Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Т 25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Т 25

    Само да един звук да се дават толкова пари .....
    Да продължа с въпросите Някой срещал ли е ремонтен комплект за ГНП на Т-25? Там все още не съм пипал и ми се струва, че ако отворя и поизчистя тук-там, ще се оправи проблема, който имам - много трудно ръчната газ поддържа стабилен празен ход. Вярно, че пружината, която съм сложил на педала на газта е много стегната, но само такава успях да намеря. Старата беше толкова разтегната, че педала сам пропадаше. Въпреки това, след натягане на ръчката за ръчна газ, тя успява да държи пружината обтегната, но оборотите играят и ту гасне трактора, ту се форсира. При 2-3 минутни опити успявам да уцеля положение в което оборотите не мърдат, но е много дразнещо постоянно да търся вярното положение. Когато купих трактора, отворих за да сменя маслото на помпата и над коректора се виждаха боклуци. Част от тях почистих, но предполагам, че по каналите има още много, които дори не съм видял. Притеснявам се, че ако сваля помпата за почистване, старите уплътнения няма да паснат, а в магазина ми казаха да я занеса на стендист и той да му мислел от къде ще намери ремонтен комплект Имайки предвид, че ГНП-то е в незнайно колко добро състояние, мога ли да спестя стенда и да опитам първо с почистване и центровка след това (междудругото, когато трактора е студен, запалва чак на 7-ми или 8-ми път и центровката няма да му е излишна така или иначе)?

    Коментар


    • От: Т 25

      Здравейте,търся да купя Т-25 в окаяно състояние или без двигател.
      Идеята ми е да монтирам 3 цилиндров Перкинс,защото не зная какво да го правя.
      Гледах видио дето смениха дву на три цилиндрова въздухарка и тракторчето стана звяр.

      Коментар


      • От: Т 25

        Първоначално публикуван от X-pert Преглед на мнение
        Само да един звук да се дават толкова пари .....
        Да продължа с въпросите Някой срещал ли е ремонтен комплект за ГНП на Т-25? Там все още не съм пипал и ми се струва, че ако отворя и поизчистя тук-там, ще се оправи проблема, който имам - много трудно ръчната газ поддържа стабилен празен ход. Вярно, че пружината, която съм сложил на педала на газта е много стегната, но само такава успях да намеря. Старата беше толкова разтегната, че педала сам пропадаше. Въпреки това, след натягане на ръчката за ръчна газ, тя успява да държи пружината обтегната, но оборотите играят и ту гасне трактора, ту се форсира. При 2-3 минутни опити успявам да уцеля положение в което оборотите не мърдат, но е много дразнещо постоянно да търся вярното положение. Когато купих трактора, отворих за да сменя маслото на помпата и над коректора се виждаха боклуци. Част от тях почистих, но предполагам, че по каналите има още много, които дори не съм видял. Притеснявам се, че ако сваля помпата за почистване, старите уплътнения няма да паснат, а в магазина ми казаха да я занеса на стендист и той да му мислел от къде ще намери ремонтен комплект Имайки предвид, че ГНП-то е в незнайно колко добро състояние, мога ли да спестя стенда и да опитам първо с почистване и центровка след това (междудругото, когато трактора е студен, запалва чак на 7-ми или 8-ми път и центровката няма да му е излишна така или иначе)?
        Проблема е че помпа та е пълна с нафта вместо масло...имах същия проблем

        Отвиваш пробката да изтече нафтата завиваш и отгоре има една пробка оттам наливаш масло докато протече от контролната пробка „тази отстрани“

        Освен това изчисти всички видове филтриДано да е от това Поздрави
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • От: Т 25

          Филтрите са сменени, всичко е почистено. Казваш, че помпата е пълна с нафта. Получава се теч от някъде ли? Защото аз лично налях масло М10Д и точно по начина по който описваш. Имаше известно подобрение тогава (преди няколко месеца), но сега не съм проверявал, да не би помпата да го е изгубила и да работи на сухо. Или може би М10Д не е най-подходящото масло за целта Имам и 15в40 ще опитам с него.

