Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Радвам се, че си разбрал правилно въпросът ми - целта ми съвсем не бе заяждане, а опит за изясняване на фактология.

    Просто първата година е докарано количество, несъпоставимо със сегашния ни аршин... А.
    Само да уточня аршина, според различни автори от 12 до 24% от БВП са отивали за армията,. + 6% за ВД
    Имали сме 40 летища и само 100км магистрала. промишлеността ни е била от каменната ера, но сме си купили 60 изтребителя.

    slowtraveler, дали правилно ти разбрах поста?

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      Биолчо , 60та година и кьорав километър магистрала не е имало. Магистралата се строи ако не се лъжа след 73та.
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Поне това което съм чел - полските са доставени 1966г и са точно 'втора ръка'..
        Понеже си писал за края на '50-те, та аз пиша положението през 1960год. Инак МиГ 19 са купувани и след това (вкл. и през '66-та) - и все във същото съотношение нови/рециклирани/"горублянски", и все от три места.

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        А за това дали са доставени всичките за една година - не съм твърдял такова нещо...
        Тук
        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Наскоро четох например за навлизането на МИГ-19 в България през края на 50-те години .. За една година получени 60 (шестедесет) броя...
        пише друго (и не съм го писал аз).

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Просто първата година е докарано количество, несъпоставимо със сегашния ни аршин...
        И за това стана въпрос:
        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        ...в условията на разходи за въоръжаване на регистър превишаващи настоящите.
        Т. е.
        Ние сега се очертава да купим 8 бр. Ф-16 за един милиард долара - нали. Е, значи за 15-20 милиарда долара (25-30 процента от БВП-то ни) можем да си купим 120-160 бр. Ф-16 за една година. Вариант е и да си купим "само" сто самолета, а за останалото да си вземем едни 1000 танка (например).
        Но понеже е вярно е, че разходите за армия не са само купуване на самолети и танкове, по-реално е да се "ограничим" с 50 самолета и 500 танка...
        И да живеем като тогава! И да оставим на тези след нас, това което заварихме за нас!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Понеже си писал за края на '50-те, та аз пиша положението през 1960год. Инак МиГ 19 са купувани и след това (вкл. и през '66-та) - и все във същото съотношение нови/рециклирани/"горублянски", и все от три места...
          За да не цапаме повече темата - виж тук кои серийни номера сме получавали и кога са произведени - 57-58г... http://forums.airforce.ru/matchast/5...estr-opisanie/
          Ние сме ги получавали точно тогава - реално сме получили всички с изключение на полските през 57-59г . Т.е. - нови... И то с темпо първата година: 60 бр -МиГ-19С, втората 12 бр- МиГ-19П, и третата - 12бр - МИГ-19ПМ...
          А през 1966 вече са втора ръка полските... Ето тук спомени на участник в събитията: http://www.pan.bg/view_article-53-32...vosibirsk.html
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            [QUOTE=davc;...
            И да живеем като тогава! И да оставим на тези след нас, това което заварихме за нас!...[/QUOTE]

            Здравей, DAVC!
            Значи според теб, България тогава до около '85-89' е била в икономическо, промишлено, държавно, здраве опазващо, образователно и т.н./ разбираш какво имам в предвид-надявам се/ отношение по-зле отколкото сега -30 години по късно. Това ли да разбирам? Най-общо казано.
            Интересно ми е мнението ти , та за това питам.

            Лека!

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
              Здравей, DAVC!
              Значи според теб, България тогава до около '85-89' е била в икономическо, промишлено, държавно, здраве опазващо, образователно и т.н./ разбираш какво имам в предвид-надявам се/ отношение по-зле отколкото сега -30 години по късно. Това ли да разбирам? Най-общо казано.
              Интересно ми е мнението ти , та за това питам.

              Лека!
              Разбира се! Ама не е тази темата - има си десетки (без преувеличение).
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                [QUOTE=davc;Разбира се! Ама не е тази темата - има си десетки (без преувеличение).[/QUOTE]

                Моето мнение е по-различно. Но както ти правилно отбеляза не му е тук мястото.

                Не съм забравил за ограниченията на SR-71 по число М и какво ги налага. Дано се справя с обработката на страниците от летателната му инструкция , че са интересни данните.

                Лека!

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                  Не съм забравил за ограниченията на SR-71 по число М и какво ги налага.
                  О-о, приказката беше за ограниченията по двигатели. Инак, тя и конструкцията му не може много повече (от това, което прави със съответните резерви).
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                    Здравей, DAVC!
                    Значи според теб, България тогава до около '85-89' е била в икономическо, промишлено, държавно, здраве опазващо, образователно и т.н./ разбираш какво имам в предвид-надявам се/ отношение по-зле отколкото сега -30 години по късно. Това ли да разбирам? Най-общо казано.
                    Интересно ми е мнението ти , та за това питам.

                    Лека!
                    Петьо, говори за молекулата на въздуха, плииз, недей да ни обясняваш, те първа колко е било готино по "онова" време! Ще пропаднеш със светлинна скорост, не свръх звукова...
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      О-о, приказката беше за ограниченията по двигатели. Инак, тя и конструкцията му не може много повече (от това, което прави със съответните резерви).
                      Това едва ли има значение за Су-57 - все пак при него обявената максимална скорост е около 2.5М...
                      На SR долкото си спомням ограничението бе заради достигане на фронта на звуковата вълна до ръба на въздухозаборника... А преминаването на тази граница би довела до проблем с работата на двигателя и терминална авария...
                      SR при високите скорости е изключително 'капризен' към безупречната работа на двигателите. Пак по спомени - една от загубите на този самолет (разрушаване във въздуха) е точно заради проблем с двигател - при тези скорости всяка асиметрия е фатална...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        Петьо, говори за молекулата на въздуха, плииз, недей да ни обясняваш, те първа колко е било готино по "онова" време! Ще пропаднеш със светлинна скорост, не свръх звукова...
                        А на мен ми стана интересно какъв е зора с тая "молекула на въздуха"???
                        Физически и химически тоз въздух е интересна смесица.
                        Ако обаче трябва да направиш учебник по авиомоделизъм - "по Гагич" - е удачно, и с висока степен на точност да се цитират сантиметри, които , видиш ли са си от системата СИ.
                        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                        0887/осемпет 66 4осем

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                          А на мен ми стана интересно какъв е зора с тая "молекула на въздуха"???
                          Най-малкото: Не съществува "молекула на въздуха"! Защото не съществува химично вещество въздух.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Много им е въздухарска пропагандата,гледам я навсякъде.2.5 Маха с тоя корпус и с сия двигатели ,ще ги видят през крив макарон,няма начин.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              2.5 Маха с тоя корпус и с сия двигатели ,ще ги видят през крив макарон,няма начин.

                              Възможно е да си прав. Но, честно, не разбирам как се извеждат тези изводи, пи какво се разбират тези неща?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                Много им е въздухарска пропагандата,гледам я навсякъде.2.5 Маха с тоя корпус и с сия двигатели ,ще ги видят през крив макарон,няма начин.
                                Хайде да ни обясниш за корпуса и двигателите , какви са недостатъците и какво трябва да променят за да достигне плануваната скорост? Ако може и някой чертеж на корпус проектиран от теб, на който нагледно да ни обясниш.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X