Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Съмнява ме че си разбрал. Още при твърдението за турбореактивната ракета ми стана ясно докъде ги разбираш нещата. Ако аеродинамиката ти беше сила щеше да знаеш че нещо задвижвано с турбореактивен двигател максимума му е 2.5М и с разни хитрости до 3М и то не на ракета където място и тегло излишно няма.
    Иначе за генераторите на вихри, МиГ-29 е самолета, за който щеше да си учил ако си бил в Долна. При Ф-16 и особено 18 също са ярко изразени. При Су-27 също. "Напливите" които започват около кабината и постепенно се разширяват към полукрилата, това са генераторите на вихри, които завихрят всичко над полукрилата и повишават драстично подемната сила(вихрите са зони с ниско налягане), като същевременно пречат на потока да се откъсне от горната част на полукрилото(пак от налягане, скорост и т.н.). На всички клипчета тези вихри са видими, а кой от кого е копирал не мога да кажа.
    Спирам да пиша в темата докато не произведат поне 20 еднакви Су-та, щото стана 100 страници за нероден Петко

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      Това е истината.Вкарат ли го на въоръжение ,тогава темата има смисъл.Щото покрай нея идват и извънземни вече.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
        Не човек а машина.
        (petyo413 б.р.)Какво доказваш с всички тия писаници не е много ясно. ...
        Човекът е открил "молекулата на въздуха" даже и размерът цитирал


        Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
        Здравей, DBRS! ...
        В 1 см3 въздух при нормални условия има L=2,7.1019 молекули. Диаметърът на молекулите е приблизително 2.10-8 см ...знания от кой клас беше? (ти кажи - аз в такъв клас не съм бил )
        въпросът ми е : Падането е ясно че продължава, въпросът е кога и дали ще спре?!
        Лека!
        .
        Здравей petyo413 !
        по спомен от 4-ти клас:

        "Въздухът се състои главно (над 98%) от азот и кислород"
        Вече не съм сигурен дали разбираш какво означава "над 98%", защото и на азота, и на кислорода молекулите са с диаметри по-големи от 0,2 от 0,22, от 0,28, (въй туй 40% разлика ве) нм.

        Ако приемем, че дишаш това което си написал (ей богу искам да е вярно), то дай координати къде го дишаш, със стотина тона ще станем милионери!

        Относно падането,вече мисля, че си с безкрайни възможности, дали са комфортни незнам. (а просто можеше да напишеш, че си сгрешил)

        Лек!
        Последно редактирано от DBRS; 16-02-19, 12:26.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          .....Човекът е открил "молекулата на въздуха" даже и размерът цитирал
          .....

          Лек!
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190216_170353.jpg
Прегледи:1
Размер:281.1 КБ
ID:5809033Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190216_170504.jpg
Прегледи:1
Размер:308.9 КБ
ID:5809034Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190216_170623.jpg
Прегледи:1
Размер:233.4 КБ
ID:5809035Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190216_171918.jpg
Прегледи:1
Размер:220.7 КБ
ID:5809036Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190216_171816-ready.jpg
Прегледи:1
Размер:215.1 КБ
ID:5809045Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190216_170524-ready.jpg
Прегледи:1
Размер:276.4 КБ
ID:5809046Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190216_170643-ready.jpg
Прегледи:1
Размер:284.7 КБ
ID:5809047
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Здравей, DBRS!

            Написано е на български. Страниците са от 33-та и свършват на 38-ма. Малко са разхвърляни , не съм чак толкова добър за да ги подредя. Струва ми се, че ще се справиш с подредбата и материята. Приложил съм и снимка на източника. Честито.

            Лека!

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
              Здравей, DBRS!

              Написано е на български. Страниците са от 33-та и свършват на 38-ма. Малко са разхвърляни , не съм чак толкова добър за да ги подредя. Струва ми се, че ще се справиш с подредбата и материята. Приложил съм и снимка на източника. Честито.

