Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

    Бакалов,тиииии ,що не се черпиш,нали празник днеска????
    Последно редактирано от svilenst; 08-02-14, 19:48. Причина: правопис фал
    ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
    Г 230Е
    Г 500 0887 390 703

    Коментар


    • #17
      От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

      Първоначално публикуван от svilenst Преглед на мнение
      Бакалов,тиииии ,що не се черпиш,нали празник днеска????
      Не бе то беше вчера.

      Коментар


      • #18
        От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

        Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
        Не бе то беше вчера.
        Пак съм неразбрал,ма нищо да продължи от вчера
        ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
        Г 230Е
        Г 500 0887 390 703

        Коментар


        • #19
          От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

          Първоначално публикуван от svilenst Преглед на мнение
          Пак съм неразбрал,ма нищо да продължи от вчера
          Шшш алуу тук за Нисан се пише не за Геги.....като го гледам Живко ми иде да зарежа всички идеи и да вляза в филма пак с един Нисан 4200 бензин.....
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #20
            От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

            Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
            С механична лебедка спускане ще трябва да става на неутрална на раздатката, както е при мен и на задна скорост. Тогава лебедката е доста бавна, а и при скъсване на въжето оставаш само на спирачки.

            С Жоро днес точно това говорихме, че може да се сложи една скоростна кутия на кардана на лебедката (от Москвич например) и скоростната кутия може да е на обратно, за да бъде на първа примерно вместо 3:1, 1:3 и така да се постига по-добър синхрон между гумите и лебедката ако не се теглиш на неутрална, а когато си на задна ще обърнеш движението на лебедката и ще можеш да се спускаш без грижи на по-бърза скорост и да се въртят и гумите на джипа. Това е само хипотетично.
            Стояне , за да ти се наложи да се спускаш със задна лебедка значи наклона ще е отвесен и тогава най малко ще ти трябва скорост на спускане .Пример - нощния етап в Сърбия , SS2 беше водопад висок 3 метра , Антон не успя да удържи Наско с колана и знаеш какво стана ... аз си разпънах задната лебедка и леко и бавно свалих джипа долу върху дънерите и големите камъни ... Истината е да имаш достатъчно бърза механична лебедка , но и достатъчно мощна и издръжлива и посредством повишаване на оборотите да контролираш скоростта на теглене или спускане
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • #21
              От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
              Стояне , за да ти се наложи да се спускаш със задна лебедка значи наклона ще е отвесен и тогава най малко ще ти трябва скорост на спускане .Пример - нощния етап в Сърбия , SS2 беше водопад висок 3 метра , Антон не успя да удържи Наско с колана и знаеш какво стана ... аз си разпънах задната лебедка и леко и бавно свалих джипа долу върху дънерите и големите камъни ... Истината е да имаш достатъчно бърза механична лебедка , но и достатъчно мощна и издръжлива и посредством повишаване на оборотите да контролираш скоростта на теглене или спускане
              Аз засега съм направил ел. да работи и напред и назад и за механичната е предвидено същото, но малко по натам

