Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снайперска стрелба

    Първоначално публикуван от X TARGET Преглед на мнение
    С манлихера, която е с мерник -мушка и армейски боеприпас, който един с един няма еднакъв и дистанция 800м.>> по силует......Айде нема нужда....
    Интересно какви повече мерни прибори искаш от мерник и мушка (пък и боеприпаса плътно отговаря на изискването ти да е над .300)! И патроните може да имат разминавания в характеристиките си - ма днес - седем-осемдесет (и повече) години след производството им. Аз пък искам да видя съвременно производство такива, след толкова години...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Снайперска стрелба

      Да ви кажа какво ми се случи в Събота. Събудих се с леееко неясна, но натрапчива картинка пред очите. Ухилен ром, с три зъба и ябълка на главата. На стотина метра Волк подпрял една Манлихерка от Балканската война (ония, целите боядисани в черно, дето ни учеха на строева с тях) и си мърмори "...обичам практиката...". Зад него Марто маже сажди по бузите и подтяга зеблото по едно СВД. Бг бул размахва помирително ръце и вика "Момчета, момчета... недейте така, дайте просто да му свалим гащите с Флоберката...". Давс и дерхънтър спореха относно наличието на етнически елементи в мероприятието. Румен се усмихваше кисело и си мислеше "...що ми трябваше да ги викам тия откачалки..." и т.н.
      Разбрах че съм избудалял прекалено много покрай тая тема и след кратък размисъл пред шкафа, дръпнах страховития, скорорегистриран Байкал М 512 П и отпраших към село. Там разпердушиних няколко мишени с незадоволителни резултати, но се върнах доволен и ухилен. Таааа, към един предишен въпрос.
      Някой виждал ли е мерна пластина с оптични влакна? Виждат се само срезовете на тези влакна, а същата магария я има и на мушката. Предназначени са за стрелба в сумрак. Ако премрежиш поглед или се фокусираш надалеч, се виждат леко размазани, но ясни три точки. Ако са правилно разположени, достатъчно е да ги подредиш, за да си сигурен, че си хванал добра мерна линия. Това ти позволява да се фокусираш върху целта и да си избереш къде точно да я поразиш. Трудно е след толкова години... Изпадаш в едно състояние, описано от бг бул и фокусът ти шари между целта и мерните прибори, но лека- полека свикваш. Някой опитвал ли е?
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Снайперска стрелба

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        ...Волк подпрял една Манлихерка...

        Маузерка - маузерка!

        Аз пък потренирах с една въздухарка - на 50м без оптика.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Снайперска стрелба

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Интересно какви повече мерни прибори искаш от мерник и мушка (пък и боеприпаса плътно отговаря на изискването ти да е над .300)! И патроните може да имат разминавания в характеристиките си - ма днес - седем-осемдесет (и повече) години след производството им. Аз пък искам да видя съвременно производство такива, след толкова години...
          Колега "мерник - мушка" имам в предвид без оптика....
          Вземи пушката си, прикладвай я и се прицели в нещо на около 800м високо 1.70м. Пиши какво виждаш?
          Относно старите патрончета. Имам ги всичките познати по нашите земи. http://xtarget.snimka.bg/hobby/jelezaria.362252.22388927.big
          Това е малка част от тях (обезопасени)
          Н
          е може да се сравняват със съвременните..... правени са "едно към гьотери" по време на война или бързо въоръжаване.
          На всичките стари.... куршумите се вадят на ръка, без голямо усилие, същото не мога да кажа за новите.

          Много се отклонихме от темата "Снайперска стрелба" но в спора се ражда истината, а ТЯ е някъде по средата
          Та мисълта ми е че с подобно оръжие не може да се направи прецизен изстрел на дистанция 800м. >>, ако не е по строен взвод под формата на каре.

          Коментар


          • От: Снайперска стрелба

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Маузерка - маузерка!
            Ха, той ще ми каже кво съм сънувал... и черната блажна боя се лющеше от нея.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Снайперска стрелба

              Първоначално публикуван от X TARGET Преглед на мнение
              Колега "мерник - мушка" имам в предвид без оптика....
              Вижда се достатъчно. Не е най-елементарното (изобщо) начинание, но не е невъзможно, а и проблемите не произтичат от същността на оръжието, а са субективно-персонални за оператора.
              А за патроните, продължаваш да говориш за такива "сто години" след производството им. Днешните по задание дори нямат такива претенции. Аз се притеснявам от двайсетгодишни муниции, за такива отпреди петдесет и нагоре години не.

