Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    И причината за това е че някъде в радиус от 1600 км е имало носител на крилати ракети?!? Това ти го прошепна някой посветен на ушенце? И защо точно биха отменили парад по посочената причина? Ако очакват, че някой ще стреля по тях, що този някой непремено да го направи в случай на парад, а иначе не?..
    Действията са достатъчни(на 6-ти идват и се подготвят за парад, преди 8-ми спешно товарят и се изнасят), не са ми нужни шепоти,
    не очаквах толкова много детски въпроси от бивш военен.
    За начало провери какво е на борда наличното въоръжение по време на парад
    После какво невидяха С400 няколко седмици преди парада. После, съществува ли боен строй в р.Нева

    пп
    и радиуса е бил <800км.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      DBRS, специално в тази сфера навярно съм работил повече с ВМФ отколкото ти ...
      Та причините за излизането в морето може да са МНОООГО и все различни...
      Причината може да е и че някой е искал да оправи командиршата
      Журналистическите измислици и твърдения твърдо не са ориентир...
      Факт е, че същата година направиха грандиозен парад пак там за деня на ВМФ... Реално тогава е и същинският традиционен военноморски парад... Дали участват в Парада за Деня на победата - ами не винаги...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Когато им се доближи някой носител, руснаците имат навик да правят подобни неща ...
        Това не са примери за голям героизъм, а действия на хора с промити мозъци избиващи комплекси. Не знам подробности за второто видео, но съм чел че заради хидродинамични процеси два кораба започват да се сближават без да го искат, движейки се близко един до друг, та не съм сигурен какво точно са искали да докажат руснаците в случая и какво се е получило без да са искали.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
          А тези четири А-10 какво търсят на килът на нашенски МиГ-29?
          Свалил е 4 А-10 ли?
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            В морето без заповед излизат само рибарските лодки.Дори при война не получиш ли заповед да излезеш в морето,седиш си вързан за пирса и подгряваш двигателите.Това,командиршата,командирът решил да се изфука са приказки под шипковият храст.За самоволни действия дори в мирно време се полага военен съд,а в военно време се счита за измяна и разстрел.

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Та кой говори за самоволни действия.. Напротив.. Заповед - 'всички вън' и толкова... Виж за основанието на тази заповед - може и да е нещо съвсем маловажно...
              Присъствал съм на случки, където подобна заповед (колкото и да е алогична) се дава например само и само защото иначе трябва да се чака от началството разумно решение на даден въпрос, пък така - 'вперед' и толкова - въпроса се решава от самосебе си... Приказката я знаеш - там където свършва разума - почва армията, а там, където свършва армията, започва флота (а авиацията е на края на редичката )...

              А за действията на руснаците - навярно просто трябваше да си стоят? Това, че ние нямаме самочувствие и чувство за чест не значи, че други народи ги нямат тези качества...
              Това е ясна демонстрация 'до тук - от тук нататък ще стане дебела'... Хидродинамично привличане - има, ама случая не е такъв, и се вижда ясно ... Че и приспусната котва - да направи повече поражения....
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                За разхищение на военни ресурси какво се полага?
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                  А тези четири А-10 какво търсят на килът на нашенски МиГ-29?
                  Възможни учебни сваляния.А-10 са идвали тук и са играли това онова.В ръцете на опитни летци в близкия бой не са толкоз лесни мишени казваха.

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                    В морето без заповед излизат само рибарските лодки.Дори при война не получиш ли заповед да излезеш в морето,седиш си вързан за пирса и подгряваш двигателите.Това,командиршата,командирът решил да се изфука са приказки под шипковият храст.За самоволни действия дори в мирно време се полага военен съд,а в военно време се счита за измяна и разстрел.
                    То и да влезеш в базата си без разрешение е издънка, нищо че си излязъл преди 30 минути а не преди 3 дена.

                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                      А тези четири А-10 какво търсят на килът на нашенски Миг
                      Требва да питаш нашите, нещо познати тоя-оня във твоите среди. А за су- то ти казах - едното си е су57, другото е безпилотника, както колегата пространно обясни. Нали нема особена логика да са си изрисували свален су57 и собствения безпилотник? Или?
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        Това не са примери за голям героизъм, а действия на хора с промити мозъци избиващи комплекси. Не знам подробности за второто видео, но съм чел че заради хидродинамични процеси два кораба започват да се сближават без да го искат, движейки се близко един до друг, та не съм сигурен какво точно са искали да докажат руснаците в случая и какво се е получило без да са искали.
                        Ще ми покажеш ли къде точно става въпрос за окачествяване на случките като някакъв героизъм? Изпълненията и в двата случая се развиват в близост до руска територия. Като морския инцидент е резултат от това, че САЩ не са признавали начина, по който СССР си смята положението на морската граница и демонстративно изпраща военни кораби в пространство, което Съветите смятат за свои териториални води. И то за втори път (първият е бил 2 години по-рано). Така че, след като американците са си направили оглушки за руските искания да напуснат района, сблъсъкът е бил съвсем умишлен и извършен по заповед. В същност сблъсъците са два - навал е изпълнен и срещу двата кораба на САЩ.

                        Т.е. с подобни действия се правят тънки намеци, че неканените гости не са добре дошли.

                        А за комплексите ... Когато сметнат, че интересите им са засегнати, американските другари също никак не си поплюват. В началото на 60-те на миналия век не навали, ами цяла морска блокада са спретнали и само дето не са започнали война заради това, че Съветите са базирали ракети на кубинска територия.

                        Мислиш, че ще им мигне окото да предприемат по-драстични мерки, ако руски или, да речем, китайски кораб(и) с крилати ракети им се курдисат в непосредствена близост до крайбрежието?


                        Също така не са реагирали никак културно на опити съветски самолети да се доближат до техни самолетоносачи. Ако че случките са ставали над международни води.

