Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Снайперска стрелба

    Ако може пратете ги и на мен.Май станахме много.
    karbi76@abv.bg

    Коментар


    • #17
      До: Снайперска стрелба

      Аз пък си имам една мнооого хубава програмка "Баллистичный Калькулятор" се казва. Пробвах я, идеално работи.

      Коментар


      • #18
        До: Снайперска стрелба

        Ako книгата на Тодор Козловски-Точния изстрел",представлява интерес за някого,имам я но не зная как да я кача на компа.Ако някой много държи на нея ще му я подаря.

        Коментар


        • #19
          До: Снайперска стрелба

          Колеги,колеги-за стрелба на големи разстояния мерак не стига,нито супер скъпа и мощна пушка.Трябват само УМЕНИЯ,които ако се придобиваха за месец-два.....,не е като другото....?Всеки който иска да се пробва нека да отиде в стрелкови клуб,да вземе добра пушка(айншуц,файнфербау.хенкел) за спортна стрелба,ако е МК-патрони "R " има и по-добри ,ама клубовете ги нямат.Ако е въздушна-сачми "катерички"4.5.Сложете спортна мишена за съответното оръжие на съотв. дистанция и ето го резултата.Ако от 10 изстрела имате сбор над 92-95 имате шанс за успех на далечна стрелба.При по-слаб резултат си останете само със стрелбата по доверчиви животни,които стоят на 30-40 м от вас,вие събирате трофей за лечение на накърненото ви мъжкарство и се "хвалите" със далечни попадения(като малките деца).

          Коментар


          • #20
            До: Снайперска стрелба

            Така е, но защо мислиш, че всеки с пушка в ръката е тръгнал да убива? Има една дума "самоусъвършенствуване", която по-точно би характеризирала стрелбата на големи дистанции. А като спорт, вярвам знаеш, се нарича "бенчрест" и е хоби в което само с упражнения, колкото и да си упорит, без подходящо оръжие си заникъде.
            То е като карате, като кендо....малко хора ги практикуват за самоотбрана само - и там всеки търси скритото в себе си.
            А лова е друга бира, в тази тема няма място.

            Коментар


            • #21
              До: Снайперска стрелба

              Ако говорим за самоусъвършенстване-добре,но тогава за далечна стрелба е мноооого опасно!Първо-колкото по-голям калибър,толкова по далечна дистанция трябва да обезопасим.Второ-знаеш ли що е рикошет на голям калибър(може до 1000 м да убиеш на място неволно).Тогава дали си заслужава риска?!Единствено на военен полигон става.Но за истинския стрелец прегради няма.Всяко стрелбище дори 10м (за въздушно оръжие) може да предложи условия за високо спортно майсторство.Разликата със далечния изстрел е само в отката. Ако държиш на него (отката)- военен полигон.Ако обаче търсиш точността (съвършения изстрел) ,тя се постига на стрелбището с много стрелба,много...!Аз имам над два милиона изстрела и пак не знам следващия изстрел дали ще е в десетката?Не знам дали си запознт ,но рекордите по стрелба са около МАКСИМУМА (600 от 600 при 60 изстрела)Винаги шампион е нов състезател от елита,което само доказва ,че макар и СУПЕР стрелец-съвършения изстрел не е сигурен! Резултатите които цитирах са за стрелба с М/К пушка на 50м дистанция от положение легнал.Основното което всеки стрелец трябва да изпълни се казва много простичко:РАВНА МУШКА<ПЛАВНО НАТИСКАНЕ НА СПУСЪКА<ЗАДЪРЖАНЕ СЛЕД ИЗСТРЕЛА,това е всичко за съвършения изстрел.Друго просто няма!!!Остава вярната корекция на оръжието и поддържане на формата!Но наистина е нужно и добро оръжие.Мисля ,че на всеки е ясно ,затова не го споменавам.За всички упорити стрелци-успех!Ако нещо мога да бъда полезен ...пишете>

