Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    пп
    не те ли кефи, че в тема за руски самолет се намират протестиращи срещу инфо на руски език?
    Не, не ме кефи. И сам знаеш, че няма връзка. И на мен руския ми е труден, но успявам да разбирам. Предпочитам да го чета на родния език, но пред алтернативата например ти да го преведешшш.....
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      Ми давай точка по точка, пък после може да се засрамя, че знам кво е ХТММEE
      Начина ти на обосновка не предполага да узнаем какви познания имаш.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
        Да и?
        -И е рано (много рано) за хронологични рекапитулации.

        Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
        Това какво отношение има към техническите характеристики на самолета?
        Същото (отношение), каквото и твоето мнение (което съм цитирал).

        ПП
        И процесът (доколкото става дума за Су-то) изобщо не е приключил ...все-пак. Кат приключи, ще броим три ли са, трийсет ли са (годините разлика).
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Процесът с усъвършенстването/въвеждането в експлоатация на самолета приключва със снемането му от производство, а не със въвеждането му на производствената линия...
          Това би трябвало отдавна да сте го разбрали...
          Или поне тези колеги, които са работили с комплексна и сложна техника..

          Горе гледам спорят кой кога фалирал... И ми излизат едни спомени, че Русия щяла да фалира при 50$ нефта... Да ги успокоя притеснените - и при 20$ няма да фалира...
          Както многократно споменавах - руснаците имат достатъчно ресурси и инат за да докарат нещата докрай...
          Може да е с тояга в ръка по главите на конструкторите, но ще го направят... Просто такъв им е манталитетът...
          Така, че спокойно я карайте - СУ-57 ще си хвъкне както е планирано
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Така, че спокойно я карайте - СУ-57 ще си хвъкне както е планирано
            А как е планирано? Щото беше планирано за 2015 г. пък го препланираха нещо?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Боголюбе, никой тук няма как да знае точно как е планирано... И едва ли ще узнае преди момента в който стане планираното... Спомни си ТУ-144
              Можем само да гадаем, но специално на теб едва ли бих споделил дори догадки, щото ако кажа 12 часа, а то стане в 11:59 или 12:01 ще настане рев 'виждаш ли колко са зле работите'
              Стана ми чудно защо бе тази голяма шумотевица около ПАК-ФА, докато няколко други сериозни модела си влязоха на въоръжение и 'работят' активно ей така - тихичко и без шум..
              Което ме навежда на мисълта, че е възможно и това да е 'отклоняваща вниманието маневра'... От рода 'вижте ей-тази блестяща лампа, пък аз си работя на спокойствие в онази сянка'
              Но съм убеден, че ще довършат и 'блестящата лампа'...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Интересно е в боята дали има разлики. Тя е радиопоглъщаща, но има ли нещо в състава й, което да обуславя различни цветови схеми. Руснаците демонстрират тия цветови схеми с варианти на синьо и бяло, при китайците е тъмно към черно. А при американците е добре познатото сиво, причинатабда са сиви в химическия състав на боята ли е, или такава им е концепцията за камуфлажа?
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Боголюбе, никой тук няма как да знае точно как е планирано.......
                  Тука да, ама "на верху" пачему так тоже (>50броя трябвало да има в момента)
                  Забележи, едно обзалагане печеля, описано в последния ред
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:murzilskipolucii.JPG
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5765149

                  пп
                  Гагича е бил деликатно снизходителен
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Не ги мисли, и като не произведат бройките нема страшно. Бях ви качвал един анализ относно смешната пропаганда с гостуването на раптора у прибалтика и защо не е фактор. Дори и всичките двеста бройки да ги докарат некъде наблизо около Русия. Айде ф-35 се произвеждат и ги има и при съюзниците, та приемаме че ще има насищане. Ама ако за раптора сме сигурни, че е топ ъф дъ топ, то за ф-35 все още не сме толкова убедени.
                    Па Путин кво ще разпореди и какво не, не е интересно. Имат традиции в тия работи, Сталин навремето е разпиреждал и той, а сегашния е доста ориентиран кое точно да разпореди за произвеждане, кое ще им е най-полезно към 2020.

