Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Т 25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Т 25

    Да имам я на български.Ако проявяваш интерес пиши.

    Коментар


    • #77
      От: Т 25

      А някой има ли ръководство за ЮМЗ на български?

      Коментар


      • #78
        От: Т 25

        Първоначално публикуван от Nafta Преглед на мнение
        А някой има ли ръководство за ЮМЗ на български?
        Има сигурно но в друга тема
        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

        Коментар


        • #79
          От: Т 25

          А с какви косачки са агрегатирани вашите машини - 1,65м роторна голяма ли е за Владимиреца? Кой е най-удачния размер, както и вид - палцова или роторна?

          Коментар


          • #80
            От: Т 25

            колеги нов сам в саита.искам да ви помоля да дадете някои савети.имам проблем със скоростите на Т-25 изключват.моделат е без кабина със лост за скоростите и с лост за барзи бавни напред и назад.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

            Коментар


            • #81
              От: Т 25

              Моята машинка е вече в действие. Някой може ли да каже на коя скорост каква обработка се извършва? Знам, че 6-та е за транспорт, но останалите?
              Аз лично пробвах да изора на 2-ра, но имаше много големи буци в мястото и много се клатеше трактора, та половин декар го минах на 1-ва. Останалото обаче си е равно и смятам да ора на 2-ра или 3-та (ако силите на трактора стигнат).
              След това обаче ще трябва да мина и с фрезата - препоръки за предавката?
              И още нещо - в скоростите нигрол или М10Д да наливам(старото ще го излея, каквото и да е то)? Понеже там не съм мерил нивото, трябва да долея нещо и да изора още 3,5 декара, а после да фрезорвам 4 декара. Мога ли да долея М10Д при положение, че не знам с какво е в момента?

              Коментар


              • #82
                От: Т 25

                Скорости - 90 ЕР.
                Оран на средни обороти на двигателя, скорост подхождаща на натоварването.
                Фрезоване - колкото по-ниска скорост толкова по-добре и по-високи обороти.

                Коментар


                • #83
                  От: Т 25

                  Благодаря, Тони. На 3-та предавка и средни обороти оре много добре. Преди да попитам тук мислех, че се оре на пълна газ. Добре, че попитах.
                  Не стигнах до фрезоване - карайки трактора към навеса за смяна на плуга с фреза видях, че плуга е паднал малко надолу. Вдигнах го с хидравликата, но след 5-6 метра пак беше така. За около 50 метра хидравличният цилиндър течеше и правеше локви там, където спра и едва прибрах трактора. Тече от долната част на тръбичката, която съединява горната и долната основа на цилиндъра. Разпределителя ми задържа в горно положение така, както на плаващо. Така ли трябва да бъде? Не би ли следвало след вдигане на инвентара, системата да се самоизключва за да се предпази от претоварване? Цилиндъра е на около 3-4 декара работа след смяна на ремонтен комплект. Още след смяната клапанчето му течеше. Карам с М10Д и имам забавящ клапан на О-секцията. Идеи?

                  Коментар


                  • #84
                    От: Т 25

                    При мен се е случвало да не изключи автоматично при ниско ниво на маслото.
                    Кольо Динев

                    Коментар


                    • #85
                      От: Т 25

                      Проблемът е установен и решен - вероятно при предишното сглобяване на цилиндъра съм захапал гумения о-пръстен и налягането лека-полека е изкривило пластмасовата шайба, която беше 1/4 излязла от леглото си. Подмених проблемните части, та смених и гумичката на клапанчето, защото протичаше и от там. При мен липсва (счупено е и не съм го монтирал) ушенцето, което се слага на стержена и натиска клапана, когато цилиндъра е максимално прибран. А разпределителя задържа на вдигане така, както задържа на плаващо. Струва ми се, че не трябва да е така. Когато клапанчето се натисне какво става - заключва се текущото положение на цилиндъра или се изключва за последващи действия?

                      Коментар


                      • #86
                        От: Т 25

                        Тече защото дифтунката/шайбата/ която е на тръбата не може да притисне О-пръстена към дъното на отвора в долната основа.В рем. к-та поставят вместо метални дефтунки пластмасови и от там идва проблема. Теча може да стане и от прищипан О-пръстен при монтажа.
                        Автоматичното изключване на разпределителя заводски е регулирано да става при 100-110бара. Самите клапани се намират в долната част на тялото на плунжерите. Така,че нищо чудно при този теч да не изключва.
                        В ремонтния комплект много рядко поставят всички уплътнители за клапанчето,а при теб то не е необходимо. Изваждаш крапанчето отиваш при стругар да ти остърже подобно на него само,че да бъде без отвор в средата който е за стеблото.Поставяш го в неговото леглото и с течовете до тук.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Т 25

                          Тоест, да се получи нещо като тапа?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Т 25

                            Да точно като тапа ще стане.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Т 25

                              При следващото отваряне на цилиндъра ще подменя детайла. Само за протокола да отбележа, че смених най-малкото о-пръстенче на клапана и засега теч няма.
                              Нормално ли е маслото ми да завира в картера? И смазва ли въобще нещо когато "цвърчи"? Карам с М10Д, но за цената си от 2,6лв/литър - не знам, дали въобще е масло. Температурата не знам колко градуса е, защото уредът не отчита. Смених го - пак нищо. Смених и датчика тм100 - пак нищо. Когато запаля налягането е около 2,5 атм. В жегите бързо пада около 1 . И го спирам да почива. Днес, понеже бе доста хладно спирах за да почивам аз - трактора си беше наред.
                              И от време на време ми светва лампичката (мисля, че е за скъсан ремък; втората от дясно на ляво). Дали масата се губи или двигателят се опитва да ми подскаже нещо?

                              Коментар


                              • #90
                                От: Т 25

                                Не е нормално да завира маслото.Всички двигатели с въздушно охлаждане работят на по-висока температура,но чак такава не трябва да бъде.Тази лампа е за подгряващата свещ.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0003.jpg
Прегледи:1
Размер:180.7 КБ
ID:5658549

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X