Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно тропане-неоткриваемо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странно тропане-неоткриваемо

    Здравейте. След като днес за втори път разглобявах и неуспях да открия причината, вече ми трябва помощ.Ще Ви запозная с проблема, а именно: Когато си купихме Нисана, ако колата/предния мост попаднеше в дупка, или по силно минеше върху "легнал полицай" се появаваше едно чукане, което почти прилича по звук на удар метал в метал, но малко по тъпо, не чак толкова остро. След малко това чукане изчезваше, до следващия скок в дупка или друго препятствие, но това вече го има постоянно. Тропането/чукането идва от таблото над и зад жабката. Разглобявах вече два пъти жабката,махнах и музиката, бърниках с ръка, като търсех подвижни "неща", които да са причианата, но такива не бяха открити, а тропането/чукането, което вече е постоянн,о е много неприятно. Четох в една тема за противотежест на еарбега, която тропа, но там ставаше дума за областа на волана, а при мен е от другата страна. Проверих и двигателния отсек - единствено скъсан болт, който държи едната страна на планката на помпата - отрмонтирано, но тропането/чукането пак си го има. Просто видимо, и опипано не бяха открити подвижни диверсанти. Сигурен съм от къде идва звука, но не го откривам. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, Моля да сподели къде да търся, как да се справя. Благодаря предварително.
    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

  • #2
    От: Странно тропане-неоткриваемо

    Тампони на амортисьорите? Вчера ги смених и шумът беше подобен

    Коментар


    • #3
      От: Странно тропане-неоткриваемо

      Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
      Тропането/чукането идва от таблото над и зад жабката.
      Там обикновено се помещават чаркове на вентилационната/отоплителна система, може от там да хлопа, звукът е периодичен (не еднократен).

      Коментар


      • #4
        От: Странно тропане-неоткриваемо

        Преди години се борих с едно шантаво тропане от този сорт и излезе сменен радиатор на парното.Новия радиатор беше поставен без уплътняващата лента и хлопаше в кутията при минаване през дупки
        Uaz 469 2.4 D MB
        KTM 600 ROTAX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
        Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

        Коментар


        • #5
          От: Странно тропане-неоткриваемо

          Хм. За амортисюрите отпада - проверено, за вентелационата система приверено твърдо, и от там не е. Остава предположението на колегата Иво82 за радиотарчето на парното, само там не се сетих да гледам, но вероятнаста да е това е малка. Така мисля, защото то е ниско долу, а шума/тропането идва от горе високо от към стъклото, но и това ще мине проверка. Други идеи?
          Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

          Коментар


          • #6
            От: Странно тропане-неоткриваемо

            Можеш да погледнеш и пред стъклото,под пластмасовата решетка /отвън при чистачките/, само леко,че много лесно им се чупят щипките.

            Коментар


            • #7
              От: Странно тропане-неоткриваемо

              И аз го имам същото тропане. Точно над тръбата, която е напречно от край до край зад арматурното табло имаше една пластмасова кутийка за тонколоните или за конзолата на моб. телефон, не помня вече. Предположих, че подскача и се удря в същата тази тръба. Понабутах я по-навътре и тропането изчезна. Мина се известно време и странният звук пак се появи, но не ми се сваля жабката и си карам така. Като дойде време да сменям поленовия филтър ще проверя дали има промяна в местоположението на въпросната кутийка. Ако е от нея, ще я увия с неопрен...

              Коментар


              • #8
                От: Странно тропане-неоткриваемо

                Днес слънчево и топло. Пореден опит да намеря диверсанта. Започнах от радиаторчето на парното по горния съвет на колегата - не е от там. Отново проверка на тампона на амортисьора към купето - нъц. Нещо не ми се занимаваше с предната решетка пред стъклото, реших да е на по късен етап през деня, но така и не се стигна до там. Отново разглобяване на жабката, ново бърникане да намеря горепосочната кутийка, но няма такава. Остава другата събота/неделя вече да сваля решетката пред стъклото, като силно се надявам там да е проклетия диверсант. Днес се занимавах отново с ламаринената планка, на която е горивния филтър с помпата. Установих, че се крепи не на два болта, а на три такива, като крепежа е под формата на Y, където в трите края на формата има по една дупка за закрепяне. До сега планката се крепеше само на един болт в горната част, вчера видях скъсания болт горе , пробих дупка и сложих и втори болт. В момента планката се крепи на два болта в горната част, но днес открих, че планката има дупка и в долната част (на Y ), но не съвпада с дупка в калника. Долу в ниското няма как да разпробия с дрелката, за да захвана планката абсолютно неподвижно. Ако не намеря нищо зад пласмасовата решетка под стъклото, остава да е виновна тази планка, тъй като все пак, макар и трудно, но тя има движение вертикално, като долната част на планката се отделя от калника, където е липсващия захват, и при връщането и към калника е възможно да се получава това тропане. Лошото е, че за да се получи това движение на горепосочената планка аз и прилагам натиск с ръката, а ми се струва невероятно при движение на автомобила тя да се движи така сама нагоре надолу и да тропа. Каквото и да открия по въпроса, но вече другия уикенд - ще пиша по въпроса.
                Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                Коментар