              Лека!
              И защо така си законспирирал източника? Военная тайна? Трябва да избиеш целия форум, ако я покажеш?
              Или... ще лъсне от коя библиотека е гепена книжката?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Боголюбе, това ли е важното в момента?
                Откъде е гепена...Ако въобще изобщо.
                Очаквам отговора на другият участник...
                Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                0887/осемпет 66 4осем

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                  Боголюбе, това ли е важното в момента?
                  Откъде е гепена...Ако въобще изобщо.
                  Очаквам отговора на другият участник...
                  Важно е, защо са "маскирани" издателството и авторите? Па и някакви други неща?
                  Схемата "аз съм посветен в тайната на самолетопознанието, а виЙ, виЙ сте идиоти" очевидно издиша, когато се установи, че е ползвана книжка (с неверни при това данни) от кръжока по авиомоделизъм при Пионерския дворец. Която все още се продава свободно при това (ама не се купува нещо).
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    И защо така си законспирирал източника? Военная тайна? Трябва да избиеш целия форум, ако я покажеш?
                    Или... ще лъсне от коя библиотека е гепена книжката?
                    Защото при прехвърлянето редактора във форума ми даде, че всяка страница е с надхвърляща големина и не искаше да ги прикачи , та това е единственото ,което ми дойде на акъла с моята култура на обръщение с мултимедиите.
                    Отдавна съм посочил източниците само някой трябва да чете внимателно.
                    Като няма какво друго да напишеш, това ли важно ти се стори да напишеш " разбирач''. И не ме обвинявай така силно в неща за които нямаш представа.

                    Лека!

                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      И книжката е със 600 страници за авоимоделизъм във висшия курс на обучение. И е издадена '96 година "разбирач". Дали има общо с пионерския дворец?!/

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                        Съмнява ме че си разбрал. Още при твърдението за турбореактивната ракета ми стана ясно докъде ги разбираш нещата. Ако аеродинамиката ти беше сила щеше да знаеш че нещо задвижвано с турбореактивен двигател максимума му е 2.5М и с разни хитрости до 3М и то не на ракета където място и тегло излишно няма.
                        Иначе за генераторите на вихри, МиГ-29 е самолета, за който щеше да си учил ако си бил в Долна. При Ф-16 и особено 18 също са ярко изразени. При Су-27 също. "Напливите" които започват около кабината и постепенно се разширяват към полукрилата, това са генераторите на вихри, които завихрят всичко над полукрилата и повишават драстично подемната сила(вихрите са зони с ниско налягане), като същевременно пречат на потока да се откъсне от горната част на полукрилото(пак от налягане, скорост и т.н.). На всички клипчета тези вихри са видими, а кой от кого е копирал не мога да кажа.
                        Спирам да пиша в темата докато не произведат поне 20 еднакви Су-та, щото стана 100 страници за нероден Петко
                        Думичката турбо идва или от гръцкия или от латинския/не помня вече/ и означава вихър. Вихърът се проявява във флуид. В случая нашият флуид е въздуха и съответно тези вихри се появяват в него . Тези двигатели, работещи с въздуха и създаващи реактивна сила им е дадено това име. Или те са въздушнореактивни двигатели. Вида въздушнореактивни двигатели или вида турбореактивни двигатели , които имат въртящи се части компресор и турбина се наричат компресорни въздушно реактивни д-ли. Та да не се използват такива дълги словосъчетания се приема или придобива гражданственост /улеснение/ понятието ТРД да е за масова употреба при описването на този тип двигатели на самолетите. Въздушно-реактивният двигател не носи окислителя за горивото си на борда, а го ползва от атмосферата-въздуха. Част от силовата установка на Meteor-a е ram engine или правопоточен двигател, който използва определен газ от въздуха за окисление на горивото си или за горене. Или Meteor-a има като една част от силовата си установка правопоточен въздушно-реактивен двигател. Нататък връзката ми се струва можеш да си я направиш сам.
                        Генераторите на вихри биват видове и тези видове не се подразделят на истински и неистински. Поради това и се разполагат на различни места по планера на самолета и имат различни функции. Ти си споменал за само един вид генератори на вихри и то с точно определена функция. Споменатите от теб генератори на вихри при МиГ-а не са единствените по планера му. Но и това не ми е ясно как си пропуснал да отбележиш. Та-генераторите на вихри не увеличават подемната сила , а способстват за увеличаването на работния ъгъл на атака на крилото или повишават стойността на критичните ъгли на атака при равни други условия. увеличения ъгъл на атака вече увеличава пълната аеродинамична сила, с което увеличава и подемната. Но това са едни други нещица.
                        При точно определен модел МиГ-23 са направени аеродинамични подобрения по точно определени места планера с цел увеличаване на стойностите на работния ъгъл на атака. Точно Едни от тях са направени точно по напливите с цел турболизиране на потока или създаване/генериране на вихри. И затова се и казват вихрови генератори.
                        Съществуват няколко основни типа крила. При обтичането на всеки от тях и увеличаването на ъгъла им на атака зараждането и първоначалното откъсване на потока е в точно определени зони , характерни за всеки един тип крило. Та в съответствие с това се и поставят съответните генератори, които са познати доста преди 4-то поколение.
                        Ограниченията по максимална стойност на числото М не е задължително да идват от двигателя.
                        На СР-71 работното му число /или числото с което лети/ М е 3.2, пък и той е с турбореактивен, въздушнодишащ или въздушнореактивен двигател. И ограничението му не е по число М.
                        Ако не ти се струва вярно има публикувано Flight manual на SR-71 в нета и е предоставена/о за широко ползване.
                        Графиката предоставена от Anyuser показва: от 0 км та чак до 100 км височина характера на изменение на скоростта на звука и температурата са еднакви затова са и успоредни двете криви. Другите две криви на налягането и плътността имат коренно различен характер те не приличат дори като криви или нямат общо с кривите на скоростта на звука и температурата или са с различно изменение. Те това ми показват слабите ми зманийца по аеродинамика, нищо че графиката е елементарна за тълкуване.

