Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на нашите джипове - Лада Нива

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ето и моята Нивушка

    Здравейте колеги... Аз също имам нива и много ми харесва, не съм офроудър като вас но искам джипа ми да е такъв. Купих си нивата от Англия с дясна дирекция и сега си я обръщам с много тарикатско табло. Няма да споменавам от каква кола съм го извадил, това ще оставя на вас, вие да познаете. Искам само да спомена че е някакси по различна във вървенето. Моделът е 21212 и много бяга. С карбуратор вебер.Снимки ще кача понеделник
    Последно редактирано от Ясен; 25-03-09, 12:41. Причина: Пишете по-внимателно!

    Коментар


    • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

      Тук ще пусна снимки на моята въпреки ,че повода е друга тема има снимки и с летните гуми и със зимните да не ме упрекне някой,че си карам нивата зимата с тия галоши а и Ясен не вярваше,че се събират безпроблемно 205R16.
      Прикачени файлове
      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

      Sofrace Offroad Team

      Коментар


      • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

        здравеите на всички аз съм може би наи новият член на клуба лада нива купих си я има няма преди две седмици и много и се кефя искам да я направя малко по издръжлива обаче съм много бос технически сега някой ще каже ами има сервизи да ама там искат много пари видях тука че трапера е от варна има ли начин да се свържа с него да ми обясни по подробно някои работи защото из4етох целия форум всички теми по два пъти и нищо не разбрах само не ми се смейте много и благодаря предварително за вниманието а и да ви предупредя че който се захване с мене ще бере много ядове в смисъл че не разбирам
        Последно редактирано от Ясен; 01-04-09, 14:38. Причина: ...и още ще редактирам, ... изреченията - като ги разгадая

        Коментар


        • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

          Първоначално публикуван от menajer1980 Преглед на мнение
          здравеите на всички аз съм може би наи новият член на клуба лада нива купих си я има няма преди две седмици и много и се кефя искам да я направя малко по издръжлива обаче съм много бос технически сега някой ще каже ами има сервизи да ама там искат много пари видях тука че трапера е от варна има ли начин да се свържа с него да ми обясни по подробно някои работи защото из4етох целия форум всички теми по два пъти и нищо не разбрах само не ми се смейте много и благодаря предварително за вниманието а и да ви предупредя че който се захване с мене ще бере много ядове в смисъл че не разбирам
          Те тука си в грешка. Тука никой нема да те прати в сервиз за НИВА... Някак не са на почит. Тука сме в "Поправи си сам"...
          Инструмент ти трябва и желание... Ние ще помагаме, кой с каквото може / демк със знания/
          За съжаление Трапера не пише вече тук . Ама има доста варненци, които имат връзка с него, и може и да ти съдайстват...

          ПП. Дай малко главни букви и препинателни знаци, чат пат...
          Където Бирата, Там и Аз...

          Коментар


          • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

            Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
            195-16, размер можеш да намериш Ласа, Малатеста и Инса с агресивна шарка. Потърси из форума и ще намериш , доста има писано по въпроса.
            195/16 инса турбо няма колега.
            Сложих инса 205/80/16 шарка кайман,но опираха в калниците.
            орязах каниците.Миналата неделя я тествах.Много добра в калта,в реката и много нестабилна на твърдо.

            Коментар


            • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

              Първоначално публикуван от zlatan Преглед на мнение
              195/16 инса турбо няма колега.
              Сложих инса 205/80/16 шарка кайман,но опираха в калниците.
              орязах каниците.Миналата неделя я тествах.Много добра в калта,в реката и много нестабилна на твърдо.
              Това са следващите гуми с , който ще обуя Нивата. Какво имаш в предвид, като казваш, че е нестабилна на твърдо ? С колко км я кара ? Можеш ли да качиш снимки колко си орязал калниците, че и мойте са орязани, но с тези гуми сигурно ще се наложи да ги срежа до лайсната на малките мигачи. Благодаря предварително.

              Коментар


              • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                Колеги,да не отварям излишни теми ...

                Искам да си преправя малко парното на Нивата.Взел съм готин вентилатор с турбина,а не осов,при това е трискоростен и копчето за него.Това,което ми липсва са подходящи въздуховоди и фуниите,които излизат под предното стъкло.Оригиналните никога не съм ги харесвал още откакто карах Жигула.Спрял съм се на такива от Голф 1 и 2.Лошото е,че всички джамбази искат да ми продадат цяло табло,а на мен то не ми трябва,да не говорим за цената.
                Та ако някой има идея откъде да ги взема,да драсне едно съобщение.Със сигурност става и от друга кола,но засега съм се спрял на това.
                Благодаря предварително.
                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                имат право да гласуват на избори.

