Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D5300 или Nikon D7100

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Nikon D5300 или Nikon D7100

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    Според мен пък на Исото...или по-скоро на проблемите от високото Исо, майката му е статива и по-дълга експонация на ПО-МАЛКО исо...
    Нали си чул нещо за "увеличаване на шума от дълга експонация"? При мене всички нойз редукшъни са изключени по подразбиране.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #32
      От: Nikon D5300 или Nikon D7100

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      То май по-скоро, не да се оглеждаш,ами средства да събираш, че принципно от кроп на FF не само тялото ами и обективите не стават/освен ако не си затварял едни сериозни пари в оптика именно за FF.../ и те обикновено са за подмяна!
      П.П.Гоблин, те тия нямат стигане бре...как да ги връзвам....
      Е, аз поне с наличната стъклария в това отношение нямам проблем. В широкия край всичко дето го имам става за FX и даже ще стане още по-широко там, което е плюс. Дълго читаво така или иначе нямам, но тия дето съм ги загледал пак са FX. Сега остава да си попълня фиша за Тотото
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #33
        От: Nikon D5300 или Nikon D7100

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

        Не знам каква е причината, подозирам че когато са проектирали д7000 никонци все още са смятали да пуснат и д400 на пазара някой ден, и 7000ката е кастрирана откъм буфер - не знам точно колко снимки можеше да направи в бърза серия в неф или жпег+неф, но май бяха смешно малко. 7100цата и тя някъде там май.
        D7000 прави 12-13 кадъра NEF, преди да започне да забавя. За 7100 незнам.
        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
        Walter Rohrl
        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

        Коментар


        • #34
          От: Nikon D5300 или Nikon D7100

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          То май по-скоро, не да се оглеждаш,ами средства да събираш, че принципно от кроп на FF не само тялото ами и обективите не стават/освен ако не си затварял едни сериозни пари в оптика именно за FF.../ и те обикновено са за подмяна!
          П.П.Гоблин, те тия нямат стигане бре...как да ги връзвам....
          Мерак се гаси с пари

          А за оптиките - всички фф-ки имат и dx режим. Ще оцелееш на него докато се оборудваш.

          Абе не знам. Оправяйте се Да му мислят тези които избират марки с неизкупваем каталог обективи
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #35
            От: Nikon D5300 или Nikon D7100

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Нали си чул нещо за "увеличаване на шума от дълга експонация"? При мене всички нойз редукшъни са изключени по подразбиране.
            Чул съм, ама то това не е ли вследствие от прегряването на матрицата...
            В случая обаче ние не говорим за нощни снимки или пък такива на млечния път с времена по 80мин., а става въпрос просто за снимане от статив, а не от ръка...и по-ниско исо/по-ниско дотолкова, че да намалее или изчезне евентуалния шум/.Ако трябва да снимаш на исо 1600 да го направиш примерно на 1000...то на 100 няма да стане...поне в повечето случаи де!
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #36
              От: Nikon D5300 или Nikon D7100

              Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
              D7000 прави 12-13 кадъра NEF, преди да започне да забавя.
              Да, така е...и са достатъчни, не е репортерско тяло за "картечарство"..
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #37
                От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                D7100 има и още едно съществено предимство (поне за мен) спрямо коментираните модели в темата с иключение на 5300.
                Липсата на АА филтър, наистина прави изображенията доста по-остри, а моаре нямам на нито една снимка с този апарат.

                П.П. Още съжалявам малко, че го продадох и се сещам с носталгия за него.

                Коментар


                • #38
                  От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                  Моя дедо щрака 14 кадъра в RAW и има две скорости на "откосите" - 3 и 6 к/с. 4-ри секунди са си дълъг период от време.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                    Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                    D7100 има и още едно съществено предимство (поне за мен) спрямо коментираните модели в темата с иключение на 5300.
                    Липсата на АА филтър, наистина прави изображенията доста по-остри, а моаре нямам на нито една снимка с този апарат.

                    П.П. Още съжалявам малко, че го продадох и се сещам с носталгия за него.
                    Принципно няма как от Никон на това тяло което е най-високия клас при DX-а просто ей така да махнат нискочестотния филтър ,без да компенсират по някакъв софтуерен начин отрицателните последствия като моаре ефекта или пък изкуствения цвят.
                    Така,че...макар и софтуерно да си е трудна задача да се премахнат тези дефекти от липсата на нискочестотния филтър,все пак вероятно те са доста намалени и ограничени.Останалото зависи от случая и от фотографа разбира се/нали се сещате, че има начини самия фотограф да намали ефекта моаре /
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                      Не е само това, с тия високи мегапиксели моарето се появява по-рядко понеже "пикселите" на матрицата са по-малки.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #41
                        От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                        Ето научихме още нещо по въпроса...Благодаря на Гоблин!
                        П.П.Стана много интересна и ползотворна тема...поне за мен.Това ме радва много!
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                          http://www.cameracomparisonreview.co...s-nikon-d7100/
                          Има и доста други сравнения, примерно интересно ми стана D3300 vs D5300 .
                          AUDI A4 с три дифа
                          TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                          Коментар


                          • #43
                            От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                            Направо ме спечелИха с "пентаогледалото" на Д7100. Поне да бяха прочели упътването на апаратите!
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Направо ме спечелИха с "пентаогледалото" на Д7100. Поне да бяха прочели упътването на апаратите!
                              Направо гоУем ....
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                                Направо не се стърпявам да го напиша!!
                                Вземи си Канон и спирай да заниваш хората с твоите въпроси
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X