                • #9
                  От: Странно тропане-неоткриваемо

                  Тропането е някъде над жабата.И моята тропа но се отказах да го търся.Между другото от другия край тропаше въздуховода и му набутах едно парче дунапрен и стана.Ако откриеш проблема преди мен пиши-съответно и аз.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странно тропане-неоткриваемо

                    Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                    Тропането е някъде над жабата.И моята тропа но се отказах да го търся.Между другото от другия край тропаше въздуховода и му набутах едно парче дунапрен и стана.Ако откриеш проблема преди мен пиши-съответно и аз.
                    ОК. Въпреки, че ще се занимавам пак с планката и решетката пред стъклото, аз съм на 99% сигурен, че звука е отвътре в купето, зад и над жабката, но ....... се проверяват и другите вероятности. Аз ще имам възможност за проверки чак в уикенда. Успех.
                    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странно тропане-неоткриваемо

                      Здравей колега,аз имах същия проблем само че с Фронтера,като и да е .Примене беше от износване в пантата на капака,по-точно в нита между двете части.Карай джипа и в движение този който се вози от дясно да посегне през прозореца и да натисне капака в областа на пантата и ако спре етого проблема.Аз го реших с нови тампони между капака и калника.Дано съм бил полезен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странно тропане-неоткриваемо

                        Хаха...ебаси всеобщия проблем. На мен пък от две седмици ми се развибрира нещо в зоната на таблото. Особено на средни обороти и студен мотор...направо си трака. Проверих болтовете на захватите на таблото от горна страна под пластмасовите капачета и левия беше разхлабен.Затегнах го добре, но...тропането си остана.
                        Тази неделя не ми остана време да го разглобявам, но следващата особено ако е и хубаво времето ще свалям таблото и ще гледам.
                        Прави ми впечатление, че пластмасата върху сектора с уредите като я причуквам с ръка си притропва, но като завибрира въпросния гад...натискам я с ръка и звука не се променя изобщо...
                        Та...ако някой нещо му е вибрирало в зоната на таблото и не е било от горния болт за захвата , а нещо вътре в таблото да дава насоки.Направо се притеснявам, че ще го разглобя и вътре всичко ще си изглежда ок...а аз ще има да се почесвам ...
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странно тропане-неоткриваемо

                          При мен подобно тропане се оказа разхлабена фиксираща скоба на тръбата на климатика в двигателния отсек близо до сервото на спирачките.

                          Успех.
                          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                          Opel Campo 3,1 TD '99
                          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Странно тропане-неоткриваемо

                            Пиши като го откриеш, неговата мама...

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            Хаха...ебаси всеобщия проблем. На мен пък от две седмици ми се развибрира нещо в зоната на таблото. Особено на средни обороти и студен мотор...направо си трака. Проверих болтовете на захватите на таблото от горна страна под пластмасовите капачета и левия беше разхлабен.Затегнах го добре, но...тропането си остана.
                            Тази неделя не ми остана време да го разглобявам, но следващата особено ако е и хубаво времето ще свалям таблото и ще гледам.
                            Прави ми впечатление, че пластмасата върху сектора с уредите като я причуквам с ръка си притропва, но като завибрира въпросния гад...натискам я с ръка и звука не се променя изобщо...
                            Та...ако някой нещо му е вибрирало в зоната на таблото и не е било от горния болт за захвата , а нещо вътре в таблото да дава насоки.Направо се притеснявам, че ще го разглобя и вътре всичко ще си изглежда ок...а аз ще има да се почесвам ...
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Странно тропане-неоткриваемо

                              Това около таблото и при мен го има... Трака на пластмаса но немога да го хвана от къде е. Свалях няколко пъти поради проблемите с километража но неможах да намеря някакъв проблем с разхлабени винтове и т.н. Стягам винтовете и когато е студено особенно сутрин (то не винаги го има) си трака.
                              Nissan Terrano 2.7 TDi
                              ----------------------------
                              Нещо което работи - не се пипа!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X