Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Т 25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Т 25

    Стефане ти си по в час , на владимиреца от как смених хидропомпата почна мн да ми вие хидравликата при вдигане и спускане , казаха ми да развия един капан на разпределителя, но положението си е същото .
    Някакви идеи от какво може да се получава ?
    gsm - 0899388807

    Коментар


    • #17
      От: Т 25

      Този клапан не се развива и завива как да е.С този клапан на разпределителя се регулира работното налягане в системата.Клапана се нарича предпазно преливен.Регулиравката се извършва с дросел разходомер или с обикновен манометър който се включва в системата.При Т25 нормалното налягане е 135бара.Манометъра трябва да е минимум 250бара.Свистенето/виенето/ може да се получи при високо работно налягане защото маслото минава под голямо налягане през предпазно преливния клапан,а той се отваря при това положение малко и маслото един вид се дреселира и се получава и загряване.

      Коментар


      • #18
        От: Т 25

        И аз реших, че точно това е причината и за това започнах да го развивам по малко с по една резба и да пробвам . Стигнах до положение в което толкова го развих, че хидравликата не винаги вдигаше навесната система и въпреки това пак си виеше ???
        gsm - 0899388807

        Коментар


        • #19
          От: Т 25

          Това виене може да се установи чрез проверка с дросел разходомер дали е от помпата или системата,но при положение,че преди смяната на помпата не е имало шум то най-вероятно проблема ще излезе при нея.При положение,че на празен ход не вие,а само при повдигане и спускане това означава,че при повишаване на налягането идва проблема,но без да се види на место нищо не може да бъде казано,че е точно така.Най-лесния начин,но не най-приятния е да намериш от някъде помпа на заем и да я монтираш само за проба.

          Коментар


          • #20
            От: Т 25

            Мда , и проблема най вероятно е в самата помпа. Неприятния момент всъщност е момента в който разбираш, че чисто новата ти помпа работи по зле от 20годишна ти стара . Предупреждаваха ме за тия украинските помпи за владимиреца, но така и не успях да намеря руска ... .
            gsm - 0899388807

            Коментар


            • #21
              От: Т 25

              Имаше и български на "Хидравлика" Казанлък ама не знам дали има още производство.

              Коментар


              • #22
                От: Т 25

                Имам питане ...пак :-)
                Направихме съвместно 2 часа, вадих пръчки от лозето, но сега трябва да се оре!!! Обаче бавните (най-напред и в дясно) нещо не влиза лоста! Удря като на метал като се опитам да включа. Някой ако има мнение, идея или препоръка нека да я сподели :-) (дано да не цепя скорости) На бързи няма ядове!

                Коментар


                • #23
                  От: Т 25

                  Tе не са ли с помпи НШ-10 като малката на Болгара и МТЗ, само че с обратно въртене. Взех такава Украинска за 45лв. и съм доста доволен караме с нея вече 7-8 месеца. На външен вид са оребрени (не е като оригиналната, сякаш е малко по-малка) иначе я дават с 25% по-голям ресурс. Утре мога да видя фирмата, мисля че беше нещо от сорта на "Хидравлика" При интерес ще проверя.
                  Кольо Динев

                  Коментар


                  • #24
                    От: Т 25

                    Първоначално публикуван от KiLa Преглед на мнение
                    Имам питане ...пак :-)
                    Направихме съвместно 2 часа, вадих пръчки от лозето, но сега трябва да се оре!!! Обаче бавните (най-напред и в дясно) нещо не влиза лоста! Удря като на метал като се опитам да включа. Някой ако има мнение, идея или препоръка нека да я сподели :-) (дано да не цепя скорости) На бързи няма ядове!
                    Включил си на "неутрално" м/у бързите и бавните. Ако не включи пак необходимо е от неутралното да включиш на най-бързата предавка, да отпуснеш съединителя и да го натиснеш пак и да направиш нов опит. Или да поместиш малко/една идея/ трактора, за да разместят малко зъбните.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Т 25

                      да питам (зашто изключват 1и2 на т25

                      Коментар


                      • #26
                        От: Т 25

                        Колеги от скоро владимиреца ми взе да изкарва черен пушек от ауспуха,какъв може да е проблема.Може ли да е от нафтата?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Т 25

                          Първоначално публикуван от matevone Преглед на мнение
                          Колеги от скоро владимиреца ми взе да изкарва черен пушек от ауспуха,какъв може да е проблема.Може ли да е от нафтата?
                          Ако не е от нафтата е от помпата. Пуска повече гориво.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Т 25

                            Първоначално публикуван от мирката Преглед на мнение
                            да питам (зашто изключват 1и2 на т25
                            Скоростите на Т-25 имат блокировка с/у изключване. Ако и е нарушена регулировката, може причината да е в това.
                            Пробвай без натиснат съединител дали включват/изключват скоростите при неработещ двигател. Ако включват/изключват проблема е в регулировката.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Т 25

                              Имали от някъде да се регулира,колко гориво да пуска помпата.И къде се намира колега.
                              Благодаря предварително!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Т 25

                                Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                                Скоростите на Т-25 имат блокировка с/у изключване. Ако и е нарушена регулировката, може причината да е в това.
                                Пробвай без натиснат съединител дали включват/изключват скоростите при неработещ двигател. Ако включват/изключват проблема е в регулировката.
                                Или се се е откачила малката щанга между блокировката и лоста на съединителя.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0012.jpg
Прегледи:1
Размер:219.8 КБ
ID:5583556Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0013.jpg
Прегледи:2
Размер:164.3 КБ
ID:5583557
                                Успех.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X