Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на нашите джипове - Лада Нива

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

    Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
    Точно това беше и първото нещо което направих и аз по моята Нива преди 2 години, когато я закупих. Колкото и налудничаво да звучи е сериозна стъпка в борба с корозията при Нива. И моята на пръв поглед нямаше проблеми с ръжди и страшно много се изненадах, когато изстъргах въпросното смолисто покритие и изпод него се виждаха първите наченки на ръжда около шпилките на раздатъчната кутия и стойките на седалките. Пак повтарям, че въпросната Нива погледната отдолу на канал нямаше никакви признаци на ръжда! Другото голямо улеснение, което се създава с премахването на въпросното покритие е, че машината се почиства много по-лесно и става много по-универсална за горска експлоатация, където газенето в дълбоки локви и влизането на вода в купето не са нещо необичайно.
    +1

    Коментар


    • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

      Ето това е моята НИВА.
      1.Подсилване купе.
      2.Тунинг двигател 125/130кс.
      3.Т. купе рязане задни,предни вежди прагове.
      4.Т. заден мост 1 четири амортисьора 76см разгънати 2 кантар 3 блокаж тип клайф 4 подлoжки прожини
      5.Т.предсн мост 1 отделене от двигателя 2 блокаж тип клайф 3 четири амортисьора оригинални 4 прожини подложки
      6.Т. раздатка с специлна опора
      7.Роубари преден заден лбедка.
      8.Хидравлика.
      9.Джанти бмв 16'' g7 фланци за тях по 25мм гуми зиарели 225х80х16 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение016.jpg
Прегледи:1
Размер:131.9 КБ
ID:5403099Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00157.jpg
Прегледи:1
Размер:244.0 КБ
ID:5403100Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00158.jpg
Прегледи:1
Размер:187.3 КБ
ID:5403101Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00161.jpg
Прегледи:1
Размер:58.2 КБ
ID:5403102Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00162.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5403103Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00163.jpg
Прегледи:1
Размер:127.1 КБ
ID:5403104Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение003.jpg
Прегледи:1
Размер:118.4 КБ
ID:5403105Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00164.jpg
Прегледи:1
Размер:213.1 КБ
ID:5403106Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение022.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5403107Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00138.jpg
Прегледи:1
Размер:195.4 КБ
ID:5403108
      Последно редактирано от Stihl88; 27-08-12, 17:07.

      Коментар


      • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

        Нивата определено изглежда добре.
        Дано и на експлоатацията в гората и баирите да издържи,че гледам на сериозни размери и шарки гуми залагаш.
        Ако и мотора е това за което пишеш...,хм незнам----успех и дано да са безаварийни разходките.

        Коментар


        • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

          Първоначално публикуван от Stihl88 Преглед на мнение
          Ето това е моята НИВА.

          2.Тунинг двигател 125/130кс.
          Стоковият мотор ли тунингова или и шибна някой италиянец за по-лесно?По ладовия(1600) може да се работи много,поради факта,че е каре.Мотора е много еластичен във всички режими и търпи сериозен тунинг.
          Последно редактирано от petroffbg; 28-08-12, 09:34.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

            На последната снимка виждам две винтелаторчета от комп и се чудя за какво ги използваш
            0898707872-Здравко

            Коментар


            • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

              Първоначално публикуван от Stihl88 Преглед на мнение
              Ето това е моята НИВА.
              1.Подсилване купе.
              2.Тунинг двигател 125/130кс.
              3.Т. купе рязане задни,предни вежди прагове.
              4.Т. заден мост 1 четири амортисьора 76см разгънати 2 кантар 3 блокаж тип клайф 4 подлoжки прожини
              5.Т.предсн мост 1 отделене от двигателя 2 блокаж тип клайф 3 четири амортисьора оригинални 4 прожини подложки
              6.Т. раздатка с специлна опора
              7.Роубари преден заден лбедка.
              8.Хидравлика.
              9.Джанти бмв 16'' g7 фланци за тях по 25мм гуми зиарели 225х80х16 [ATTACH=CONFIG]486269[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]486270[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]486271[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]486272[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]486273[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]486274[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]486275[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]486276[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]486277[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]486278[/ATTACH]
              Красота!
              Къде ли ще ходиш с това чудовище.....?
              Интересно е да те види човек в действие....
              От къде си ?

