Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW-X5,3,0-I ИЛИ BMW-X5,4.4I

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: BMW-X5,3,0-I ИЛИ BMW-X5,4.4I

    Тук къде каза че не поняся високи обороти,със съвременните дизели не е така,последно един приятел ходи до италия с такъв мотор само че на петица и със скорост почти навсякъде 180км даде разход 6 нафта на 100.Отделно по отношение на динамиката 3 литровия дизел има предимство пред 3 литровия бензин а и без проблем се чипва до 300 коня което е съвсем достатачно.
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • #17
      От: BMW-X5,3,0-I ИЛИ BMW-X5,4.4I

      Ще дам един пример с мене,преди и аз карах само бензинови коли,но вече съм с малко дете и реших да сменя старата бензинова 124-ка с комби.Гледа няколко бензинови мерцедес 203-ки но за да тръгне тая кола трябва отдоло да няма под за да си помагаш с краката ,говоря за 4 цилиндровите модели.Бях решил че искам освен да е практична колата и да е и динамична и се спрях на дизела.Гледах най масовите 2.2 цди но просто мотора е пъргав но не и силен и след 160 почва да се задъхва,бях харесал 3.2 цди но комбитата с този мотор държат извънземни цени и се спрях на компромисния вариянт 2.7 цди петак и съм доволен засега и откъм динамика и откъм разход.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #18
        От: BMW-X5,3,0-I ИЛИ BMW-X5,4.4I

        Да двигателя 3.0 D е корав, но както бях писал по-горе автоматика не го понася и по-точно въртящия момент му идва в повече ...

        BMW E53 3.0 dA - Torque 410 Nm / 2000 RPM
        BMW E53 3.0 iA - Torque 300 Nm / 3500 RPM

        Както се вижда автоматичната скоростна кутия A5S390R, която е еднаква за бензиновия и дизеловия двигател по данни на производителя е изчислена да поддържа входящ въртящ момент до 390 Nm ....
        Със сигурност е предвиден някакъв резерв, а и автоматика във всички случаи не е подложен непрекъснато на максимално натоварване, но е факт, че повечето от проблемите с АСК се проявяват при дизела.

        Така, че по-скоро това съчетание на двата агрегата (дизелов мотор/АСК) е слабото място на модела, а не двигател - кутия сами по себе си.


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ac582aac481c6a6e.jpg
Прегледи:1
Размер:34.3 КБ
ID:5560949

        Коментар


        • #19
          От: BMW-X5,3,0-I ИЛИ BMW-X5,4.4I

          Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
          Тук къде каза че не поняся високи обороти,със съвременните дизели не е така,последно един приятел ходи до италия с такъв мотор само че на петица и със скорост почти навсякъде 180км даде разход 6 нафта на 100.Отделно по отношение на динамиката 3 литровия дизел има предимство пред 3 литровия бензин а и без проблем се чипва до 300 коня което е съвсем достатачно.
          Ма баш си е така , както го каза за оборотите , колегата.Тичането до Италия (отиване и връщане ) се равнява максимум на двуседмичен среден пробег в Германия По 200 км в едната посока на ден.А да е за месец. Там знаеш няма много ограничения на автобана. Та и съответните изводи.
          пп Подкарайте го това БМВ всеки месец така и после сподели-Дано да е след година.
          пп2 Май БМВ по логиката с динамиката ще излязат на F1 с дизелов агрегат
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #20
            От: BMW-X5,3,0-I ИЛИ BMW-X5,4.4I

            Тука и ти не разбра какво си искал да кажеш.Това BMW се кара предимно на големи дистанции и досега за толкова години нее давало никакви ядове.Ти къде го видя това че в герамния няма ограничение на скороста по аутобана?Карал ли си в германия или чул за това отразни форуми?В Германия си има ограничения на аутобана на повечето места,без ограничеие не може караш на всеки аутобан а тези на които може ,тази скорост може да я караш на определени места а не през целия аутобан.
            0 8 76 36 8 542

            Коментар


            • #21
              От: BMW-X5,3,0-I ИЛИ BMW-X5,4.4I

              Сигурно си имате сериозни причини за избора на дизела, но аз ще се опитам да изложа аргументите
              Много точнo и коректно. Подкрепям всички аргументи на колегата tsb_bg.
              O877886339

              Коментар


              • #22
                От: BMW-X5,3,0-I ИЛИ BMW-X5,4.4I

                Първоначално публикуван от Иван Вълчанов Преглед на мнение
                Много точнo и коректно. Подкрепям всички аргументи на колегата tsb_bg.
                Защо?Качи се на 3.0д н бмв или на 3.2 цди на мерцедес и ще се откажеш бензиновите коли.Иначе и аз харесвам бензинови коли но от 4.0литра нагоре а не някакви 4 цилиндрови асматици.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #23
                  От: BMW-X5,3,0-I ИЛИ BMW-X5,4.4I

                  3 литровия бензинов двигател на BMW е 6 цилиндров и няма нищо общо с астмата . Това, че ти харесва дизела е ясно, но виж отново заглавието на темата.

