Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Чернобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пътуване до Чернобил

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Само да попитам.
    От какъв зор е подобен интерес към Чернобил
    Няма разумно обяснение...все едно нЕкоя кифла да каже как може да се мота У молО 7 часа. Обаче явно доста хора обичат да се скитат по пущинаците, включително и аз. Бих посетил Припят, но не в организирано стадо.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #32
      От: Пътуване до Чернобил

      Нямаш шанс "неорганизирано"... Най-малкото гидът няма да те заведе до гробище с радиоактивни отпадъци, какъвто риск има за търсещите сървайвъл обиколка.
      По данни от наши хора, възможно е дс се влезе "през оградата", но е незаконни и ако те барнат - последствията са сериозни...
      Също има и "трафиканти", действащи незаконно, които могат да ти направят обиколка...
      Въпроса е: струват ли си тези рискове?
      Трети вариант е: на датата от трагедията вратите са отворени почти за свободен достъп, заради хората, желаещи да посетят родните си места. Тогава може да се пробва да се мине за "местен"...


      Зор няма, любопитство има.
      Освен реактора има доста интересен и уникален военен обект...
      Последно редактирано от p-pleven; 04-03-17, 19:04.
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #33
        От: Пътуване до Чернобил



        The level of background radiation in the plane during the flight Kiev-Dusseldorf.
        2.62 mkSv / h, which is almost 10 times higher than the "sanitary norms" so beloved by journalists.
        The level of radiation in the plane is higher than in Pripyat.
        Photo was taken the day before our German tourist.

        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #34
          От: Пътуване до Чернобил

          Нещо между 2 и 3uSv/h е средностатистическата доза в самолет. В Конкорд е имало до над 5. Ама са космични лъчи.

          Впрочем не бях гледал сателитни снимки. В Google Earth Припят изглежда доста "екологично" - природата си го превзема обратно и е като зелен килим със силуети на сгради.
          Последно редактирано от sparkybg; 06-03-17, 18:25.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Пътуване до Чернобил

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Само да попитам.
            От какъв зор е подобен интерес към Чернобил
            Эээээхх, Пенча? Ти питаш? Ми, за да са им на дъщерите по-дълги краката, бре, как за какво? Туй са млади мумчеа, не дрътофелници кат назе...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #36
              От: Пътуване до Чернобил

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Нещо между 2 и 3uSv/h е средностатистическата доза в самолет. В Конкорд е имало до над 5. Ама са космични лъчи.

              Впрочем не бях гледал сателитни снимки. В Google Earth Припят изглежда доста "екологично" - природата си го превзема обратно и е като зелен килим със силуети на сгради.
              Че то там в момента си е резерват. Животните и растенията се развиват почти необезпокоявани и лека полека презвемат остатъците от човешката цивилизация.
              В нета може да се намерят доста документални филмчета по въпроса.

              Коментар


              • #37
                От: Пътуване до Чернобил

                https://vesti.bg/sviat/31-g.-ot-cher...huvali-6068401

                Коментар


                • #38
                  От: Пътуване до Чернобил

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Само да попитам.
                  От какъв зор е подобен интерес към Чернобил
                  И при мен е така. Фен съм на всякакви пътувания, до навсякъде (даже и до Перник), ама за там определено не ме влече.
                  Даже ми се струва и някак извратено да се разхождам, примерно из Припят. Не мога да си го обясня, но със сигурност знам, че чувството не е свързано с възможна радиация или подобни др. опасни остатъци.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пътуване до Чернобил

                    Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                    ...радиацията се разпространява със скоростта на светлината, благодарение на вятъра....

                    ...журналюги
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пътуване до Чернобил

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      ...радиацията се разпространява със скоростта на светлината, благодарение на вятъра....

                      ...журналюги
                      E теб пък учудва ли те ?! Те принципно са скарани с мерните единици .

                      "...Димният стълб от горенето достига няколко метра височина..."

                      Това е приблизително колкото димния стълб , който се издига когато си разпалвам барбекюто на двора.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пътуване до Чернобил

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Эээээхх, Пенча? Ти питаш? Ми, за да са им на дъщерите по-дълги краката, бре, как за какво? Туй са млади мумчеа, не дрътофелници кат назе...
                        Гагич , понеже ми прави впечатление че вече в няколко теми споменаваш тЕя дълги крака , та да те допълня :

                        НЕ са само те . Например , всеизвестен факт е , че на младите мумчета вследствие тонизиращия ефект на радиацията , размера им става колкото на Иля Муромец на коня му оная работа .

                        ... та нема нищо учудващо в интереса .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Пътуване до Чернобил

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          E теб пък учудва ли те ?! Те принципно са скарани с мерните единици .
                          Отдавна не ме учудва. Трудно ми е да приема че някой взима и някой друг дава заплати за такава работа.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Пътуване до Чернобил

                            Много малко медии по света печелят от съдържание. Качествено имам предвид.
                            Кликовете са важни.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Пътуване до Чернобил

                              Ето само един пример за журналистика. За съжаление даже е по темата

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:r-delo.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:5751502
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Пътуване до Чернобил

                                Якооо..
                                Щях да питам от коя газета е това, ама то няма смисъл - те бяха еднакви тогава...

                                Ще ми скача от прозореца на небостъргач...Тоя явно е виждал само на снимка, която уличава мушмулата като символ..
                                И САЩ и Англия !!! си отзовавали туристите...

                                Направо ме разби с тоя вестник!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X