              Коментар


              • #22
                До: Снайперска стрелба

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Ако говорим за самоусъвършенстване-добре,но тогава за далечна стрелба е мноооого опасно!Първо-колкото по-голям калибър,толкова по далечна дистанция трябва да обезопасим.Второ-знаеш ли що е рикошет на голям калибър(може до 1000 м да убиеш на място неволно).Тогава дали си заслужава риска?!Единствено на военен полигон става.Но за истинския стрелец прегради няма.Всяко стрелбище дори 10м (за въздушно оръжие) може да предложи условия за високо спортно майсторство.Разликата със далечния изстрел е само в отката. Ако държиш на него (отката)- военен полигон.Ако обаче търсиш точността (съвършения изстрел) ,тя се постига на стрелбището с много стрелба,много...!Аз имам над два милиона изстрела и пак не знам следващия изстрел дали ще е в десетката?Не знам дали си запознт ,но рекордите по стрелба са около МАКСИМУМА (600 от 600 при 60 изстрела)Винаги шампион е нов състезател от елита,което само доказва ,че макар и СУПЕР стрелец-съвършения изстрел не е сигурен! Резултатите които цитирах са за стрелба с М/К пушка на 50м дистанция от положение легнал.Основното което всеки стрелец трябва да изпълни се казва много простичко:РАВНА МУШКА<ПЛАВНО НАТИСКАНЕ НА СПУСЪКА<ЗАДЪРЖАНЕ СЛЕД ИЗСТРЕЛА,това е всичко за съвършения изстрел.Друго просто няма!!!Остава вярната корекция на оръжието и поддържане на формата!Но наистина е нужно и добро оръжие.Мисля ,че на всеки е ясно ,затова не го споменавам.За всички упорити стрелци-успех!Ако нещо мога да бъда полезен ...пишете>
                Е хайде посмали манго.
                2 000 000 :20 години(примерно)= 100 000 изтрела на година.
                100 000 : 365 дни = 273 изтрела на ден.Без почивни дни?
                Ти нямаш ли друга работа? И кой ти ги плаща?

                Коментар


                • #23
                  До: Снайперска стрелба

                  Изключително ограничените ми контакти с огнестрелно оръжие бяха доста хаотични и весели.

                  В края на 80те един приятел крадеше на чичо си флоберката и стреляше с нея в един пън в хола. Слагаше го под вносния цветен телевизор. Флоберката беше малка, като детска пушка, и плякаше доста смешно. Пляк
                  Едвам го накарах да сложи пъна в посока към кухнята, въпреки всичките му протести че от 5 метра не може да сбърка и да нацели телевизора. Но добре направихме, понеже една хубава утрин дръвцето просто явно му дойде в повече поредния куршум, и се пръсна на трески. При което жертва в неравния бой паднаха вратата, и жладилникът зад нея. Дупката във вратата излекувахме с дъвка, а на хладилника се появи поредната рекламна лепенка.

                  Та с този ми "опит" (два-три изстрела с флоберка в хола) един хубав ден от училище ни заведоха на стрелбището в кв. Хладилника. Там не знам с какво стрелях - със сигурност беше флоберка, но беше огромно, стабилно и прекрасно нещо, без грам откат. Дадоха ни по десет изстрела, моите ги вкарах 9 в десетката и 10ят между десетката и деветката.

                  Стана доста интересно, учителят ни по военно първо ме разпита дали съм стрелял друг път, като разбра че не съм - започна нещо да си мърмори че щял да звъни на не знам кой си. Вечерта в къщи баща ми постанови че съм пълен дебил, понеже с такава стрелба щели да ме вземат в казармата в еди кои си части, където щели да ме скъсат от гърч, и че трябвало да съм бил стрелял по-неточно. И тъй нататък.

                  Както и да е - за дете-чудо не ме обявиха, в казармата си бях свързочник и нито умирах, нито свръзка давах, но аз след тази случка започнах да се изживявам като мега стрелец. Просто реших че само да добарам пушка, и край, ще им скрия топката на всичките.

                  Е, илюзията изтрая до следващият ми досег с оръжие - 2х9 изстрела с Калашника на военното обучение (старците ще помнят за какво става въпрос ), и полагащите ми се 9 изстрела в казармата. Е, май уцелих мишената три-четири пъти за тези 27 патрона. Тогава разбрах че тая работа само със самовнушение не става

                  Между другото тази историческа флоберка на стрелбището пари давам да я докопам пак. Нищо не разбирам от оръжие, но помня че като се прицелих - все едно пет ръце я държаха стабилна, а аз само и задавах посоката. Някак супер балансирана беше. Май беше финландска - не знам, специалистите ще знаят.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    До: Снайперска стрелба

