Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Чернобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване до Чернобил

    Здравейте. Върти ми се в главата една идея за пътуване до Чернобил, Припят и авариралата АЕЦ "Ленин" с мотоциклет. Някой ходил ли е там, как стоят нещата? Обектите до колко са достъпни? А има ли желаещи да отидат там през лятото с мотоциклет, че сам едвали ще се наема да тръгна...
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

  • #2
    От: Пътуване до Чернобил

    Сигурно си попадал на това http://ide.li/article440.html Откакто го прочетох идеята за подобен трип периодично ми изкача на дневен ред.

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване до Чернобил

      Не само това, по едно време ми беше станало фикс идея, бях изгледал и изчел всичко къде що бях намерил по темата. Поне от около 5 години ми е в главата. Някой ден пък може и да отида, но с мотоциклета си. Обожавам да шофирам мотоциклет и мисля да се разходя до там, не знам кога, но ще го направя.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване до Чернобил

        Тази статия е на 15-20 години. Това е нещо като модерен прочит. И аз много се зарибявах по нея на времето... когато бях моторист.

        Успех!
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване до Чернобил

          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
          Здравейте. Върти ми се в главата една идея за пътуване до Чернобил, Припят и авариралата АЕЦ "Ленин" с мотоциклет. Някой ходил ли е там, как стоят нещата? Обектите до колко са достъпни? А има ли желаещи да отидат там през лятото с мотоциклет, че сам едвали ще се наема да тръгна...
          Миналата година се сформираше екип за проектиране дистанционно управление на крановете с камери за отливането на бетонен похлупак на централата.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване до Чернобил

            Стигнах на 80 км. преди чернобил с лада нива бяхме,до самата централа не можах
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване до Чернобил

              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
              Здравейте. Върти ми се в главата една идея за пътуване до Чернобил, Припят и авариралата АЕЦ "Ленин" с мотоциклет. Някой ходил ли е там, как стоят нещата? Обектите до колко са достъпни? А има ли желаещи да отидат там през лятото с мотоциклет, че сам едвали ще се наема да тръгна...
              Ако не бях прохождащ на 2 колелета - щях сериозно да се замисля. Какъв е маршрута? Как си представяш ходенето - за колко дена и други?
              Желая ти успех!
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване до Чернобил

                Ходенето до Припят не е особено сложна работа ако си платиш. Мислил съм го също, но така и не стигнахме до Киев в нашите разходки из Украйна. Има няколко фирми, които организират посещения до там - из Интернет има доста снимки от такива екскурзии. Точно и затова загубих интерес, понеже си е екскурзия - водят те по маршрут, който е описан и насниман на много места. Тръгва се от Киев и т.н. Предвид цената не мисля, че си струва особено много. Сам не можеш да влезеш в Припят, освен ако не намериш някаква местна връзка.

                Иначе пътуването до Киев с мотор е около 3 дни спокойно каране. Ако се съчетае с посещение на Одеса и Крим става по-дълго и интересно.
                LZ2NKM

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване до Чернобил

                  Прости иди на Фишки.нет и погледай, вчера отново имаше репортаж, преди седмица пак, станало нещо като мода младежи да ходят и да спят по ден два дори и НГ да си празнуват там

                  И на мен ми се ходи ама имам само едно дете за сега, иска ми се да имам повече преди да си рискуваш животеца...
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване до Чернобил

                    Всъщност някой знае ли какво е нивото на рядиация в днешно време и какъве релния риск от влизане в Припят?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътуване до Чернобил

                      Първоначално публикуван от Sheiha Преглед на мнение
                      Всъщност някой знае ли какво е нивото на рядиация в днешно време и какъве релния риск от влизане в Припят?
                      http://pripyat.com/monitor

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътуване до Чернобил

                        Вие добре ли сте? Не ви ли е мил живота, или този на Вашите бъдещи деца? Защо не и къмпингуване около Фукушима ,че е прясна-прясна?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътуване до Чернобил

                          В същност фактите сочат, че най-опасните вещества след атомната авария в Чернобил не точно урана, който се е разпаднал, а опасните са йод 131, стронции 90 и цезии 137, така че нещата около Чернобил все още далече не са безопасни и безобидни.
                          Йодът поразява директно, като оставя след себе си мутации в гените, което пряко води до рак на щитовидната жлеза.
                          Стронцият се натрупва в костите подобно на калция, но в продължение на поне 30 години, като през цялото това време облъчва организма, до като цезият се натрупва в мускулите. И двата елемента също пряко водят до рак на организма.
                          Радиацията разрушава и репродуктивната способност, но е много по-опасна за жените, отколкото за мъжете! Това е така, защото сперматозоидите се обновяват изцяло за 90 дни и увреден сперматозоид ще изчезне в рамките на този период, но облъчена, увредена яйцеклетка може да бъде оплодена след години и плодът също ще бъде увреден.
                          Такива са фактите. Аз специално не виждам, какво чак толкова интересно има в Припят и в Чернобил за гледане, но всеки сам си решава, какво да прави със себе си и с живота си.
                          Картите за радиоактивното заразяване в Уикипедия, около Чернобил сочат, че много голяма част с много висока концетрация от това замърсяване е попаднало на територията на Беларус, така че ако не стане работата за Чернобил, може да се поинтересувате от райони в Беларус. Там няма такива забрани, каквито има, около Чернобил, а замърсяването е подобно.
                          Последно редактирано от ВладиЧ; 06-02-14, 20:59.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътуване до Чернобил

                            В района на чернобил в момента се развива уникална ситуация по отношение на природата,напълно естествено е много хора да видят неща които няма как да видиш и срещнеш никъде другаде,мога да разкажа интересни неща докато бях там,но пиша от тел.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътуване до Чернобил

                              Ще чакаме разказа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X