                        Примерно

                        4 октября 1973 года. Разведчик Ту-16Р подполковника Свиридова облетал авианосец «Джон Кеннеди» в Северном море. Пара истребителей F-4 Phantom II плотно контролировали этот облет (на дистанции 4-6 метров). Один из них пропорол килем обшивку Ту-16Р в двух местах. Тем не менее обе машины сумели вернуться на свои базы.
                        Симулирани атаки също не са им били чужди

                        4 апреля 1983 года. Шесть штурмовиков авиации ВМС США A-7 Corsair, поднявшиеся с авианосцев «Мидуэй» и «Энтерпрайз», имитировали ракетно-бомбовый удар по острову Зеленый (Малая Курильская гряда), вторгшись в советское воздушное пространство на глубину до 30 километров.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Е да, ама според ТТД на приетите на въоръжение ПВО, те 'хващат' обект, с ЕПР двойно по-малка от на 'стелта' на дистанции над 160км...
                          Та е напълно възможно заради това руснаците да не наблягат много на 'стелт', защото причината е, че радарите явно в момента са на няколко 'стъпки' пред възможността за скриване...
                          И машините може да са 'стелт' само за силно изостанали ПВО-та...
                          Няма как да знаем за стъпките - променят се възможностите и вероятностите за откриване/прихващане на стелт самолет. Как това променя картината на боя можем само да спекулираме. Надали, обаче, е в полза на радара спрямо предишната генерация.
                          Ако се включи цената като фактор, става още по-сложно. Смятам, че американците могат да си правят сметката и знаят как да я плати отчасти друг.

                          За руснаците също можем да спекулираме защо нямат стелт самолет в серийно производство, напук на целия останал развит свят


                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Ще ми покажеш ли къде точно става въпрос за окачествяване на случките като някакъв героизъм? Изпълненията и в двата случая се развиват в близост до руска територия. Като морския инцидент е резултат от това, че САЩ не са признавали начина, по който СССР си смята положението на морската граница и демонстративно изпраща военни кораби в пространство, което Съветите смятат за свои териториални води. И то за втори път (първият е бил 2 години по-рано). Така че, след като американците са си направили оглушки за руските искания да напуснат района, сблъсъкът е бил съвсем умишлен и извършен по заповед. В същност сблъсъците са два - навал е изпълнен и срещу двата кораба на САЩ.

                            Т.е. с подобни действия се правят тънки намеци, че неканените гости не са добре дошли.

                            А за комплексите ... Когато сметнат, че интересите им са засегнати, американските другари също никак не си поплюват. В началото на 60-те на миналия век не навали, ами цяла морска блокада са спретнали и само дето не са започнали война заради това, че Съветите са базирали ракети на кубинска територия.

                            Мислиш, че ще им мигне окото да предприемат по-драстични мерки, ако руски или, да речем, китайски кораб(и) с крилати ракети им се курдисат в непосредствена близост до крайбрежието?


                            Също така не са реагирали никак културно на опити съветски самолети да се доближат до техни самолетоносачи. Ако че случките са ставали над международни води.

                            Примерно



                            Симулирани атаки също не са им били чужди
                            Не бързай да се коркаш, не съм коментирал защо си посочил примерите, а самите примери като реакция на руснаците. Виждат ми се простовати изпълнения в хулигански стил не постигащи нищо смислено а рискуват живота на хора и от двете страни. Организирано показно за военна мощ е едно, тъпо показно на некъв си гъзар с рисков дрифт на пътя е съвсем друго. На мен поне тия простотии възсторк не ми причиняват.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение

                              За руснаците също можем да спекулираме защо нямат стелт самолет в серийно производство, напук на целия останал развит свят
                              Можем да спекулираме и защо нямат съвременни перални в серийно производство познати на света, или пък това не е толкова важно?
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                                ... Виждат ми се простовати изпълнения в хулигански стил не постигащи нищо смислено а рискуват живота на хора и от двете страни. Организирано показно за военна мощ е едно, тъпо показно на некъв си гъзар с рисков дрифт на пътя е съвсем друго. На мен поне тия простотии възсторк не ми причиняват.
                                Ами това са си точно организирани демонстрации. Най-често започващи (и свършващи) със стандартно съпровождане. Примерно, ей сега "Доналд Кук" е в Черно море, а още с преминаването на Босфора за него се е лепнала руска фрегата.
                                От там нататък вече нещата могат да загрубеят съобразно контекста и конкретната ситуация. Какъвто е инцидентът от 1988.
                                Руснаците са си теглили една черта и са рекли "Тук ни минава границата". Американците рекли "Глей'те си работата, ние пък ще си плаваме тук". От там нататък тръгва ескалацията. Американците си правят оглушки за предупрежденията, при което руснаците трябва да направят нещо, защото иначе никой няма да ги взема на сериозно. Не е като да имат много опции. Дипломатическите ноти са вариант, но той говори повече за безсилие, защото от такива ноти онзи отсреща просто си го мести.
                                Още повече, че 2 години преди това е имало подобна случка, в която не са били предприети по-сериозни действия.
                                Не могат да употребят оръжие, защото това в случая би било твърде силна ескалация, от която може да започне военен конфликт със силен противник. Ей заради това отиват на вариант "изблъскване". Каквото и да си мислиш за подобни действия, видно са хванали дикиш, защото след това американците не знам да са се опитвали да навлизат в съветски/руски териториални води.


                                Подобни сценки изобщо не са руско изобретение. През 60-те и 70-те такива сблъсъци са се разигравали неведнъж между кораби на съюзниците в НАТО Исландия и Великобритания, заради риболов във 200-милната икономическа зона, обявена от Исландия.









                                Като става въпрос за национални интереси ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X