              Коментар


              • Да стоковия мотор е тунингован,От две години ходим на лов само по тежки терени с тези гуми,вентилаторите са защото е махната перката.
                А иначе колата върви на на където я посочиш стига да ти стиска.

                http://vbox7.com/user:bocmanaasd?p=allvideos



                http://vbox7.com/user:bocmanaasd?p=allvideos
                Последно редактирано от nickbochev; 30-08-12, 07:06. Причина: Сливане на публикации

                Коментар


                • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                  Колега, от къде си?
                  Не хапем .......

                  Коментар


                  • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                    СЕВЛИЕВО
                    Последно редактирано от nickbochev; 30-08-12, 07:05. Причина: Сливане на публикации

                    Коментар


                    • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                      Браво колега. Много ми харесва Нивата. Поиграл си си. А имаш ли проблеми при карането с тракторките? Питам, защото е доста агресивна, а Нивите не се славят със здрави полуоски, карета и преден диф.

                      Коментар


                      • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                        Първоначално публикуван от Петър Пенчев (tyto_) Преглед на мнение
                        Съветваш ме общо взето да си изрежа шумоизолацията по пода ? Така ли да разбирам ? И да го оставя на ламарина ?
                        Пешо, аз ще те посъветвам същото. До май месец карах Нива. И си изпатих от тази скрита ръжда. Един ден десния тампон на раздатката просто се откачи от купето. Махнах седалките, раздигнах всичко и започнах да стържа. Голяма играчка е. След старателно чоплене с нож и два вида шпакли, запалих ъглошлайфа и минах целия под с телена четка. След това, има шкурки във формата на диск за ъглошлайфа, минах го със 120 и 150. Направих пода като огледало. След това изкърпване на изгнилото парче. Минах го с преобразовател на ръжда Вюрт, след това грунд на Боди и накрая две ръце Боди.

                        Като цяло работата не е особено приятна, но има смисъл и ти препоръчвам да го направиш.

                        П.П. Ти като живееш до Странноприемницата, аз що не съм я виждал тая ЛАЧЕНА Нива

                        Коментар


                        • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                          Колега да ти кажа не съм карал с рибята кост карам с зарелито те са като каиманте на малатеста по шарка но по леки в размер 225х80х16.
                          А рибята кост я използвах като калибар за максимален размер на гуми защото са 7.5х16.
                          Но по принцип имам два блокажа отпред и отзад + междинния и дати кажа нямам проблеми.
                          Всичко е просто дрънканици кой кво строшил но това е дълга тема разисквана милиони пъти.
                          Според мен всичко зависи от зад кормилното устройство ако знаеш какво правиш ДА ако не твой проблем.
                          А обикновено ученето минава през грешки и щети за кой по големи за други по малки после НИВАТА виновна да ама НЕ.
                          Да поясня и аз съм чупил това унова но винаги аз съм си бил виновен не НИВАТА, например късал съм амортисьори нормално със 70км по черно.
                          Между другото качвах и клипчета но модератора явно не ги е одобрил.

                          П.П.Човек се учи докато е жив но некролога не е диплом за завършено образование.

                          Коментар


                          • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                            АХАХхАх не знам =) По-скоро живея над тая странноприемница =) Не знам дали се сещаш улица Калоян. Като тръгнеш по нея скоро построиха едни нови къщи една от които е на груб строж точно срещу тях нагоре има една пряка и баит нагоре. В края на баира иам стълби и до тях стои постоянно паркирана Нивата, а до нея едно сиво браво =)
                            Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                            Коментар


                            • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                              Като гледам последната снимка с "тракторките" и бутилката от минерална вода и двигателно масло и си давам сметка, че просвета отпред на тази машина е не по-малко от 45 см. Това е зверски лифт... Впечатляващо, макар и не много разумно!

                              Коментар


                              • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                                Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
                                Като гледам последната снимка с "тракторките" и бутилката от минерална вода и двигателно масло и си давам сметка, че просвета отпред на тази машина е не по-малко от 45 см. Това е зверски лифт... Впечатляващо, макар и не много разумно!
                                Гумите,гумите са височки-идват някъде към 31-32".
                                Ако не са те,колкото и да "разпъваш" пружините няма да докараш този просвет.
                                Последно редактирано от Янко Желязков; 30-08-12, 22:35.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X