Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Специални иструменти и приспособления за Land Rover

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Специални иструменти и приспособления за Land Rover

    В менюалите на ЛР са цитирани много специални инструменти и приспособления, които облегчават ремонтите.
    Повечето от тях са скъпи, но пък лесни за изработка.
    При смяна на ангренажен ремък са необходими следните:
    Щифт за блокиране на ГНП-то:


    Успешно може да бъде заменен със свредло 9.5мм;

    Приспособление за блокиране на маховика в ГМТ:


    Аз съм си направил от стар шарнирен болт, но смятам да го направя по подобие на оригиналния.
    Резбата на някои е М14, на други 1/4";

    Скоба за вадене на ремъчната шайба и ключ за контра на болта на КВ:


    Скобата я измайсторих от дебело желязо, два отвора с разстоянието м/у болтовете и болт със ситна резба в центъра.
    За развиване на болта използвам малко варварски метод - със стартера, но досега върши работа.
    При стягане блокирам маховика с приспособлението от по-горе и стягам с необходимото усилие(350Нм).

    Вчера се наложи да свалям ГНП-то. За целта трябва или да се свали ангренажа, или да се използва приспособление.
    ЛР предлагат(над 100GBP):


    Аз си изработих това и с него сваляне и качване на помпата е по половин час:


    Други необходими, за които се сещам сега са ключ 52 за гайките на колесните лагери и специален ключ 14 за карданите.

    Скоро ще направя снимки и на другите приспособления, които съм си изработил.

    Качвайте и вие, ако имате такива, да си улесним живота с тея кошници

  • #2
    От: Специални иструменти и приспособления за Land Rover

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Приспособление за блокиране на маховика в ГМТ:


    Аз съм си направил от стар шарнирен болт, но смятам да го направя по подобие на оригиналния.
    Това, поне на Д2, може спокойно да се замести със стар датчик за задна скорост - проверено лично
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      От: Специални иструменти и приспособления за Land Rover

      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      Други необходими, за които се сещам сега са ключ 52 за гайките на колесните лагери и специален ключ 14 за карданите.
      Двете са по около 12 паунда парчето - аз си ги купих и (спрямо предишните ми куци опити да използвам на тяхно място нещо подобно) са се изплатили многократно.
      Какъка за карданите освен, че е тънкостенен става точно и за гайките на дифовете. Не замазва гайките!
      Точните размери (по спомен) са 2 1/32 и 9/16
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #4
        От: Специални иструменти и приспособления за Land Rover

        Аз пък изчаках комшията да се напие на атанасов ден щото е Атанас и когато му казах че ми трябват ключове ме пусна в гаражите да си избирам(комшията продава кво ли не по битаците) резултата след двучасово ровене беше 18 инчови ключа за 30 лв. Сега чакам рожденния му ден да порова при гедорите.
        . LRE Bulgaria.
        RRC SE V8 91г.

        Коментар


        • #5
          От: Специални иструменти и приспособления за Land Rover

          Ето и обещаната снимка на всички инструменти:

          Отгоре надолу:
          Приспособление за сваляне на ГНП без сваляне на ангренажа;
          За блокиране на КВ чрез маховика, при развиване/завиване на болта на ремъчната шайба;
          Също като горния, но е по-точен, за центровка на ГНП;
          Свредло 9.5мм за центровка на ГНП;
          Вдясно е скобата, с която вадя ремъчната шайба.

          Коментар


          • #6
            От: Специални иструменти и приспособления за Land Rover

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            ,
            Други необходими, за които се сещам сега са ключ 52 за гайките на колесните лагери и специален ключ 14 за карданите.
            Ключ 9/16 (14 и малко) днес си купих, force, за 5.30 лв от местен магазин. След някой ден ще докладвам дали струва нещо.

            Коментар


            • #7
              От: Специални иструменти и приспособления за Land Rover

              Ето ви нещо и от мен ,даже с размери и всичко както му е редът.
              http://www.landroverclub.com.ar/view...86322a7959554d
              Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
              0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

              Коментар


              • #8
                От: Специални иструменти и приспособления за Land Rover

                Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                Ето ви нещо и от мен ,даже с размери и всичко както му е редът.
                http://www.landroverclub.com.ar/view...86322a7959554d
                Интересно. Сега ще трябва и да преведеш.
                Първият ключ 32-36 е за виското. При моето Диско си влиза стандартен 32, но при дървендъра на Таргата не става.

                Коментар


                • #9
                  От: Специални иструменти и приспособления за Land Rover

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  Интересно. Сега ще трябва и да преведеш.
                  Първият ключ 32-36 е за виското. При моето Диско си влиза стандартен 32, но при дървендъра на Таргата не става.
                  Кое не е ясно ,стават само за Дисковъри осталъците.Което не е ясно ще го преведа.Но като цяло са инструменти за поставяне на двигатела в ГМТ ,ключ за виското,ключ за ел калпън на раздатката,гайка за отвиване на вътрешна гайка на секторната кутия,инструмент за отвиване на гайката на подкачваща ел. помпа,ключ за гайките на коллелата.
                  Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                  0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Специални иструменти и приспособления за Land Rover

                    За мен всичко на испански не е ясно.
                    Ако ползвам гугъл преводача ще стане мазало.
                    Ако не те мързи, копирай снимките и пиши под всяка кой инструмент за какво е и ако има размери.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Специални иструменти и приспособления за Land Rover

                      Полезно. Благодаря.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Специални иструменти и приспособления за Land Rover

                        Квадратът на сферата, дето се налива масло (или грес - кой - каквото), досега развивах с ключ 13. Оказа се 1/2. Това след като си купих за карданите комбиниран 9/16х1/2. Що рових там след проблемите с кардана - ще пиша другаде, ако се наложи.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Специални иструменти и приспособления за Land Rover

                          Ключ за виското и фиксатор на маховика ,на фиксатора стругаря си остави ръцете,но все пак върши чудесна работа.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7839.jpg
Прегледи:1
Размер:57.7 КБ
ID:5568666

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7841.jpg
Прегледи:1
Размер:60.7 КБ
ID:5568667
                          Трагичното не е смъртта, а животът, който
                          хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                          Чарлз Буковски

                          Коментар


                          • #14
                            От: Специални иструменти и приспособления за Land Rover

                            От темата на Радослав Стефанов. Скоба за сваляне на хебела.



                            Може би е тази: http://instrumenti.org/index.php?rou...product_id=753

                            Коментар


                            • #15
                              От: Специални иструменти и приспособления за Land Rover

                              И от мен една кука за сваляне air bag -а на волана discovery 3
                              Прикачени файлове
                              motobattalion

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X