Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раздатка на Гранд Чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Раздатка на Гранд Чероки

    Мой добър приятел /тоя същия дето ме нави да си купя моя Гранд/ ми се обади и каза, че колата му подскачала, тресяла при пълен завой. Оказа се, че проблема е в раздатката /Куадра драйв/. Явно е зацепила постоянно предния мост. Накарах го и той свали кардана и сега ще пътува до Бургас на задно. Той ми каза, че са му правили ремонт на раздатката сменяли са вилка на лоста на превключвателя верига и семеринги.
    Какъв може да е проблема, че lsd е блокирал. Маслото било някаква синтетика на кастрол уж специално било с добавки за lsd.
    ПОМАГАЙТЕ~~~
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    До: Раздатка на Гранд Чероки

    Ще пречукам някой.

    Коментар


    • #3
      До: Раздатка на Гранд Чероки

      Егати вече дори аз знам, че в 242 НЕ ТРЯБВА ДА СЕ СЛАГА НИКАКВО ДРУГО МАСЛО ОСВЕН ГОРНОТО.
      а пък карам Фронтера
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        До: Раздатка на Гранд Чероки

        Не че не съм пробвал и с друго де.
        Лично на мен поведението на 247 с Декстрон-3 ми харесва повече. Раздатката става много "стегната" и на лед джипа стои като залепен. Нещо като 249. Няма никакво преплъзване на задния мост. Обаче казват че с Декстрон-3 геродисковете се износват много повече.
        Декстрон-3 е едно от най-тънките масла. От там смятаите какво става с най-гъстото. А въпросния Кастрол който от БМВ слагат в дифовете си с ЛСД е точно такъв. Вискозитета му е 75/140.
        Ама ние не сме длъжни да ги знаем тия неща.
        Нали за това има сервизи, мамка му.

        Коментар


        • #5
          До: Раздатка на Гранд Чероки

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          Егати вече дори аз знам, че в 242 НЕ ТРЯБВА ДА СЕ СЛАГА НИКАКВО ДРУГО МАСЛО ОСВЕН ГОРНОТО.
          а пък карам Фронтера
          242 работи с Декстрон-3

          Коментар


          • #6
            До: Раздатка на Гранд Чероки

            втелясваш се
            какво толкова като съм изпуснал NV ?
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              До: Раздатка на Гранд Чероки

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              втелясваш се
              какво толкова като съм изпуснал NV ?
              Не си изпуснал нищо. Объркал си раздатките.
              242 е с освободен диф
              247 е с прогресивно ЛСД

              Коментар


              • #8
                До: Раздатка на Гранд Чероки

                Сега моя човек е в сервиза на Балканстар в Бургас /при тези, които му казали, че маслата в предния и задния диф. са различни/ Сменят масла на всичко /еднакви за двата дифа/ но му казали, че сега не могат да му свалят раздатката. Да дойдел другия месец, а сега да си кара без кардан /то пък за к'во му е преден кардан?!? Сигурно само да харчи повече/. Сега трябва и на мен да ми вземе 2та филтъра за кутията, масла за кутия, раздатка и диференциалите.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  До: Раздатка на Гранд Чероки

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Не си изпуснал нищо. Объркал си раздатките.
                  242 е с освободен диф
                  247 е с прогресивно ЛСД
                  мамка му побъркахте ме с тия джипове! пък и явно съм кьорав то си пише 247 а на мен в главата ми е 242
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    До: Раздатка на Гранд Чероки

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    мамка му побъркахте ме с тия джипове! пък и явно съм кьорав то си пише 247 а на мен в главата ми е 242
                    Нормално.
                    То и аз вече почнах да ги бъркам.
                    А тва 242 сигурно аз съм ти го вкарал в главата. Щото спомене ли Димата че правилната раздатка на Гранда е 249, без значение в коя тема е, веднага се почва див спор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Раздатка на Гранд Чероки

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Сега моя човек е в сервиза на Балканстар в Бургас /при тези, които му казали, че маслата в предния и задния диф. са различни/ Сменят масла на всичко /еднакви за двата дифа/ но му казали, че сега не могат да му свалят раздатката. Да дойдел другия месец, а сега да си кара без кардан /то пък за к'во му е преден кардан?!? Сигурно само да харчи повече/. Сега трябва и на мен да ми вземе 2та филтъра за кутията, масла за кутия, раздатка и диференциалите.
                      А сега де. Аз три години търсих 4.7 с Куадра драйв и няма и няма. Сега изведнъж две. Мъка.
                      За дифовете е скъпо. 50 и няколко лева за литър. Ако имат самоблокиращи касети се слага модификатор. Едно малко бяло шишенце. Пак от любимя БалканСтар.
                      Ако няма самоблокиращи касети с модификатор дифа е по шумен.
                      Сложете Декстрон3 в раздатката за да промиете тоя гъстия Кастрол. Трябва ви канал, два литра масло и шестограм ... забравих 10 или 12 беше.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X