                Коментар


                • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                  http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/k...itel/index.htm
                  http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/e...otop/index.htm

                  Коментар


                  • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                    Тези линкове са ми много полезни,но сега трябва да намеря духалките за стъклата.На Голфовете те са 4 бр. и са пластмасови.Не ми се щеше да ги правя от ламарина,не че не мога.Трябва ми нещо готово,да го приспособя,че тая идея на руснаците с 2-та мм ламарина не ме кефи.
                    В предишната ми работа имаше една пластмаса,която се лепеше отлично с толуол /или бензол,ксилол и пр. отрови/.От нея се правеха на място всякакви кутийки,но не зная каква беше.Нищо не разбирам от пластмаси.
                    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                    имат право да гласуват на избори.

                    Коментар


                    • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                      Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                      Това са следващите гуми с , който ще обуя Нивата. Какво имаш в предвид, като казваш, че е нестабилна на твърдо ? С колко км я кара ? Можеш ли да качиш снимки колко си орязал калниците, че и мойте са орязани, но с тези гуми сигурно ще се наложи да ги срежа до лайсната на малките мигачи. Благодаря предварително.
                      Не съм я рязал чак толкова. С пружини и амове OLD MAN EMU съм
                      и лифта от тях е 5-6см. А нестабилноста идва от това, че гумата е много висока и много агресвна. Но в кал до колене потегля сякаш си на асвалт. Добра е гумата.

                      Коментар


                      • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                        Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                        Абе ше се сетиш и ти, ама Не случайно руснаците ги произвеждат толкова години вече
                        Та пак за Нивушата :
                        Преди дългия преход ( 2400 км-около )- смених гумите .
                        Бяха Вли 5 , а сега са някакви бусови мисля . Направиха им баланс и ... на път. Доста вибрации - но си мислех , че е нормално за Нива.( така ми казваха , а аз баламурника вярвам ). Започнах да си мисля за крива полуоска или небалансиран кардан и т.н......
                        Днес за куриоз отидох да видя как е баланса - беше ужас . ( 34-39 гр)
                        След нов баланс - Нивата заспа и .....няма криви полуоски , нито кардани , нито каквото и да било .
                        За това - съвет към всички колеги :
                        Вместо да вярвате , че е нормално нивата да тресе и да вие - балансирайте си хубаво гумите . За да не се мъчите на асфалта - в Гората не личи ! Успех на всички колеги!

                        Коментар


                        • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                          Естествено,че не е нормално за Нивата да тресе,както и за всяка друга кола.Съвсем отделен въпрос са вибрацийте и виенето,които са характерни за този джип.Но,като цяло при изправна машина те са минимални.Ако се засилят значително,това вече си е неизправност.Между другото колега досега не бях чувал за крива полуоска.

                          Коментар


                          • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                            Та пак за Нивушата :
                            Преди дългия преход ( 2400 км-около )- смених гумите .
                            Бяха Вли 5 , а сега са някакви бусови мисля . Направиха им баланс и ... на път. Доста вибрации - но си мислех , че е нормално за Нива.( така ми казваха , а аз баламурника вярвам ). Започнах да си мисля за крива полуоска или небалансиран кардан и т.н......
                            Днес за куриоз отидох да видя как е баланса - беше ужас . ( 34-39 гр)
                            След нов баланс - Нивата заспа и .....няма криви полуоски , нито кардани , нито каквото и да било .
                            За това - съвет към всички колеги :
                            Вместо да вярвате , че е нормално нивата да тресе и да вие - балансирайте си хубаво гумите . За да не се мъчите на асфалта - в Гората не личи ! Успех на всички колеги!
                            Земи си гуми за кал и да видиш дали не тресе и дали не вие. Например LASA ОК 144, или Malatesa cobra (не съм много сигурен дали така се пише )
                            А какви са тия бусови гуми Дай малко инфо за тях. И не са ли малко тежички за асфалт ?
                            Където Бирата, Там и Аз...

                            Коментар


                            • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                              Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                              Земи си гуми за кал и да видиш дали не тресе и дали не вие. Например LASA ОК 144, или Malatesa cobra (не съм много сигурен дали така се пише )
                              А какви са тия бусови гуми Дай малко инфо за тях. И не са ли малко тежички за асфалт ?
                              Каквито и бусови гуми да са,пак ще са по-леки от регенерата,който много хора му се кефят-защо ли?На служебна Нива сьм слагал бусови гуми Nokian и хората са много доволни-разбира се за асфалт.
                              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                              Коментар


                              • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                                Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                                Каквито и бусови гуми да са,пак ще са по-леки от регенерата,който много хора му се кефят-защо ли?На служебна Нива сьм слагал бусови гуми Nokian и хората са много доволни-разбира се за асфалт.
                                То е ясно че ще са по леки от регенерата. Ама има ли бусови за във гората
                                Където Бирата, Там и Аз...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X