                        Лека!

                        п.п. спирам да пиша простотии, които не знам как убягват и как не се знаят по презумпция от огромните "разбирачи" в темата! И ги оставям да си дават обективните и компетентни мнения. Аз бях до тук. Писна ми от глупости!

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                          Отдавна съм посочил източниците само някой трябва да чете внимателно.
                          Като няма какво друго да напишеш, това ли важно ти се стори да напишеш " разбирач''. И не ме обвинявай така силно в неща за които нямаш представа.

                          Лека!
                          Ти си правиш илюзиЙ, че могат да се "четат внимателно" ферманите, коЙто блъскаш тука?
                          ПретенциЙ да си разбирач имаш ти. Аз никога не съм предявявал такива.
                          С това закриване на надписите на автори и издателство с нищо не си намалил размера на снимките! Нито един пиксел, нито един килобайт.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                            И книжката е със 600 страници за авоимоделизъм във висшия курс на обучение. И е издадена '96 година "разбирач". Дали има общо с пионерския дворец?!/
                            "Висш курс" по... авиомоделизъм? Туй в кой институт-унивИрИситет?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                              На СР-71 работното му число /или числото с което лети/ М е 3.2, пък и той е с турбореактивен, въздушнодишащ или въздушнореактивен двигател. И ограничението му не е по число М.
                              Ако не ти се струва вярно има публикувано Flight manual на SR-71 в нета и е предоставена/о за широко ползване.
                              На СР-71 ситуацията е точно това, за което говори Рангелов. Двигателят му е ВРД, a конструкцията му позволява да работи и като ТВРД (Turbojet), и като ППВРД (Ramjet). Като вторият режим, именно за сорости от около 3М до максималната. И точно по съображенията посочени от Рангелов.
                              Последно редактирано от davc; 16-02-19, 19:57.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                Еми значи всички (davc, I.Rangelov, petyo413) казвате едно и също.
                                Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                                0887/осемпет 66 4осем

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X