Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA SPORTAGE II (2007), 2.0 CRDI, 140 PS. - Моля за мнения!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KIA SPORTAGE II (2007), 2.0 CRDI, 140 PS. - Моля за мнения!

    Здравейте, колеги!

    Днес се регистрирах в сайта и имам запитване към OFF-ROAD общността
    Както личи от заглавието съм се насочил към корейски джип, като съображенията са ми няколко - ниска цена за годините, добър вид и практичност от гледна точка на вътрешното пространство. Не ми трябва високотехнологичен модерен джип, но не и някоя барака разбира се, а мисля, че КИА-та покрива критериите ми. Питането ми е какви са вашите впечатления относно качеството и поддръжката на автомобила, тъй като все пак не е скъп, но не е и DUSTER ... Подчертавам, че не ми трябва високопроходима машина, а семейна кола, с която ще мога да карам и извън асфалта, да качвам по-високи бордюри. или да не затъна в снега или калта и все пак да е 4х4. Та очаквам мнения, ако има такива !

  • #2
    От: KIA SPORTAGE II (2007), 2.0 CRDI, 140 PS. - Моля за мнения!

    Карам такава машина, само че направена в Словакия (вече там ги правят) моята е от края на 2007 година, дори по рама се води 2008. Удобно автомобилче, не много висок разход на гориво (7-8 извън града). В града разхода е много относителен като стига и до 11. Ако се насочиш към ръчната 6 степенна скоростна кутия имай едно на ум - съединителя е много скъм (към 1300-1500лв само частите) понече се сменява и демпферен маховик. Иначе за 5 години съм сменял само тампончета тук таме, здрава машина е като цяло. 4х4-то се управлява от една електромагнитна муфа която предава въртящ момент от кардана към задния диф. Случва се да и заминат лагерите, но не е болка за умиране, ремонтира се. Друг проблем който съм имал е с кабела за датчика на ДПФ филтъра (явно от студа се вдървява и се пречупва), но в сервиза на КИА срещу 30лв ми го оправиха. Подгревните свещи са неудобни за смяна. Но не е джип. Няма бавни и извън пътя лесно и бързо ще съсипеш съединителя. Иначе в снега е супер, с високите тротоари също се справя. Багажното пространство не е чак толкова голямо колкото изглежда, но става. Не се сещам за друго, но ако имаш въпроси пиши или звънкай на телефона в подписа ми. Поздрави.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: KIA SPORTAGE II (2007), 2.0 CRDI, 140 PS. - Моля за мнения!

      Благодаря за мнението, колега! Като цяло съм твърдо решен, но сондирам за отзиви, които евентуално биха ме разубедили.. Например проблемен двигател или скоростна кутия. Аз съм се насочил към ръчната 6-степенна, вероятно защото съм свикнал с ръчни, и динамиката и разходът са по-добри. Като цяло ще го ползвам много повече като кола, отколкото като off-road машина и от тази гледна точка ме устройва. А и повярвай ми, багажникът и вътрешното пространство ми се струват огромни, имайки предвид, че в последните 6 години карам Хонда Прелюд ... а иначе какъв данък плащаш? Ако има EURO стандарт, вероятно е по-нисък.

      Коментар


      • #4
        От: KIA SPORTAGE II (2007), 2.0 CRDI, 140 PS. - Моля за мнения!

        данъка е висок, макар и евро стандарта (евро 4 или евро5 е) но пак си се разделяш с едни към 300лв
        Проблем с двигател никакъв ( да чукам на дърво). Със скоростите също, единствено съединител смених ама то си е консуматив, макар и скъп.
        Абе добра колица си е, само веднъж съм закъсвал, но аз съм си виновен тръгнах да се правя на интересен и да се возя по един плаж.
        Друг недостатък който се сещам е, че купуваш ли гуми - задължително купуваш 4 броя иначе електрониката и муфата в задния диф се побъркват
        Ако има въпроси звънкай, гледам че си от София, аз денем работя в Лозенец иначе съм в Овча купел, та може и да се видим. Поздрави.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: KIA SPORTAGE II (2007), 2.0 CRDI, 140 PS. - Моля за мнения!

          Екстра! Харесал съм си конкретен Sportage, изглежда доста запазен на снимките (има го в популярен сайт за продажби, не съм сигурен, че мога да цитирам други сайтове, но е единственият кафяв на цвят, който виждам, че се продава ) В интерес на истината, още не съм се качвал на такъв джип, не знам колко ще ми пасне като усещане, но имам добро предчувствие. Та ако стигна до покупка може да звънна да видя твоя евентуално Ти живееш в Овча купел, аз пък там работя.. Колкото до разходите, нормално е джипът да изисква по-големи такива откъм консумативи, сигурно и гумите са към 1000 лв... Ще гледам да го преглътна някак си в името на удоволствието Моята кола също не ми излиза особено евтино...Благодаря за ценните отговори, вероятно ще имам и други въпроси

          Коментар


          • #6
            От: KIA SPORTAGE II (2007), 2.0 CRDI, 140 PS. - Моля за мнения!

            Звънкай, ще помагам с каквото мога. Имай предвид, че ако си над 190см джипа ще ти е малък, аз съм 187см и седалката ми е на мах на зад дръпната. Но то си зависи и как си свикнал да караш.
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X