                  Коментар


                  • #24
                    От: BMW-X5,3,0-I ИЛИ BMW-X5,4.4I

                    Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                    Тук къде каза че не поняся високи обороти,със съвременните дизели не е така,последно един приятел ходи до италия с такъв мотор само че на петица и със скорост почти навсякъде 180км даде разход 6 нафта на 100.Отделно по отношение на динамиката 3 литровия дизел има предимство пред 3 литровия бензин а и без проблем се чипва до 300 коня което е съвсем достатачно.
                    Да, бе да! И един мармот завива шоколада...

                    Защо само моите коли горят много?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: BMW-X5,3,0-I ИЛИ BMW-X5,4.4I

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Да, бе да! И един мармот завива шоколада...

                      Защо само моите коли горят много?
                      +1.Това за 6/100 при 180км/ч е брутална,ненаучна фантастика!Колегата май е объркал форумите.
                      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                      Враца

                      Коментар


                      • #26
                        От: BMW-X5,3,0-I ИЛИ BMW-X5,4.4I

                        530д с 6/100 може, ама 180км/ч само по яко нанадолнище, иначе - 120 максимум!
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          От: BMW-X5,3,0-I ИЛИ BMW-X5,4.4I

                          Тук говорим за каране с нафта наливана от чужбина,а всеки който е излизал навиънка и е карал с чужда нафта знае че колта няма нищо общо като динамика с бъргарската нафта а разхода е поне 1.5 литра надоло.Иначе за пример ще ви дам че с мойта ц-класа при скорост 180 км ми дава разход 8 нафта на 100 при това със дебитомер който скорог го хванах че не работи коректно.Като го сменя разхода трябва малко да падне.
                          0 8 76 36 8 542

                          Коментар


                          • #28
                            От: BMW-X5,3,0-I ИЛИ BMW-X5,4.4I

                            Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                            Тук говорим за каране с нафта наливана от чужбина,а всеки който е излизал навиънка и е карал с чужда нафта знае че колта няма нищо общо като динамика с бъргарската нафта а разхода е поне 1.5 литра надоло.Иначе за пример ще ви дам че с мойта ц-класа при скорост 180 км ми дава разход 8 нафта на 100 при това със дебитомер който скорог го хванах че не работи коректно.Като го сменя разхода трябва малко да падне.
                            Да, бе, аз живея на село, но като ходих на град на пазара 1 продаваше Фолксваген Лупо, рекламираше го, че му горял 2,5 л/100 км. дизел. А може би в чужбина ще гори 1/100?

                            До колкото си спомням от физиката при увеличаване на скоростта въздушното съпротивление нараства на втора степен. Или за 530 физичните закони не важат?
                            Пак да напиша: карал съм БМВ, готино е, най-ме кефи управлението на климатичната, навигационната и аудио системите, особено тунера е страхотен, но както казваше 1 познат: "Като карам баварецо съм бел човек, като зареждам-черен..."

                            П.П. за "Цедката" не сменяйте дебитомера, че ще почне да връща и да прелива при високи скорости.
                            Сори за спама, но по темата: "Оно козата си сака пръч."
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              От: BMW-X5,3,0-I ИЛИ BMW-X5,4.4I

                              Айдееее.....темата пак тръгна на е...м страна. 3 литровия дизел е доказано здрав и никой не спори за това. Аз самият карам такъв и лоша дума не мога да кажа. Но легенди от типа 6/100 със 180 км./час....няма нужда. В темата човека е задал конкретен въпрос, касаещ само бензиновите двигатели и колегата tsb_bg e отговорил много подробно и аргументирано.
                              BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                              LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                              Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                              Коментар


                              • #30
                                От: BMW-X5,3,0-I ИЛИ BMW-X5,4.4I

                                За амортизиран автомобил, какъвто се предполага, че е Х5-ца за до 20 хиляди лева, може да се твърди, че бензиновият мотор е по-добър избор, особено с намерението да се монтира АГУ... Предполага се, че дизеловите коли в Зап. Европа се купуват с намерението да се карат много км, а бензиновите ги купуват клиенти с малък годишен пробег... Всяко правило си има изключения...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X