                    Теорията и сметките остави на математиците!Тренирам спортна стрелба от 1980г.Гледам ти знаеш много за онова време , но за младите да споделя. По 'ОНОВА" време да тренираш каквото и да било беше привилегия на всеки(не само на паралиите).Ако покажеш качества и резултати ти обръщаха внимание,без значение дали баща ти се познава с треньора(като сега).Но да спрем до тук ,ЧЕ взе да става много личен разговора?! В стелбата е много лесно да разбереш какъв стрелец стои пред теб.Даваш му каквото оръжие имаш под ръка и след 10-15 изстрела вече е ясно дали стрелеца е теоретик (колко год. по колко патрона =??) или практик!! Щото в стрелбата теория без практика е като плуване в басейн без вода ! Иди в най-близкия стрелкови клуб.Стреляй с любимото ти оръжие 10 изстрела по спортна мишена и си виж резултата!?! Над 90 т- можем да продължим спора(заради спорта). ЗА теб ще сваля на 85т. При по нисък сбор точки-отговарям на всякакви въпроси!При сбор над 95т ще се вслушам във всички твои препоръки.Заявявам го пред всички!!! А не ти отговаря на възрастта да говориш "манго". Аз не съм виновен ,че опита ти като стрелец е по малък от самочуствието ти(получено от бракониерски набези по беззащитни животинки). Извинявай за откровението,но ти започна .

                    Коментар


                    • #25
                      До: Снайперска стрелба

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Теорията и сметките остави на математиците!Тренирам спортна стрелба от 1980г.Гледам ти знаеш много за онова време , но за младите да споделя. По 'ОНОВА" време да тренираш каквото и да било беше привилегия на всеки(не само на паралиите).Ако покажеш качества и резултати ти обръщаха внимание,без значение дали баща ти се познава с треньора(като сега).Но да спрем до тук ,ЧЕ взе да става много личен разговора?! В стелбата е много лесно да разбереш какъв стрелец стои пред теб.Даваш му каквото оръжие имаш под ръка и след 10-15 изстрела вече е ясно дали стрелеца е теоретик (колко год. по колко патрона =??) или практик!! Щото в стрелбата теория без практика е като плуване в басейн без вода ! Иди в най-близкия стрелкови клуб.Стреляй с любимото ти оръжие 10 изстрела по спортна мишена и си виж резултата!?! Над 90 т- можем да продължим спора(заради спорта). ЗА теб ще сваля на 85т. При по нисък сбор точки-отговарям на всякакви въпроси!При сбор над 95т ще се вслушам във всички твои препоръки.Заявявам го пред всички!!! А не ти отговаря на възрастта да говориш "манго". Аз не съм виновен ,че опита ти като стрелец е по малък от самочуствието ти(получено от бракониерски набези по беззащитни животинки). Извинявай за откровението,но ти започна .
                      Нямаш никакъв проблем. Аз съм над 50г.(ГВ към МВР 1976-1978г. Елхово). Кажи къде и кога, стига да е около София и да знам от днес за утре.А за "посмали манго" си е лаф от време оно.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Снайперска стрелба

                        по-спокойно , a любимото ми оръжие е 2C1, къде ще се стреляме
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Снайперска стрелба

                          За да не се дразнят математиците:2 000 000 го казах приблизително. И цифрата не е важна.След първата година ЕЖЕДНЕВНИ двуразови тренировки, лагер сборове всеки сезон вече преставаш въобще да смяташ цифрата.Попитай който и да е стрелец (спортист ) колко изстрела има в кариерата си ? Отговора на всички е : не знам,ама са много.Все едно писател да знае колко думи е написал,готвача колко ястия е сготвил и т.н....Важното в един спор е да бъде полезен на тези които се интересуват от темата (а не на тези които изместват разговора от важното за лечение на собственото им самочуствие). Важи за всички теми и спорове!!! Бъдете позитивни в споровете! Не се нахвърляйте срещу колеги! Те само споделят своя опит , за да не се учат незнаещите (които питат) само от собствени грешки! Споделяйте и питайте!!!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Снайперска стрелба

                            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                            по-спокойно , a любимото ми оръжие е 2C1, къде ще се стреляме
                            Аз имам друго: Само 2, ха още5, ОHаааа...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Снайперска стрелба

                              Колеги от София да посочат къде има свестен стр. клуб и да направим една хубава среща. Аз не притежавам оръжие , но в клуба ще ми осигурят. Ако някой иска и може да провери централното стрелбище (сега е на МВР), но на времето там бяха сборовете на нац. отбор. Адрес:ул."Гео Милев" 65 (не знам дали е преименувана). Водеше се ЦШПК-центр. школа за подготовка на кадри. Другото стрелбище където се събирахме беше на ЦСКА-на Панчарево,но то е по-далече. Сигурно има доста нови ???Казвайте,колеги!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Снайперска стрелба

                                С2НО5ОН-младите не го знаят,ама много стрелят с него,и то без мярка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X