Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шибидах на Дискавъри 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шибидах на Дискавъри 2

    колеги, имам следния въпрос : от къде се почистват отводнителните тръби на люка на Диско 2/модела с два люка/, сутринта имах вода по предната седалка и тапицерията на тавана беше влажна, за това реших че може да се е запушило нещо, който знае моля да каже...
    Disco II td5
    2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
    planed: air locker, rear D44bumper

  • #2
    До: Шибидах на Дискавъри

    Първоначално публикуван от ivanomir Преглед на мнение
    колеги, имам следния въпрос : от къде се почистват отводнителните тръби на люка на Диско 2/модела с два люка/, сутринта имах вода по предната седалка и тапицерията на тавана беше влажна, за това реших че може да се е запушило нещо, който знае моля да каже...
    отваряш шибидаха, свалящ вътрешното уплътнение, напъваш внимателно тавана и гледаш в дупката.
    http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
    Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

    Коментар


    • #3
      До: Шибидах на Дискавъри

      здравей ,успя ли да почистиш отводнителните тръби на шибидаха,тези три дни дъжд ме удавиха.Ако има начин пиши,даже тук е по удобно и другите да знаят.Благодаря предварително.
      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

      Коментар


      • #4
        До: Шибидах на Дискавъри

        Я вижте тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=6617

        Мисля ,че има доста полезна информация.

        Коментар


        • #5
          До: Шибидах на Дискавъри

          Лазаре,благодаря.
          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

          Коментар


          • #6
            От: Шибидах на Дискавъри 2

            Понеже и на мен ми дойде до главата ( в буквалния смисъл ) тоз проблем на Д2 , да питам дали някой е отварял люка ? По английските форуми има доста писано - чупели се пластмасовите накрайници , в които влизат отводнителните маркучи, или самите маркучи се запушвали. Всички обаче пишат, че свалят таванската тапицерия - няма ли по-лесен достъп отгоре ?
            Освен това подновявали уплътнението между метала на тавана и рамката на люка - става ли със силикон някакъв, че май една-две от темите продължаваха с '' пак протече.." ? И дали има друго място, откъдето влиза вода - за уплътнението на стъклото към рамката май не споменават често да е проблем, ама знае ли човек.
            И така и не разбрах къде излиза края на тръбичките ?
            Ако някой го е правил , кажете - какво да очаквам, какво да си подготвя, и сполучлив ли става ремонта.
            П.П. Четох и темата на Nightcrawler, ама тя е за Д1 ( аз там направо със силикона отгоре го реших , ама сега не ми се иска ).

            Коментар


            • #7
              От: Шибидах на Дискавъри 2

              При мен също имаше теч от предния люк - диско 2. Обикновенно се чупят накрайниците в които влизат тръбите за отводняване . Разкачих само предната част на тавана - сенници и дръжките . Залепих счупения накрайник , проверката е лесна . При отворен люк наливаш малко вода в канала и си показва дали имаш теч . Уплътнителите се вадят лесно , но с тях проблеми нямах .Силикон не слагай . При лепенето ползвах каноколит за да го фиксирам лесно , и след това го намазах с двукомпонентно .

              Коментар


              • #8
                От: Шибидах на Дискавъри 2

                Сваляш ли го целия люк за да залепиш счупеното, или може и на място ?

                Коментар


                • #9
                  От: Шибидах на Дискавъри 2

                  Не , на място . Разкачих тавана частично -само отпред . Малко по трудно е но става . Щуцерите са в двата предни ъгъла под кората на тавана .А ремонта е сполучлив .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шибидах на Дискавъри 2

                    Заради теч отпред също много ядове. Накрая залепих люковете. Оказа се обаче, че теча е над предната колана отдясно на предното стъкло. Ляха,залепваха, 3 години никакъв проблем. Сега пак протече и отново е на лечение.
                    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шибидах на Дискавъри 2

                      Пфуй да му се не видяли и аквариумите, аз си мислех, че при двойката са ги отстранили течовете...
                      Както и да е - ей сега се връщам от гаража- наистина е лесно: отне ми малко повече от час, щото ми беше за пръв път. Втория сигурно ще е по-бързо.
                      Беше счупен левия щуцер. Пробвах с някакъв каноконлит, ама той залепва само за пръстите ми, не и за пластмасата. След като изчаках да спре да лепне , го фиксирах с поялника и после го намазах с двукомпонентно ( тип епоксидно ) лепило. Ако бях го свалил целия може би щеше да стане и само с поялник - пластмасата е мека и лесно се топи. Аз не посмях, понеже десния беше здрав и не посмях да издърпам маркучето да не счупя и него.
                      Много съм горд че първо си избрах чисти инструменти и си измих ръцете ПРЕДИ да почна работа, та сега няма мръсни петна по тавана, както често ми се случваше.
                      Счупих само едната кукичка където се закача сенника и сега е със свинска опашка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шибидах на Дискавъри 2

