Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan X-trail t30 режим Auto и магистрално шофиране през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan X-trail t30 режим Auto и магистрално шофиране през зимата

    Здравейте,

    Тази неделя карах X-trail 2003 2.2Di на магистрала Тракия, точно когато беше започнало да се трупа сняг и имаше снегорини, които да чистат магистралата.

    Тъй като скоростта зад снегорините беше 40км/ч, реших да ги изпреваря и да карам по непочистената магистрала.

    Джипът беше на режим Auto, което до колкото знам работи по следния начин - като превъртят предните колела, въртенето се предава и на задните.

    След изпреварването на снегорините максималанта скорост, с която можех да карам беше 80км/ч в режим Auto, като ако вдигнех скорост 90-100 усещах вече, че не аз управлявам джипа.

    Гумите са на 3 години с много дълбок и мек грайфер - Bridgestone DM-V1

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:118996476.bridgestone-blizzak-dm-v1-215-70-r16-100r.jpg
Прегледи:1
Размер:68.2 КБ
ID:6043690

    Направи ми впечатление, че доста коли ме изпревариха които не бяха никак нови, по неотъпкания път и караха уверено с доста по-висока скорост от моята.

    Двама мои приятели твърдят, че когато съм на режим Auto, хлъзгането е на четирите колела и реално съм щял да бъда много по-стабилен ако съм го изключил и съм минел само на предно предаване при по-висока скорост от 80км/ч.

    Същите те ми обясниха, че при джиповете, при които всичко се управлява напълно автоматично сами минавали само на предно при по-висока скорост - единият кара ML 2003-та и твърди, че скорост 110-120 е напълно стабилен - ясно ми е че и джипът му е доста по-хубав от този, който аз карах.

    Колите, които ме изпреварха не бяха по нови от 2000г. за да се обясни с наличие на системи за стабилност.

    Та въпросът ми е вярно ли е, че при по-висока скорост от 80км/ч е по-добре превозното средство да бъде само на предно предаване.

    От дълги години съм шофьор на автомобили и не ми е проблем да ги овладея на сняг, но просто при по-висока скорост този започваше да занася сякаш отзад и не посмях да карам по-бързо.

    Благодаря предварително.
    Последно редактирано от CarTest™; 28-01-14, 13:10.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X