          Коментар


          • От: Т 25

            Първоначално публикуван от X-pert Преглед на мнение
            Филтрите са сменени, всичко е почистено. Казваш, че помпата е пълна с нафта. Получава се теч от някъде ли? Защото аз лично налях масло М10Д и точно по начина по който описваш. Имаше известно подобрение тогава (преди няколко месеца), но сега не съм проверявал, да не би помпата да го е изгубила и да работи на сухо. Или може би М10Д не е най-подходящото масло за целта Имам и 15в40 ще опитам с него.
            Не знам защо но всяка година маслото в помпата изчезва и се пълни с нафта...и почва да мени оборотите и същите ядове като при тебе...

            Източваш насъбралата се нафта сипваш масълце и проблема е решен...

            Аз се бех видел във чудо не можеше да го караш на малки обороти придърпва

            а да угасне а гас до дупка

            Мислех да свалям помпата а то какво било
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • От: Т 25

              При износен елемент(секция),е нормално да пълни картера с нафта и да пали трудно.Източваш,наливаш масло и така докато спре да пали въбще.
              Проблемът е,че при напълването с нафта се повишава триенето на детайлите н ГНП-то и от там тоталното им скапване.Вътре в тая помпа има една шепа дребни лагери,считай,че са победени,щом си намерил и стружки.ГНП-то на майстор специалист,не при дядо Иван помпаджията,ако трябва ще съдействам.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Т 25

                Да уточня - в моята помпа няма нафта - когата източвах маслото първия път, изтече около 1 (по-скоро половин) супена лъжица и изглеждаше старо, но си беше масло. Сега не съм проверявал и ще го направя най-рано в събота. А боклуците, които се спотайваха там не бяха стружки, а мръсотия, вероятно попаднала с маслото от нечии мръсни ръце.
                Ако има износен елемент няма ли да пали трудно и когато е топъл? Топъл пали от раз.

                Коментар


                • От: Т 25

                  Вчера източих маслото (М10Д) от помпата - беше чисто, но беше станало много "тънко" макар да не бях палил трактора 2 месеца. Тази седмица ще купя 15w40 и ще опитам с него. Все повече се убеждавам, че М10Д върши работа само за веригата на бензиновата резачка.

                  Коментар


                  • От: Т 25

                    Колеги днеска установих странен проблем с владимировеца , като карам по стръмен наклон и започва да се засилва сам надолу независимо на коя скорост съм , като почва да се чува странен шум . В същото време, ако изгася трактора по наклона и го оставя на скорост няма мърдане дори и да го бутам стои по наклона като закотвен. А на запалено положение си върви нормално, като подам газ си дърпа нормално не усещам приплъзване или нещо подобно.
                    Само да отбележа , че наскоро сменях аксиалния лагер при един майстор и след това установих този проблем , виках същия майстор той гледаше, но каза че това няма нищо общо с лагера който е сменял и, че същия си работи нормално .
                    От какво може да се получава проблема ??
                    gsm - 0899388807

                    Коментар


                    • От: Т 25

                      Никой ли не знае от какво може да се получава ?
                      gsm - 0899388807

                      Коментар


                      • От: Т 25

                        Изключва от скорост???

                        Коментар


                        • От: Т 25

                          Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
                          Никой ли не знае от какво може да се получава ?
                          Изключва ти сигурно реверса....Не знам какви са ти лостоветеВиждал съм два вида на Владимировци

                          При мене го усещам че ще изключи по звука от скороститеи натискам лоста за реверса....
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • От: Т 25

                            Ами лоста си стои на място не мърда, иначе трактора ми е с един лост .
                            А този реверс как се оправя , нещо до настройка или ?
                            gsm - 0899388807

                            Коментар


                            • От: Т 25

                              За да продължите с движението, какви са действията - избор: бързи-бавни; напред-назад и съответната скорост или нещо друго?

                              Коментар


                              • От: Т 25

                                Ами по някога просто, като нямаля със спирачките шума спира и като подам газ трактора отново потегля, друг път се налага да изключа от скорост и пак да вкл за да продължа.
                                Проблема се проявява на всички скорости без първа. Нещо като на съединител ми върви май ...
                                gsm - 0899388807

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X