              п п Кажи нещо за третият и четвъртият патрони на долния ред от снимката ти.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Снайперска стрелба

                п п Кажи нещо за третият и четвъртият патрони на долния ред от снимката ти.[/QUOTE]

                Крнка 15.24мм, "Турски" Снайдер 14,66мм,

                Коментар


                • От: Снайперска стрелба

                  Първоначално публикуван от X TARGET Преглед на мнение
                  п п Кажи нещо за третият и четвъртият патрони на долния ред от снимката ти.
                  Крнка 15.24мм, "Турски" Снайдер 14,66мм,[/QUOTE]

                  Колега "davc" Сега видях че си от Копривщица, та при вас тези с камиони да ги возиш.

                  Коментар


                  • От: Снайперска стрелба

                    Може и така да се каже. Погледни, ако обичаш, тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=13696&page=2 - Какво мислиш?
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Снайперска стрелба

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Може и така да се каже. Погледни, ако обичаш, тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=13696&page=2 - Какво мислиш?
                      Аааааааа........значи се правиш на "скрита лимонка" И питаш кви са тези.......

                      От тези за Шаспо нямам (хартиените).

                      Коментар


                      • От: Снайперска стрелба

                        Не са Шаспо, тя е "иглянка" пушка. Съвсем сериозно си питам.

                        пп Ма пиши там, че тук ще ни пляскат. А и тези мнения са за там по възможност.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Снайперска стрелба

                          Първоначално публикуван от X TARGET Преглед на мнение
                          С манлихера, която е с мерник -мушка и армейски боеприпас, който един с един няма еднакъв и дистанция 800м.>> по силует......Айде нема нужда....
                          Колега,
                          не зная какви боеприпаси си гледал.
                          В ОСО-то имахме "на склад" 30 милиона патрони за Манлихер. В оригинални сандъци по 1080 бр. във всеки, в картонени кутии по две пачки. С всички надписи на немски и пречупените кръстове. От 1939 г. Съхранявани както трябва. Даде се заповед за масови стрелби и изписване на тази наличност защото МНО-то не ни даваше патрони за АК понеже сме си "имали".
                          Като тръгнехме на стрелба слагах по два сандъка в Жигулата. Не си спомням да е имало засечки.
                          Не зная дали си обърнал внимание до колко метра е разграфен мерника на Манлихерата. Започва от "3" /300/.
                          Писал съм по-горе. на 80 м. мерени, на бас, 5 от 10 в цигарена кутия от БТ. С "мерник и мушка".
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • От: Снайперска стрелба

                            Тропчо, хубава картинка!

                            Г-да офицери, след Маузер 98, модел 1898 г., еволюцията на стрелковото оръжие тип "пушка" е поело в посока "компромис", така че е малко безсмислено да разглеждаме някакви шевни машини!
                            Така че Чичо, като сте удряли тия цели сте държали стари кучки, а те знаят и могат!

                            Както много добре знаете, има една баба на всички затвори и тя е "Баба Маузер"!

                            Коментар


                            • От: Снайперска стрелба

                              Първоначално публикуван от X TARGET Преглед на мнение
                              Колега "мерник - мушка" имам в предвид без оптика....
                              Вземи пушката си, прикладвай я и се прицели в нещо на около 800м високо 1.70м. Пиши какво виждаш?
                              Относно старите патрончета. Имам ги всичките познати по нашите земи. http://xtarget.snimka.bg/hobby/jelezaria.362252.22388927.big
                              Това е малка част от тях (обезопасени)
                              Н
                              е може да се сравняват със съвременните..... правени са "едно към гьотери" по време на война или бързо въоръжаване.
                              На всичките стари.... куршумите се вадят на ръка, без голямо усилие, същото не мога да кажа за новите.

                              Много се отклонихме от темата "Снайперска стрелба" но в спора се ражда истината, а ТЯ е някъде по средата
                              Та мисълта ми е че с подобно оръжие не може да се направи прецизен изстрел на дистанция 800м. >>, ако не е по строен взвод под формата на каре.
                              Нямаш от немска противотанкова пушка-кал.7.92,ако се видим някога ще ти го подаря отдавна вече не колекционирам патрони.

                              Коментар


                              • От: Снайперска стрелба

                                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                                Колега,
                                не зная какви боеприпаси си гледал.
                                В ОСО-то имахме "на склад" 30 милиона патрони за Манлихер. В оригинални сандъци по 1080 бр. във всеки, в картонени кутии по две пачки. С всички надписи на немски и пречупените кръстове. От 1939 г. Съхранявани както трябва. Даде се заповед за масови стрелби и изписване на тази наличност защото МНО-то не ни даваше патрони за АК понеже сме си "имали".
                                Като тръгнехме на стрелба слагах по два сандъка в Жигулата. Не си спомням да е имало засечки.
                                Не зная дали си обърнал внимание до колко метра е разграфен мерника на Манлихерата. Започва от "3" /300/.
                                Писал съм по-горе. на 80 м. мерени, на бас, 5 от 10 в цигарена кутия от БТ. С "мерник и мушка".
                                ЧИЧО напълно съм съгласен с теб.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X