Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D5300 или Nikon D7100

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    ...слагаш курсора да мига между кадрите които ще разделяш и чаткаш по ентера...
    AAA ЛЕСНО ТИ Е НА ТЕБЕ !!!

    Тая процедура не работи при мен. Както и да цъкна - курсора слиза само В ДЯСНО от снимката. Пробвам ли между две - селектира някоя от тях. Половин час се потих и се отказах. С лисицата съм.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      AAA ЛЕСНО ТИ Е НА ТЕБЕ !!!

      Тая процедура не работи при мен. Както и да цъкна - курсора слиза само В ДЯСНО от снимката. Пробвам ли между две - селектира някоя от тях. Половин час се потих и се отказах. С лисицата съм.
      Аз съм с Хромче...никакви проблеми.Нещо тия дни една камара онлайн сайтове на работа станаха "неработещи" и изведнъж проблема са оказа именно Лисичия браузър...Отворени през експлорер/нещо него не го долюбвам и чак не знам защо/ всичко си работи.Да не би просто самия браузър да ти прави магарии някакви...
      П.П.Мога да пробвам и с Експлорера да видя как ще е...и ще пиша...

      П.П.П.С Интерт Експлорер също нищо не става.След бутон "добавете в текста" въобще в текста не се виждат дори снимките, а камо ли да се пробвам да ги разделям...
      Като дам преглед...си излизат една под друга,ама нищо не мога да им направя...
      С Хрома си работи Ок...направо не знам каква е тази работа...
      Последно редактирано от lubashki777; 30-01-14, 20:21.
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Накратко казано се опитвам да обясня на колегите, че трябва първо да се усвои изстискването на всичко от наличната техника, ... и след това да се скача на топови обективи, които също нямат копче "шедьовър".

        Напълно съгласен...ама напълно ! Бих добавил и "топ тела"..не само обективи. И аз един-два пъти рекох да дам акъл да не се явява единствено стремеж към по и по-скъпа техника, а да се чете повечко и снима с наличната и "отесняването" на техническите възможности ще дойде по естествен и премислен път, ама никой ме не чуе...
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          .....
          п.п Коко - много пъти даваш пример с руснаците и китаците, но там половината снимки са омазани, а другите са правени с техника от сорта :
          D90 + 18-105
          D7100 + 18-105
          Що не гледаш снимките направени с Д5100 и 18-55VR. Както винаги няма два еднакви вкуса, но предполагам схващате основната ми идея. Ще я синтезирам накратко - започнете да снимате като Роберт Мекис да речем и тогава се оплаквайте от "шибаните китаци". Постобработката е задължителна. Предполагам, че и Гоблин ще го признае.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

            Добре де, айде да ми обясните, понеже съм на вълна пилци в момента, тоя как да го снимам с китака?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0759.jpg
Прегледи:1
Размер:40.1 КБ
ID:5559066
            И понеже в момента можах да се докопам на заем само до "дебелата Берта" - Пентакон 500/5.6, как да го снимам с тяло дето не може да мери с ръчни обективи?
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              Добре де, айде да ми обясните, понеже съм на вълна пилци в момента, тоя как да го снимам с китака?
              [ATTACH=CONFIG]676593[/ATTACH]
              И понеже в момента можах да се докопам на заем само до "дебелата Берта" - Пентакон 500/5.6, как да го снимам с тяло дето не може да мери с ръчни обективи?
              "Тоя" специално спокойно си го хващаш със 70-300 VR, без да ти е нужен друг кой-знае колко бутиков обектив ! А посочения кадър е много зле от към доста параметри !
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                "Тоя" специално спокойно си го хващаш със 70-300 VR, без да ти е нужен друг кой-знае колко бутиков обектив ! А посочения кадър е много зле от към доста параметри !
                Аз не казвам, че е някакъв шедьовър. Все пак с пилчарството съм още много на "Вие" с няколко дни плахи опити. Ма питах как да го снимам с 18-55... или айде с 55-200, щот и той минава за "китак". 70-300 не е баш. И да, при тия дължини с ръчнофокусен обектив ми е мъка, понеже пък потвърждението на фокуса на Д200 дооста... приблизително, а няма и live view.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                  Направи си експеримент. Сложи някой по-склонен да ти помогне обект - примерно банкнота - и го освети добре. Снимай го на воля с ръчно фокусния, и с 55-200мм нагласен на 200мм, после на 150мм, и в двата случая на f8.

                  После увеличи двете най-добри снимки с 55-200ката до същите пропорции каквито ти дава ръчнофокусния, и ги сравни с най-добрата от ръчния.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Направи си експеримент. Сложи някой по-склонен да ти помогне обект - примерно банкнота - и го освети добре. Снимай го на воля с ръчно фокусния, и с 55-200мм нагласен на 200мм, после на 150мм, и в двата случая на f8.

                    После увеличи двете най-добри снимки с 55-200ката до същите пропорции каквито ти дава ръчнофокусния, и ги сравни с най-добрата от ръчния.
                    Няма нужда. Мога и без да го правя да ти кажа резултата - на ISO 100 до 250 малкия ще го отвее, над 400 ще е тотална боза без грам детайл. Това горе е снимано на 400 и скорост 1/125 - толкова светлина има тия дни просто. Обаче съм почти сигурен, че ако закача ръчния на 40-ката, където имам split circle резултатът ще е много по-добър като фокусиране.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                      Та накратко казано, Гоблин ти напомня, че фотография = СВЕТЛОПИС.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Та накратко казано, Гоблин ти напомня, че фотография = СВЕТЛОПИС.
                        Това никой не го оспорва, ама като няма - няма. Като е мрак навън или изобщо не вадиш апарата или експериментираш и слушаш поучения.

                        Ей това е снимано с ръчен 200/4 и не е мазано отгоре:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1616a.jpg
Прегледи:1
Размер:219.3 КБ
ID:5559079
                        Последно редактирано от stargazer; 30-01-14, 22:39.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                          Не, не разбирам от светлопис, идеята ми беше да се провери дали ръчния наистина си струва оптически. По принцип оптическото приближаване винаги е по-читаво от софтуерното, но при голяма разлика в качеството / възрастта на обективите се случва кропването да е по-добрия вариант.

                          Като го гледам охлю-бохлю - и стария се справя добре, тъй че - отбой.

                          За останалото - снимането на спорт, животни и деца често е сред най-взискателната откъм апаратура фотография, тъй че за жалост често козата си сака пръч.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Като го гледам охлю-бохлю - и стария се справя добре, тъй че - отбой.
                            Разликата е, че охльо-бохльо е сниман точно с със старото Д40 със сплит-скрийна. И накрая ще взема да си поръчам такова и за големия. Хубавото е, че поне засега са стандартни по класове - т.е. това за Д200 става и за Д7100.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                              Ами екстра си е. Нямам охлюви, но имам малко капки по парапета с Хелиос 44-2.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:260800507173 (1).jpg
Прегледи:2
Размер:22.4 КБ
ID:5559080
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                                Аз не виждам проблеми с фокусирането при врабеца. От това което виждам де.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X