Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D5300 или Nikon D7100

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Nikon D5300 или Nikon D7100

    Не знам доколко е вярно(поне при моето старче 40Д е почти така), но един приятел доскоро действащ профи, казваше, че за горна граница на работещото ИСО може да се приеме горната граница на ИСО-то при напълно автоматичен режим(зелено квадратче).
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: Nikon D5300 или Nikon D7100

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Не знам доколко е вярно(поне при моето старче 40Д е почти така), но един приятел доскоро действащ профи, казваше, че за горна граница на работещото ИСО може да се приеме горната граница на ИСО-то при напълно автоматичен режим(зелено квадратче).
      - имам снимки от събитие на което бяха наети профи. фотографи. Цяла вечер щракаха ли щракаха. СЛеда като получих снимките с УЖАС установих, че 90% от снимките са снимани поне на исо 3200 . Дори на хартия ясно си личеше или поне не можеше да се различат лицата на хората в малко по-далечен план. След разговор с убавците се разбра що така, ама късно. Та под използваемо исо всеки сам може да възприема нещата или по-точно да им дава своя интерпретация.


      Поздрави !
      п.п. - тяло втора ръка с е доса рискована покупка, освен ако не познаваш човека на 100% + да си работил с апарата 2-3 седмици интезвно преди покупката. При обективите е друга бира. С телата е доста късметийско. Тъй че ...

      Коментар


      • #18
        От: Nikon D5300 или Nikon D7100

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Не знам доколко е вярно(поне при моето старче 40Д е почти така), но един приятел доскоро действащ профи, казваше, че за горна граница на работещото ИСО може да се приеме горната граница на ИСО-то при напълно автоматичен режим(зелено квадратче).
        Принципно - да, но примерно при Д200 автоматичното е ограничено до 800, а там нещата вече са 50/50, в зависимост от други фактори. При 640 читавите кадри вече са примерно 80/20, което по се ядва. Над 800 може да се снима вече само в театър (тъмен фон и осветен обект на преден план).

        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        п.п. - тяло втора ръка с е доса рискована покупка, освен ако не познаваш човека на 100% + да си работил с апарата 2-3 седмици интезвно преди покупката. При обективите е друга бира. С телата е доста късметийско. Тъй че ...
        Бе то и джип 2-ра ръка е рискована покупка, ма тука почти всички караме такива .
        200-тицата я взех на 1000 кадъра, от човек, който току-що си беше купил нов 700 и я мъча вече 6 години безпроблемно.
        Последно редактирано от stargazer; 27-01-14, 13:57.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #19
          От: Nikon D5300 или Nikon D7100

          При Д7100, ако разглеждаш снимката на 20/30см. формат и1600 исо не са проблем, че да не кажа и повече. Ама на исото майката му е светли стъкла.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #20
            От: Nikon D5300 или Nikon D7100

            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
            При Д7100, ако разглеждаш снимката на 20/30см. формат и1600 исо не са проблем, че да не кажа и повече. Ама на исото майката му е светли стъкла.
            То понеже има неограничен избор на обективи над 85мм на 1.4 Теорията е едно, приложението и на практика - друго, а финансовото обезпечаване на цялата тая краста - съвсем трето.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #21
              От: Nikon D5300 или Nikon D7100

              На ИСО-то майката му е експозицията. Ако експонираш правилно може сам да се учудиш какво може твоят Хапарат. Обикновено трябва да подбереш правилното преекспониране на кадъра.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #22
                От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                Според мен пък на Исото...или по-скоро на проблемите от високото Исо, майката му е статива и по-дълга експонация на ПО-МАЛКО исо...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                  Според мен пък на Исото...или по-скоро на проблемите от високото Исо, майката му е статива и по-дълга експонация на ПО-МАЛКО исо...
                  Да де, ма докато го чакаш да щракне и чавето вече ти се скрило в другата стая
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                    Там вече проблема е в "чавето"...връзваш го здраво, два шамара да не мърда и стреляш от статив....
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                      D7100
                      от опита който имам с Д7000 искам да те уверя че апарата е жесток, бърз, много качественна изработка, голям набор обективи, никога не е имало момент да съжаля, че дадох повече пари за него.
                      Т5
                      Crossrunner

                      Коментар


                      • #26
                        От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                        ...още от D200 насам са механично почти еднакви ...
                        Мммм...тц

                        Едно че д200 е по-мастит в сравнение с д300/300s (на д200 изработката му е почти от класа на едноцифровите модели, д300 е с материали като детска играчка в сравнение с него), и второ че д7000/7100 няма общо нито като големина нито като електроника с д300.

                        Не знам каква е причината, подозирам че когато са проектирали д7000 никонци все още са смятали да пуснат и д400 на пазара някой ден, и 7000ката е кастрирана откъм буфер - не знам точно колко снимки можеше да направи в бърза серия в неф или жпег+неф, но май бяха смешно малко. 7100цата и тя някъде там май.

                        За наследник на д300 ("профи dx") Никон вече спряга d600/610, превключени на DX режим. Те са с големината и показателите на д300 и му се явяват наследник.

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        Там вече проблема е в "чавето"...връзваш го здраво, два шамара да не мърда и стреляш от статив....
                        Ей тия ако можеш да ми ги вържеш следващия път те взимам с мене




















                        Че аз цяла вечер скърцах със зъби и псувах на всички познати ми езици, щото някой беше решил да ползва наистина слабо осветление.
                        Последно редактирано от Goblin; 27-01-14, 16:14.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Мммм...тц
                          Добре де, аз имах предвид по-базовите неща - наличието на мотор, високите скорости на затвора, меренето с AI обективи. Доколкото те разбирам, казваш да си пазя 200-тицата и да се оглеждам по-скоро за FX?
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                            Постоянно повтаряната "сентенция" по руските форуми е, че да смениш кроп с кроп е като да подскачаш на едно място.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                              Ми д600 оня ден се продаваше нов за 1300$ в еднодневна продажба през ибей. Падат вече. А като се изключи историята със замърсяването на матрицата си е супер апарат.

                              Не ти казвам да не си взимаш д7100 де, предполагам наистина е невероятно добър. Просто ако случайно търсиш бърз откос и неф+жпег (което не е особено честа комбинация) - има ограничения.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #30
                                От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                                То май по-скоро, не да се оглеждаш,ами средства да събираш, че принципно от кроп на FF не само тялото ами и обективите не стават/освен ако не си затварял едни сериозни пари в оптика именно за FF.../ и те обикновено са за подмяна!
                                П.П.Гоблин, те тия нямат стигане бре...как да ги връзвам....
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X