                    Ама аз не ги мисля хич. Няма сми. Смешен е факта че един професионалист знае колко време му тряба за нещо и със сигурност в проекта работят много такива, а се изхвърлят шапкарите и прочие ръководни пуяци.

                    А че традиция имат - имат. Разпорежданията на Сталин и прочие боклуци е отдавна добре известно до какво водят. Статистиките са смазващи, и това само за през войната. Ако вземем периода на цялото им "царуване" хавата става съвсем трагична.

                    Горе за фабриката - платки до 8 слоя с 0.15mm дупка се поръчват от китай, даже и да си никой, като мен. В една дънна платка за компютър от последните 10 години има много повече технология, а платките на мобилните ви телефони са направо чудо невиждано, сравнени с това. Но това им е трябвало - това са купили, в което няма нищо лошо. Вероятността технологията да е руска е никаква, а вероятността консумативите да са руски е още по-никаква - в световен мащаб ги правят 2-3 фирми.
                    Последно редактирано от sparkybg; 28-08-17, 10:00.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      Основно показва,че любенов и ти, не правите разлики м/у чистите стаи (не виждате котките там, дори да са пред очите ви ) Облеклото показва кой работи с нанометри, и кой с микро
                      И хайде човек неможе да знае всичко, ама те ви го смелено от коментарите:
                      "Вручную паяют:
                      а. то, что можно (не BGA например)
                      б. то, что забыли, или не было в комплекте
                      в. то, что быстрее (2 резюка +диод )
                      г. что нельзя собрать (не SMT, например)
                      д. то, что требует нестандартный (IPC) температурный цикл
                      Короче дофига.
                      Беспокоит:
                      а. отсутствие анти-ESD шнурков на руках
                      б. отсутствие анти-ESD покрытия на столах
                      в. отсутствие flux-a (жидкость для пайки)

                      г. небольшая показушность (новые, смятые "по-упаковочному" халаты и шапочки)
                      Остальное - радует .
                      П.С. Хотя процесс сборки многослойной печатной платы с 6 тысячами дырками со стороны и внушайть, человечеству он известен уже более 30 лет. Другое дело - дырки какие-то странные - 150um. Обычно там всё в mil-ях. Типа 6 mil? Тогда это laser drill. Модно, но дорого."
                      Много добре знам какво е чиста стая, завършил съм химия в ония години. Специалност - технологии в микроелектрониката. Не знам ти на базата на какво си толкова компетентен, но техническите теми не са ти силата. Стаята е чиста колкото е нужно за конкретния производствен процес. И щом са преценили, че статичното няма да е проблем в случая - значи не е. И накрая всеки радар се тества и доколкото знам руските с фазирана решетка по нищо не отстъпват на тия с чистата стая
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        [QUOTE=kiki.t;3200941И накрая всеки радар се тества и доколкото знам руските с фазирана решетка по нищо не отстъпват на тия с чистата стая [/QUOTE]
                        Един въпрос-можете ли да ми кажете кои са руските серийни РЛС с ФАР?"Ирбис-Е" е РЛС с ПФАР и произведена в бутиковите 40 бр.Н036 "Белка" все още е еспериментална.От другата страна,РЛС с АФАР-AN/APG-63(V)3 на Ф-15 С/Е,AN/APG-77 на Ф-22,AN/APG-79 на Ф-18Е/Ф,AN/APG-80 на Ф-16 блок 60,AN/APG-81 на Ф-35.Това че "Ирбис-Е" е изграден на основата на метало-керамични лампи с бягаща вълна и самата РЛС тежи 900+ кг(при 200-270 кг на AN/APG-77)няма да го коментирам.В Русия няма серийно производство на микросхеми от типа GaAs или по-новите GaN,преди санкциите се опитаха да копират тайвански такива но след близо 4 г мъка се отказаха.

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          Ама те още 10 години ще действат с наличните радари.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Ама те още 10 години ще действат с наличните радари.
                            Ако приемем че горния списък с 40-те бройки е верен (не знам дали е или не е), кои са наличните? Или пазят въпросните 40 бройки на склад за Су-57?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Е как кои са, тези които са им по самолетите, ще действат без афар.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                А чистите стаи да ги оставим, както и голямата част от ,,спецоткрити"-те източници
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X