                        Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                        Пфуй да му се не видяли и аквариумите, аз си мислех, че при двойката са ги отстранили течовете...
                        Както и да е - ей сега се връщам от гаража- наистина е лесно: отне ми малко повече от час, щото ми беше за пръв път. Втория сигурно ще е по-бързо.
                        Беше счупен левия щуцер. Пробвах с някакъв каноконлит, ама той залепва само за пръстите ми, не и за пластмасата. След като изчаках да спре да лепне , го фиксирах с поялника и после го намазах с двукомпонентно ( тип епоксидно ) лепило. Ако бях го свалил целия може би щеше да стане и само с поялник - пластмасата е мека и лесно се топи. Аз не посмях, понеже десния беше здрав и не посмях да издърпам маркучето да не счупя и него.
                        Много съм горд че първо си избрах чисти инструменти и си измих ръцете ПРЕДИ да почна работа, та сега няма мръсни петна по тавана, както често ми се случваше.
                        Счупих само едната кукичка където се закача сенника и сега е със свинска опашка.
                        Старите пластмаси са си гадни за лепене.

                        Няколко практически съвета, ако позволиш - топваш си пръста в коресилин и го лепваш върху пластмасата - ако я размаже и пръстта залепне, лепиш със същия или с хлороформ. Обикновено това са полистироли, евтини и възможни за ремонт. Не стане ли, пробваш с лепило за пвц от железарията по същия начин. Ако и това не е - явно е "найлон" някакъв, а за него поялник е добро решение. Моментните лепила не ги обичам - работят добре само при разпенени пвц-плоскости и ако не е това, после трудно се изчистват и не позволяват втори опит с правилно лепило.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шибидах на Дискавъри 2

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          Старите пластмаси са си гадни за лепене.

                          Няколко практически съвета, ако позволиш - топваш си пръста в коресилин и го лепваш върху пластмасата - ако я размаже и пръстта залепне, лепиш със същия или с хлороформ. Обикновено това са полистироли, евтини и възможни за ремонт. Не стане ли, пробваш с лепило за пвц от железарията по същия начин. Ако и това не е - явно е "найлон" някакъв, а за него поялник е добро решение. Моментните лепила не ги обичам - работят добре само при разпенени пвц-плоскости и ако не е това, после трудно се изчистват и не позволяват втори опит с правилно лепило.
                          Благодаря!
                          "Bis dat qui cito dat"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шибидах на Дискавъри 2

                            Имамх същият проблем при диско 2 /2000г/ и на предния и на задния шибидах. Трабваще да сваля цялата кора на тавана и най големия проблем е че не може да излезе през вратата на багажника освен ако не искате да демонтирате седалките или да развалите кората като я прегъните и да висне плата после. Колкото до двата шибидаха бяха счупени 3 от 4 тръбички на 2-3мм от основата.За това направих 4те и предпочетох по солжният но по сигурен начин: да сваля долната метална тава хваната с 14 болта "еврейска звезда" на която в двата ъгала са тези дренажни тръбички . Премерваш вътрешният отвор на счупената тръбичка и правиш на стругар една алуминиева или бронзова втулка/тръбичка/ в единия краи да е с по голяма периферия която ще бъде от вътрешният краи на пластмасовият ъгъл от които излиза дренажната тръбичка / периферията трабва да я изпилиш като прав ъгъл за да пасне от вътре понеже е близко до двете стени дал съм ориентировъчен чертеж/ и набиваш втулката с лепило Проксипол от вътре навънка да хване двете счупени части и покраи нея заглади с лепилото. Ако искаш тази втулка я направи малко по хлабава за да има място за лепилото когато я набиваш. Следва сглобването на щибидаха. Когато се маха тази метална тавичка под шибидаха се освобождава целия шибидах. Аз махнах горната рамка със стъклото, почистих смачканата изолзция между покрива и щибидаха / прилича на много тънак дунапрен залепен с двоинозалепващо тиксо залепен на пластмасата на щибидаха/ и поставих силикон на Церазит които да не е лепило и да остава винаги пластичен след изсъхване , връщаш рамката и поставяш тавата и на всеки от 14 болта поставяш малко силикон на главата понеже нямат никаква изолзация фабрично и нищо не пречи да тече вода през тах. Започваш да завиваш болтовете шахматно от средата навънка ВНИМАНИЕ с усилие 2 Nm !!!!!!!!! а не до откат иначе отгоре пластмасовата рамка ще стане на вълнички/ ше хлътне където дърпат болтовете/.

                            ето схема на последователноста на завиване на болтовете с усилие 2Nm
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.png
Прегледи:1
Размер:5.7 КБ
ID:5526845



                            чертеж на втулката като пиленето на периферията става в зависимост на кой ъгъл ше се слага
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled 1.png
Прегледи:1
Размер:8.8 КБ
ID:5526846
                            Последно редактирано от Anonaki; 13-10-13, 18:46.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шибидах на Дискавъри 2

                              Здравейте колеги,
                              Виждам, че темата е стара, но май тук е мястото за моето питане - и двата ми шибидаха в отворено положение и в движение дрънчат "на стъкло"... Има ли оправия, или това е стандартно?
                              Мерси предварително

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X