Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спукана обвивка на кабела на антената

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спукана обвивка на кабела на антената

    Здравейте,

    Казвам сеПае и от скоро се зарибих по радиостанциите (дбре де, не е толкова от скоро, PMR ползвамот 6 години, а и преди от това четях това-онова). За момента стартирам със СВ банда (интересно ми е КВ DX, но е твърде голяма инвестиция за сегашните ми възможности) и си набавих нужните неща - Yosan JC 2204 I FARUN Walter 1.6 m антена с магнитна стойка (искам рдито а с мен в колата и когато пътувам даси избеа одхдящо място и да пробвам далечни връзки ).

    Проблемът, който възникна най-неочаквано: отваям си атената и намирам кабела (RG 58 u) със скъсана обвивка на1 мм от магнитната основа . Бих исала помоля за съвет къде мога да отремонтирам кабела(за сега не ме бива много с поялника). Така или иначе ямам налчен КСВ метър, ще се наложи и това да аутсорсна(казано помодерному ).

    Бихте ли ми дали съвет къде да отида. Или ако някой има желание да помогне лично докато изпием по биричка и раздумаме сладко, бих се зарадвал много

    Благодаря предварително.

    Поздрави,

    Павката

  • #2
    От: Спукана обвивка на кабела на антената

    Павка, звънни ми, да се разберем кога да я погледна тая обвивка..
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • #3
      От: Спукана обвивка на кабела на антената

      Привет .Първо една забележка.Оправи си малко правописа.А що се отнася до питането ти: Взимаш Поксипол, забъркваш, нанасяш, изчакваш малко, да почне да стяга и с леко мокри пръсти оформяш в желаната форма около кабела и го оставяш да се втвърди добре.

      Коментар


      • #4
        От: Спукана обвивка на кабела на антената

        UPI, благодаря за отзивчивостта! Утре ще звъння преди обяд.

        Валенти, благодаря за съвета,мислех си го и това, но ме съмнява, че и оплетката е дала фира, а и въпроса с КСВто остава висящ така. По темата за правписа, приеам заележката. Поради някаква странна причина клавиатурата ми цикли когато пиша тук. Урока е научен и вече проверявам какво е излязло изпод пръстите ми

        Поздрави

        Коментар


        • #5
          От: Спукана обвивка на кабела на антената

          Кабелът беше със скъсано жило освен прекъснатата оплетка. Остана колегата да махне скъсаното парче и да запои антената за здравата част на кабела.
          Павка, какво стана в крайна сметка - поправи ли кабела? Ако си пробвал и имаш нужда от помощ, звънкай пак.
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #6
            От: Спукана обвивка на кабела на антената

            Привет Колата е зазимена тази седмица и нямам възможност да работя по антената. UPI, много благодаря за помощта, ще се чуем като съм готов да я настроим.

            Поздрави и ще пиша новини скоро

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X