Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Снайперска стрелба

    Добре де, колега, хубаво, ама ставаше дума за съвсем друго - не бива да се сравнява стрелбата в зала с пневматика или МК със стрелбата на открито - просто някои фактори като надморска височина, скорост на вятъра, денивелация, изпреварване при подвижна цел, правят стрелбата "снайперска". Темата нямаше нищо общо със спортната стрелба (не че я пренебрегам!). Ти говориш за точки, а в бенчреста се говори за групи, просто говорим т.е. пишем за различни неща. Това за което пишеш ти, е задължителната добра основа, на която се гради останалото.....което е много.

    Коментар


    • #32
      До: Снайперска стрелба

      GOBLIN -оръжията за които говориш ги има във всеки проф.стрелкови клуб,но не ги дават на всеки (скъпи,много прецизни мерни прибори и обикновено са на някой състезател).Може в часните стрелбища да ги има , но се съмнявам? Питаи дали имат следните марки:АНШУЦ,ХАНКЕЛ,ФАЙНФЕРБАУ ! Има и други , но това е елита! Водят се оръжия за високо спортно майсторство.Има и пушки и пистолети.Смисъла да стреляш с тях е само за високи постижения(супер точност),но не забравяй и подходяжи боеприпаси(патрони). Търси от марките: ЕЛЕЙ ТЕНЕКС,"ЕР",а съчми-катерички.И пак повтарям-смисъла е САМО за високи резултати.Над 90 от 100.За "ПУКАНЕ" и кеф стават всички останали!!! Наслука!

      Коментар


      • #33
        До: Снайперска стрелба

        Допирът ми до тези неща беше през 1988ма година, и със сигурност нямаше оптика. Иначе като се прибера в България - ако ми остане време може и до там да стигна.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #34
          До: Снайперска стрелба

          Спор няма,че на открито е друго !Но всеки стрелец от ЕЛИТА (образно казано) с необходимия уред (далекомер),правилната таблица за корекция на отклонението (при даденото разстояние) и подходящото оръжие НЯМА да пропусне. Гарантирано!!! Спортната сртелба с М/К оръжие е на открито.При нея стрелеца наблюдава ветрпоказател , който е доста важен. На всеки коридор е отделен и само за конкретния стрелец. Освен това при биатлона е почти същото(снайперска стрелба) с допълнителен фактор" висок пулс" и "примрежена видимост". За снайперски изстрел вече е доста по-лесно. 1. Пушката вече е с електронен спусък (изолира" трепването",рязкото дърпане на спусъка) 2. Добрата оптика отчита във визьора разст.,вятър,темп.. Така ,че не ти е нужен "елитен" стрелец,а добър стрелец който знае как да коригира по таблица.......

          Коментар


          • #35
            До: Снайперска стрелба

            GOBLIN спортните оръжия нямат оптичен мерник.Този вид прицелване се нарича "диоптичен",по мое време.

            Коментар


            • #36
              До: Снайперска стрелба

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Ако някой иска и може да провери централното стрелбище (сега е на МВР), но на времето там бяха сборовете на нац. отбор. Адрес:ул."Гео Милев" 65 (не знам дали е преименувана). Водеше се ЦШПК-центр. школа за подготовка на кадри.
              не става за свободно посещение....... използват само го МВР и състезатели

              иначе стрелбища много, но за пушка незнам......... може би Лозен, нека кажат запознатите и може да спретнем нещо.......... ние, дето не можем да стреляме поне да погледаме
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #37
                До: Снайперска стрелба

                На Лозен можеш да ме намериш поне 2-3 пъти месечно...ама извън сезона, сега се лоува активно. Ама и там нещо стана скъпичко, та се замислям за алтернатива някаква, лошото е че за дългоцевно нарезно не виждам такава.

                Коментар


                • #38
                  До: Снайперска стрелба

                  Щом няма стрелбище за пушка ще стреляме с пистолет,но няма да е честно ако не споделя,че съм бил в националния по стрелба с пистолет. Затова няма да се състезаваме,а просто ще си направим кефа.Казвайте къде?

                  Коментар


                  • #39
                    До: Снайперска стрелба

                    За пистолет с две ръце гласувам за "Герена" - много точни са хората, може и по бира да се пийне.......
                    Не че във ВИП-а е по-лошо, ама там много се разсейвам от инструкторката, виж ако е Митака може и там.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Снайперска стрелба

                      Не знам що замлъкнахте всички ? Просто постъпих коректно и споделих , че съм бил " национал ". Не се фукам ,а ми е много приятно да си говорим за нашата ' краста '. Няма да се състезаваме !?! Само ще коментираме нашите виждания за " снайперската стрелба ". В една друга тема обсъждахме една снайперска пушка от Израел . Тия са измислили освен двунога опора отпред , още една опора отзад на приклада с която се регулира височината на прицелване. На три опорни точки какво остава да свърши снайпериста. Ако добавим и " електронен" спусък - става като детска игра да направиш супер точен изстрел .....! На къде отиват нещата ......

                      Коментар


                      • #41
                        До: Снайперска стрелба

                        Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                        За пистолет с две ръце гласувам за "Герена" - много точни са хората, може и по бира да се пийне.......
                        Не че във ВИП-а е по-лошо, ама там много се разсейвам от инструкторката, виж ако е Митака може и там.
                        А и с пушки може да идем някъде. Щом е стрелба - вътре съм. Аз съм стрелял с доста спортисти и всичките са били по-добри от мене, така че и ти не ме притесняваш - кефа си е кеф!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Снайперска стрелба

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          GOBLIN спортните оръжия нямат оптичен мерник.Този вид прицелване се нарича "диоптичен",по мое време.
                          Диоптричен.Вид механични мерни прибори.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #43
                            До: Снайперска стрелба

                            Герена е мястото за стрелба с късо.За дълго освен при Тошо в Лозен и аз не се сещам.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #44
                              До: Снайперска стрелба

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Не знам що замлъкнахте всички ? Просто постъпих коректно и споделих , че съм бил " национал ". Не се фукам ,а ми е много приятно да си говорим за нашата ' краста '. Няма да се състезаваме !?! Само ще коментираме нашите виждания за " снайперската стрелба ". В една друга тема обсъждахме една снайперска пушка от Израел . Тия са измислили освен двунога опора отпред , още една опора отзад на приклада с която се регулира височината на прицелване. На три опорни точки какво остава да свърши снайпериста. Ако добавим и " електронен" спусък - става като детска игра да направиш супер точен изстрел .....! На къде отиват нещата ......
                              Колега,в този пост пречупваш нещата през собствената си гледна точка.Нещата при снайперската стрелба са различни от спортната.При спортната стрелба стрелбата е за да се изтъкнат качествата на спортиста,а при бойната /снайперска/ стрелба се цели резултата от стрелбата./затова и няма медали за снайперистите/А моето лично мнение че много добри спортисти рядко са много добри ловци или снайперисти.Просто целите рядко са като на стрелбището и психологическия фактор е от голямо значение.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Снайперска стрелба

                                Едно време в казармата 79-80 година стреляхме на стрелбите т. нар. специално гранично(по заставите)вървиш дига се мишена 200м.на къси редове дум дум пак вървиш дига се на 400 пак на къси после бягащи фигури по едни релси се пускат две фигурки на 200м. стреляш и по тях в движение.Та аз изкарах 5 дена отпуска за отлична стрелба ама сигурно беше случайноАко две години си бил ловец на хора(и то невинни)как после да станеш ловец на животни пада ти нивото
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X