              Коментар


              • #22
                От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                Стояне , за да ти се наложи да се спускаш със задна лебедка значи наклона ще е отвесен и тогава най малко ще ти трябва скорост на спускане .
                Не винаги. Ако имаш стръмен(но не отвесен), хлъзгав и дълъг(напр.50м.) наклон изборът ти е да рискуваш да го спуснеш на ход( с възможност да приключиш участието си) или да го спуснеш сигурно с лебедка, но много бавно. При тази дилема на състезанията, на които времето е важен фактор хората рискуват да пускат на ход и се получава ситуацията с Кольо на Шумен 2013 Така че възможност за бързо спускане на карданна лебедка си е опция!
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #23
                  От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Не винаги. Ако имаш стръмен(но не отвесен), хлъзгав и дълъг(напр.50м.) наклон изборът ти е да рискуваш да го спуснеш на ход( с възможност да приключиш участието си) или да го спуснеш сигурно с лебедка, но много бавно. При тази дилема на състезанията, на които времето е важен фактор хората рискуват да пускат на ход и се получава ситуацията с Кольо на Шумен 2013 Така че възможност за бързо спускане на карданна лебедка си е опция!
                  Разбира че е опция , макар че много рядко ще ти се наложи да я използваш и ако се налага ползването и за спускане винаги можеш да се обърнеш и да пускаш назад . Просто всичко зависи от скоростта на теглене/развиване на карданната лебедка ...
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #24
                    От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                    ... ако се налага ползването и за спускане винаги можеш да се обърнеш и да пускаш назад . ...
                    Не че нещо, ама усещането да се спускаш с гъза напред си е доста гадно, щото осъзнаваш, че ако нещо въжето се скъса, нямаш абсолютно никакъв шанс да опиташ да направиш нещо ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Не че нещо, ама усещането да се спускаш с гъза напред си е доста гадно, щото осъзнаваш, че ако нещо въжето се скъса, нямаш абсолютно никакъв шанс да опиташ да направиш нещо ...
                      Стига бе - въжето да се скъса от два тона и кусур опън?
                      Все пак на спускане макс усилие е теглото на жипката.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Не че нещо, ама усещането да се спускаш с гъза напред си е доста гадно, щото осъзнаваш, че ако нещо въжето се скъса, нямаш абсолютно никакъв шанс да опиташ да направиш нещо ...
                        И аз предпочитам да запазя донякъде контрол върху управлението , затова и почти не съм се пускал назад на лебедка , не че и обратното не същото - да висиш на въжето на лебедката когато се теглиш нагоре и ако се скъса ... ще пробваш колко ти е здрава клетката
                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Стига бе - въжето да се скъса от два тона и кусур опън?
                        Все пак на спускане макс усилие е теглото на жипката.
                        Търтьо , нали знаеш че понякога когато въжето е било премачкано е достатъчно едно по силно прилашкаване и да се скъса - миналата година на Пловдив така скъсах въжето на почти равно място без никакво кой знае какво усилие ...
                        Последно редактирано от Бакалов; 11-02-14, 13:56.
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • #27
                          От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Стига бе - въжето да се скъса от два тона и кусур опън?
                          Все пак на спускане макс усилие е теглото на жипката.
                          Ако въжето е синтетично може съвсем спокойно да си се скъса, след като по време на състезанието се е трило тук-там по земята, в дървета и т.п. Не е по темата да ти казвам откъде знам.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                            Мен ме гложди друг въпрос:-Бакалов, защо реши да преправяш старата, изпитана бойна клетка?!? Клетката е доказала здравината си (да не кажа, че е тествана на всяко състезание)!
                            Ако смяташ да спечелиш от теглото ще трябва сериозно да се бръкнеш за хром-молибденови тръби и за заваряването им. И колко по-лека ще стане новата клетка- 20кг, 30кг? Това е една туба с нафта....
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                              Мен ме гложди друг въпрос:-Бакалов, защо реши да преправяш старата, изпитана бойна клетка?!? Клетката е доказала здравината си (да не кажа, че е тествана на всяко състезание)!
                              Ако смяташ да спечелиш от теглото ще трябва сериозно да се бръкнеш за хром-молибденови тръби и за заваряването им. И колко по-лека ще стане новата клетка- 20кг, 30кг? Това е една туба с нафта....
                              Жоро , основната причина да направя нова клетка е функционалността на клетката . Преди време когато правих клетката знаех само че за тежко трофи клетката трябва да е външна , и за да мога да заваря тръбите от вътрешната страна я направих на разстояние от купето . След като се заклещих няколко пъти на страничен наклон върху дърво , разбрах обаче че клетката трябва да е максимално прибрана до купето и тръбите да са до края със плавни извивки . Така че не е заради теглото , тръбите ще са пак същите - 48Х3.2 мм и само за половината клетка без задната част тежат 62 кг . За мен такъв модел клетка като досегашната е най добрата за тежко трофи - щом издържа 4 преобръщания през таван и след това продължихме състезанието без никакви последствия освен малко криви тръби заради ударите в дърветата , значи това е правилния модел клетка за моята машина .
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • #30
                                От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                                Днес свърших малко работа по клетката , че заради други задължения не можех да отделя време / за Сърбия Трофи май ще съм готов / . Клетката стана максимално прибрана към купето , изчистена и здрава
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-15 13.56.32.jpg
Прегледи:1
Размер:181.5 КБ
ID:5564151Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-15 13.56.50.jpg
Прегледи:1
Размер:194.4 КБ
ID:5564152Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-15 13.57.06.jpg
Прегледи:1
Размер:183.1 КБ
ID:5564153Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-15 16.54.14.jpg
Прегледи:1
Размер:133.8 КБ
ID:5564154Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-15 16.54.27.jpg
Прегледи:1
Размер:142.7 КБ
ID:5564155Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-15 16.55.03.jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5564156Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-15 16.55.19.jpg
Прегледи:1
Размер:137.8 КБ
ID:5564157
                                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X