Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съживяване на една легендарна лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Съживяване на една легендарна лебедка

    Тъй са дъртите Американски кошери,иска си вълшебната думичка при всяко заключване и отключване на барабана,тва може да се случи само на ход,инак няма уцелване муфата,даже с порядъчна"Благословия",хората кво ли си викат,тоя А-нормалния цял ден псува,па е сам само с кучето,сметай да има покрай него други такива.
    Отворих я,вътре всичко чисто ново с малки изключения от недозацепване предишно,мисля че е грешка да е алуминиев барабана,ама тя 100 години така е карала,още толкова може да устиска.Беше изкочила и съчмата на фиксатора на муфата,Джон като я е събирал предния път нейде на Острова,е допуснал леки грешки.Налях в редукторите ново 80w140,гресирах иглените лагери и в атака.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:002.jpg
Прегледи:1
Размер:144.8 КБ
ID:5622372Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5622373Натиснете снимката за да я уголемите

Име:001.jpg
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5622371Натиснете снимката за да я уголемите

Име:009.jpg
Прегледи:1
Размер:117.5 КБ
ID:5622374Натиснете снимката за да я уголемите

Име:011.jpg
Прегледи:1
Размер:115.3 КБ
ID:5622375
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #77
      От: Съживяване на една легендарна лебедка

      Не знам кви ги приказваш за това заключване? Аз моята я отключвам от муфата, издърпвам колкото ми трябва и после си я заключвам като натискам за заключване и издърпвам още малко въже, докато съвпаднат зъбите. Не разбрах как така можеш да я заключиш само на ход?
      Последно редактирано от belata; 13-11-14, 18:08.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #78
        От: Съживяване на една легендарна лебедка

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Не знам кви ги приказваш за това заключване? Аз моята я отключвам от муфата, издърпвам колкото ми трябва и после си я заключвам като натискам за заключване и издърпвам още малко въже, докато съвпаднат зъбите. Не разбрах как така можеш да я заключиш само на ход?
        Не ще да заключи докато не завъртя на ход барабана да съвпаднат муфите,и с отключването тъй,размъдвам и тогаз,при тва с усилие..,ама работи си.
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #79
          От: Съживяване на една легендарна лебедка

          Значи настъпи време за тестове
          ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

          Коментар


          • #80
            От: Съживяване на една легендарна лебедка

            Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
            Значи настъпи време за тестове
            Не,настъпи време да дойдеш да удариш едно рамо за задната,че сам не моа я вдигна.
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #81
              От: Съживяване на една легендарна лебедка

              Аз па да не съм много як ,че да я вдигам Вземи направи по здрав рафт ,че да има къде да я сложим
              ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

              Коментар


              • #82
                От: Съживяване на една легендарна лебедка

                Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
                Аз па да не съм много як ,че да я вдигам Вземи направи по здрав рафт ,че да има къде да я сложим
                Тая не моиш я счупи,пълна механика,тоест ти само ще държиш..
                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                Коментар


                • #83
                  От: Съживяване на една легендарна лебедка

                  Последно усилване и защитка,не стигна времето за ролковия водач,нямаше работещ стругар да ми направи една ролка,майсторски ден било..
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:001.jpg
Прегледи:1
Размер:156.8 КБ
ID:5622578Натиснете снимката за да я уголемите

Име:002.jpg
Прегледи:1
Размер:114.6 КБ
ID:5622579Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:1
Размер:158.0 КБ
ID:5622580Натиснете снимката за да я уголемите

Име:004.jpg
Прегледи:1
Размер:175.1 КБ
ID:5622581Натиснете снимката за да я уголемите

Име:006.jpg
Прегледи:1
Размер:145.6 КБ
ID:5622582
                  LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                  Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Съживяване на една легендарна лебедка

                    Ако имаш възможност за мери колко консумация дърпа под товар, слагай як акумулатор .Уж червените редуктори разтоварват лебедката. Е поне няма да я строшиш
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #85
                      От: Съживяване на една легендарна лебедка

                      Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                      Ако имаш възможност за мери колко консумация дърпа под товар, слагай як акумулатор .Уж червените редуктори разтоварват лебедката. Е поне няма да я строшиш
                      Консумацията е доста по малка от тази на Китайска лебедка,сложих нов 100 ампера,мотора на таз лебедка е 2,5 коня,чрез червячния редуктор разтоварва,и дава много по голяма тяга,фактически тази е с два редуктора,както и механичната е с ком и червячен,но тука няма кардан.
                      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Съживяване на една легендарна лебедка

                        Това Рамзи е уникално животно , сложих си такава , 24 волтова на една Скания , платформа , правил съм страшни издевателства с нея ,, е не спира никога , въже 12 мм. го прави на трески , верижен трактор ДТ 75 го качва без да го усети . Най тежкото което съм качвал с нея е трактор Т-150 , със спукани гуми , не мърдано 10 год. страхотно клаясало . Два акумулатора по 180 ампера .

                        Коментар


                        • #87
                          От: Съживяване на една легендарна лебедка

                          Първоначално публикуван от rumenlibia Преглед на мнение
                          Това Рамзи е уникално животно , сложих си такава , 24 волтова на една Скания , платформа , правил съм страшни издевателства с нея ,, е не спира никога , въже 12 мм. го прави на трески , верижен трактор ДТ 75 го качва без да го усети . Най тежкото което съм качвал с нея е трактор Т-150 , със спукани гуми , не мърдано 10 год. страхотно клаясало . Два акумулатора по 180 ампера .
                          Да,само добри отзиви има за тоя модел на Рамзи,бавна ,но адски силна лебедка,тя по принцип си е и промишлена-Heavy Duty.
                          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Съживяване на една легендарна лебедка

                            Бях намерил една подобна , не и помня марката , някаква американска беше , пак 24 волта , беше с две скорости , бърза и бавна и ми искаха 1000 лева , сега ме е яд , че не я купих , ама какво да се прави .

                            Коментар


                            • #89
                              От: Съживяване на една легендарна лебедка

                              Илияне, с това въже както излиза отгоре на барабана ще имаш ядове.
                              На моята механичната лебедка отначало беше така, и заради по-голямото рамо което се получава към основата започна да си огъва и къса захвата към рамата. След като пуснах въжето отдолу(като на всички лебедки) всичко си дойде на мястото.

                              Докато още не си завършил напълно работата-разваляй, и сложи да дърпа отдолу на барабана.

                              Пия почти всичко
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Съживяване на една легендарна лебедка

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Илияне, с това въже както излиза отгоре на барабана ще имаш ядове.
                                На моята механичната лебедка отначало беше така, и заради по-голямото рамо което се получава към основата започна да си огъва и къса захвата към рамата. След като пуснах въжето отдолу(като на всички лебедки) всичко си дойде на мястото.

                                Докато още не си завършил напълно работата-разваляй, и сложи да дърпа отдолу на барабана.

                                Пия почти всичко
                                Да Коле,понеже не знаех как изобщо трябва да е позиционирана тая пущина за правилна работа,се разтърсих из мануалите,ако не бях видял долоизложеното,щях да метна въжето отдолу,като на стандартните...,затова и соленоидите вързах като по книга,хората са изложили доводите защо трябва да е точно така,за мен е без значение,но за добрата работа на точно тази лебедка явнo има значение,още повече че е монтирана така, че няма сила която да я изтръгне от шасито.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ramsey Winch.jpg
Прегледи:1
Размер:138.3 КБ
ID:5623511
                                Последно редактирано от belata; 16-11-14, 08:04.
                                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X