Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Чернобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Пътуване до Чернобил

    Първоначално публикуван от ramar Преглед на мнение
    Ей по това се различават хората. Някой си стоят вкъщи и щракат с дистанционното, а други обикалят по света, за да има първите какво да гледат. За всяко едно, супер интересно или атрактивно нещо, има поне няколко човека, за които е отегчително и непонятно. Ако всички бяхме еднакви и обичахме само ракия, поп-фолк и наденица, нямаше ли малко да ни доскучае?

    Та за това се "НАПИНЯМЕ"!
    Ама на мене сред руини и калища живота ми мина и продължава да минава! Това дето за някои е приключение, за мене е сиво, до болка втръснало ежедневие! Та затова си и подбирам какво да гледам де, да не си помисли някой че гледам всичко наред дето се пуска тука. Пък ходя където мога, щото където искам, не мога!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #92
      От: Пътуване до Чернобил

      Те ми казаха: "Ооооо, украинците отдавна го нарязаха и продадоха. Те със всичко правят така!"... Знаех, че не е така... Но до кога?

      Ами явно не са я нарязали още. Там си е, 180м височина и 750м широчина. Най-голямата антена, която някога съм виждал. Опитали са се няколко пъти да я почистят от радиацията, мили са я с препарати, даже са изринали няколко метра от почвата в основата, но в крайна сметка нищо не са направили и са я зарязали както си е била.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mongolia 44.jpg
Прегледи:2
Размер:501.4 КБ
ID:5779639Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mongolia 45.jpg
Прегледи:1
Размер:509.6 КБ
ID:5779640

      Коментар


      • #93
        От: Пътуване до Чернобил

        Не става дума за нарязване, а ставаше дума за информираност, еле че си на 50 км от там...
        Иначе в същото време, някъде там.
        Както и да е...
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #94
          От: Пътуване до Чернобил

          Да, само антената си заслужава, според мен, даже ако съм в командировка в района бих се пробвал да се покатеря до някъде. Но да се дигна оттука на екскурзия, че и да си плащам - не. Снимките с лунапарка и детската градина от години ги има с хиляди из нетя и йотубуту, тъй че за тях и от диваня може. Западняците ги разбирам - израснали в бели държави при ред и порядък - за тях тва е супер атракция... Ама ний дет се спъваме тука в дупки и руини и да ходим там па за същото?
          Между другото, jordanova junior /на 14 години/ има страшен интерес по темата Чернобил /нищо чудно и в тая тема да влиза/, та все ме разпитва, снимки гледа, филми и т.н. Иска да я вкарам и в нашите бивши казарми /500-600 декара с 40-50 сгради, в рамките на града/, ама ще видя кога, че има там двама чичковци с палки и да не земат да ни набият

          Коментар


          • #95
            От: Пътуване до Чернобил

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            Иска да я вкарам и в нашите бивши казарми /500-600 декара с 40-50 сгради, в рамките на града/, ама ще видя кога, че има там двама чичковци с палки и да не земат да ни набият
            2х5 лв. ако не ти се свидят, ще свършат работа. Едно време срещу 2 (два) лева на чичковците, ама беше отдавна, няколко пъти ползвахме летището в Божурище за писта / полигон и т.н. за шофьорско обучение на жена ми и децата (щото жената и дъщерята ходеха на някакъв курс, дето кормуването се състоеше във въртене по задръстванията из центъра и повече от първа и втора предавка не бяха включвали ). Имаше и два пъти, когато порталът зееше отворен и чичковци нямаше.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #96
              От: Пътуване до Чернобил

              Колегата от Беларус днес прати снимката. Голяма напаст са били.
              На заден план се вижда изоставена къща в с. Собали (~40 км на север от АЕЦ-а, дето е онова, хубавото девойче).

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpg
Прегледи:1
Размер:153.1 КБ
ID:5782166Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0751.jpg
Прегледи:1
Размер:232.3 КБ
ID:5782167
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #97
                От: Пътуване до Чернобил

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                Колегата от Беларус днес прати снимката. Голяма напаст са били.
                На заден план се вижда изоставена къща в с. Собали (~40 км на север от АЕЦ-а, дето е онова, хубавото девойче).
                Това заяц-мутант ли е или кръстоска между заек и сърна?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #98
                  От: Пътуване до Чернобил

                  Първоначално публикуван от ramar Преглед на мнение
                  Те ми казаха: "Ооооо, украинците отдавна го нарязаха и продадоха. Те със всичко правят така!"... Знаех, че не е така... Но до кога?

                  Ами явно не са я нарязали още. Там си е, 180м височина и 750м широчина. Най-голямата антена, която някога съм виждал. Опитали са се няколко пъти да я почистят от радиацията, мили са я с препарати, даже са изринали няколко метра от почвата в основата, но в крайна сметка нищо не са направили и са я зарязали както си е била.

                  [ATTACH=CONFIG]945666[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]945667[/ATTACH]
                  Всяка сутрин в детството ми, сутрин като погледна през прозореца виждах 3 такива антени.

                  От 4-5 г.са история.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #99
                    От: Пътуване до Чернобил

                    У нас чак такива не знам да е имало. Къде това?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Пътуване до Чернобил

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      У нас чак такива не знам да е имало. Къде това?
                      След малко ще потърся и лични снимки.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Пътуване до Чернобил

                        Еее тия са мънички на фона на оня до Чернобил.

                        Иначе и мойте "първи седем" са минали по военни квартали и около поделения, та знам за какво говориш.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Пътуване до Чернобил

                          Да потвърдя мерака. Поне още един и се уговаряме.

                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • От: Пътуване до Чернобил

                            Имам един мераклия от Сърбия за на пролет.
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Пътуване до Чернобил

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              Имам един мераклия от Сърбия за на пролет.
                              Тамън ще се навършат пет години от започването на темата.
                              Пет години кумене и канене....
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Пътуване до Чернобил

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Тамън ще се навършат пет години от започването на темата.
                                Пет години кумене и канене....
                                Ако си навит - тръгваме като се стопи снега. Спиш ли на палатки, ядеш ли консерви?
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X