon

                          ...."нормален обектив"-обектив,чието фокусно разстояние е равно на диагонала на кадъра (лента или матрица)...
                          Cherokee WJ 4.0L- NP242
                          Honda Africa Twin XRV 750

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Нормален" обектив за Canon

                            Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                            ..... Tokina AF 11-16mm f/2.8 PRO DX II.
                            .....За съжаление, не мога да намеря не обработени снимки с такава токина! Искам да видя аберациите, рязкостта
                            Ето ти снимки и коментари, но са на съвеЦки : http://club.foto.ru/camera/model.php?mod_id=2045 !
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Нормален" обектив за Canon

                              Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                              То и пейзажният обектив си е нормален . Търся си читав обектив, както виждаш съм посочил няколко диапазона. Проблема е, че няма много инфо нито за въпросните по горе посочени токина и сигма, даже във фото форума. Канонските в тези числа са ниски класове, имат един два твърди. Търся около 30-22-24-16-около тези диапазони. За това пуснах въпросче за сигма 24. Дефинирай ми нормален обектив? (все още съм прохождащ, и не знам какво означава)
                              Честно да ти кажа, аз след Сигма 10-20 смятам следващия ми обектив да е 24-70 на F2,8. Поне по това което чета за него а и по кадрите които разглеждах ми се струва един доста добър вариант за постоянен и по всеобхватен обектив/говоря и като фокусно разстояние, и като светлосила/.
                              Разбира се, аз съм се интересувал за Никон, но все си мисля, че и за Канон положението с този обектив ще е сходно.
                              Нека ако има някой запознат да сподели мнение и виждания по 24-70 на F2.8...
                              П.П.Преди да закупя Сигмата се разгоря един лек спор относно твърдите обективи и пейзажите.Сега след като придобих ултраширокото варио на Сигма , продължавам да съм на мнение, че твърд обектив/въпреки принципно по-кристалната картина, заради неподвижната оптика/ не е за пейзажи.
                              Първо ще се наложи да носиш една чанта твърдаци, за доста ситуации, после ще се утрепеш за всеки по-близък или по-далечен кадър на навиваш постоянно различни обективи и не на последно място...ще свалиш 20 килограма от тичкане напред назад , за да обхванеш исканото от теб в кадър.Последното /това с тичкането/понякога според обстоятелствата и терена става и невъзможно-т.е. доста често се случва да не можеш да отстъпиш една крачка назад или пък да не можеш да направиш една две крачки напред, за да кадрираш както трябва с твърдака
                              Та добре помисли, че ми е омръзнало да те гледам как се набутваш с неправилните обективи!
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Нормален" обектив за Canon

                                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                                Иначе щом искаш висок клас си вземи една сигма 18-35 /1.8 - ей това е нещо уникално.
                                да,това е от арт серията доста се заглеждам по него от известно време!
                                ето малко снимки от нея:
                                http://photography-on-the.net/forum/...1315965&page=5
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X