Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Т 25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Т 25

    Блокировката на принцип, подобен на ЮМЗ ли е? Защото при нас на ЮМЗ-то просто оста, която блокира скоростите се беше износила. Най-много се беше износила на бързи/бавни, и съответно от там почна да изключва първо, после на 5та и 3та. Ремонтът и е изключително лесен, просто трябва да се навари там където е износено, и с шлайфа да се дооформи. За центровката имаш три варианта:
    Да си голям майстор с много опит, да го направиш по книга, или просто да си размърдаш мозъка и да разбереш как работи
    Кольо Динев

    Коментар


    • #32
      От: Т 25

      Не е като на ЮМЗ.Тук има плунжер с гнезда за съчмите, а не като на ЮМЗ с полу вал. Регулирането не е никак сложно стига да схванеш същността на нещата.

      Коментар


      • #33
        От: Т 25

        Колеги някой знае ли от къде мога да си намеря,капачка за маслото на Владимиреца.Доста магазините обиколих, и по интернет гледам сайтовете за части но и там няма.

        Коментар


        • #34
          От: Т 25

          Първоначално публикуван от matevone Преглед на мнение
          Колеги някой знае ли от къде мога да си намеря,капачка за маслото на Владимиреца.Доста магазините обиколих, и по интернет гледам сайтовете за части но и там няма.
          Ако държиш на оргинала - алуминии и стругар, става и от дърво.

          Коментар


          • #35
            От: Т 25

            Счупи ми се стъклото на вратата и съм решил да не слагам повече стъклени, а да си отрежа плексигласово .
            Някой може ли да ми даде точен размер на стъклото , че така " на око" не ми се рискува да режа ?
            gsm - 0899388807

            Коментар


            • #36
              От: Т 25

              Плексигласа не е решение. Ще побелее и нищо няма да виждаш. Аз на самоходното шаси нямах врата и от КТИ при регистрацията ми казаха че трябва да имам. Направих си от тънък винкел рамка и до средата облякох с ламарина. Идеята беше да слагам лексан, който е тънък и УВ истойчив. Но така и не сложих и сега ми е по-добре че влиза от там въздух. Търси лексан, по възможност 1,5мм. По принцип се продава на големи листи, ни от някоя фирма може да немериш малко парче.

              Коментар


              • #37
                От: Т 25

                Ами аз предното си го слагах стъклено , но гледам че страничните са плексиглас и нямам проблем с побеляване , е верно малко по мътно стои от стъкленото, но не е кой знае каква разлика. За сметка на това е доста по здраво.
                gsm - 0899388807

                Коментар


                • #38
                  От: Т 25

                  Преди да побелее най:вероятно ще се, ама надраска ама кво ти пука нали ще стува стотинки, пък и тя вратата е постоянно отворена.
                  Кольо Динев

                  Коментар


                  • #39
                    От: Т 25

                    Гледам, че моделите след 94-95г. ги дават по 30к.с.
                    Някой знае ли кое прави 5те коня разликата ? дали ГНП е различно? или може би дюзи свещи, гледам че от последните се продават нови и стари модели .
                    До колкото знам в двигателите няма разлика.
                    gsm - 0899388807

                    Коментар


                    • #40
                      От: Т 25

                      На нашия по книга пише 29 к.с.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Т 25

                        Мда, твоят е новата версия явно, въпроса е кое прави разликата.
                        Аз тука съм се зачудил над един нов модел подгряващи свещи, но те би трябвало да имат ефект само на палето евентуално, за вдигане на мощността не виждам връзка със свещите.
                        gsm - 0899388807

                        Коментар


                        • #42
                          От: Т 25

                          Нашият трактор е Т-25А1 като модел, 1992г. Двигателя е Д-21А/за А не съм сигурен, трябва да проверя/.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Т 25

                            Ние като вземахме шасито си беше с двигател на който пише 22,5 киловата. Началото на 90-те баща ми е купил чисто нов двигател също с 22,5 киловата. Това са 30,6 к.с. Оборотите са около 2000 на оборотомера. Разликата със стария двигател е само във горивните филтри. Иначе за по-голямата мощност са я докарали от по-високите обороти.
                            В една книга за шаси двигателя Д21А го дават с мощност 25+4 к.с. което в университета сме го учили че е от загубите на мощност за въздушното охлаждане. Тази зима за първи път слагах дроселиращия диск на вентилатора и двигателя по-лесно пали и като че ли има една идея по-голяма мощност. Дроселиращия диск го дават да се слага под +5 градуса. Аз съм карал и на 15 градуса, като следя температурата на маслото. До сега не ми е загрявал над 80 градуса.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Т 25

                              Значи моят двигател също е Д21А но табелката е ударена и киловатите не се четат.
                              Т.е. това означава че двигателя ми е 29к.с. но реално използваеми са 25 заради вентилатора.
                              В такъв случай веднага ми идва идея, ако сложа ел мотор на вентилатора вдигам мощността веднага с 4коня , които смятам ще са достатъчни да оре по леко с плуга 2х25 .
                              gsm - 0899388807

                              Коментар


                              • #45
                                От: Т 25

                                Не! Има си един за закон за запазване на енергията, който няма как да бъде заобиколен!
                                Кольо Динев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X