Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя е най-добрата добавка за редукторната кутия и диференциали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коя е най-добрата добавка за редукторната кутия и диференциали

    Коя е най добрата добавка за редукторната кутия и диференциали ?

  • #2
    От: Коя е най добрата добавка за редукторната кутия и диференциали

    Оригиналната !

    Коментар


    • #3
      От: Коя е най добрата добавка за редукторната кутия и диференциали

      Маслото препоръчвано от производителя е достатъчно за да си работи дифа нормално. Дори е по-добре да му чуваш шума и да знаеш кога нещо започва да се разваля, отколкото да сложиш някоя добавка която ще го направи да работи "по-гладко", но може да скрие евентуален шум който иначе би ти помогнал за диагностиката. Добавки най-често употребяват в автокъщите, за да ти продадат някоя таратайка която са направили за момента, да цъка двигателя като швейцарски часовник, а след няколко дни почва да ти дрънчи.

      Коментар


      • #4
        От: Коя е най добрата добавка за редукторната кутия и диференциали

        Ако ти е изправна и здрава кутията и дифа, може да сложиш добавка за предпазване и по-добра работа.Ако имаш вече сериозен проблем, единственото решение е ремонт с нови части и кадърен майстор.Относно добавките,има доста добри и качествени, действително вършещи работа и мога да кажа някой неща, защото Съм използвал доста и различни.Но за да не става реклама, при интерес пиши на Л.С.
        0887284106-Митко
        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

        Коментар


        • #5
          От: Коя е най добрата добавка за редукторната кутия и диференциали

          Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
          Ако ти е изправна и здрава кутията и дифа, може да сложиш добавка за предпазване и по-добра работа.Ако имаш вече сериозен проблем, единственото решение е ремонт с нови части и кадърен майстор.Относно добавките,има доста добри и качествени, действително вършещи работа и мога да кажа някой неща, защото Съм използвал доста и различни.Но за да не става реклама, при интерес пиши на Л.С.
          Здравей.
          Предплагам на много колеги ще им е интересно да споделиш впечатления за добавки, които си тествал.
          Поздрави
          WJ 4.7 Limited
          0889 70 70 42

          Коментар


          • #6
            От: Коя е най-добрата добавка за редукторната кутия и диференциали

            чакаме ?

            Коментар


            • #7
              От: Коя е най-добрата добавка за редукторната кутия и диференциали

              Вече избягвам да пиша по форуми на тема добавки, защото на няколко пъти бях обвинен в скрита реклама и че Съм бил подставено лице,мошенник и измамник, въпреки че нямам никакви взаймоотношения (освем като клиент) с вносители и разпространители на тия продукти.И всичко това от хора който смятат М10Д и 90ЕР за върха на технологията в смазването и хора който дори като им изгори бушон за запалката на колата тичат в сервиз.Всеки който го интересува Моя опит и мнение може да звънне по всяко време на телефона в подписа Ми.Винаги Съм готов да споделя опит и знания с всеки един човек.Ако ли пък администрацията и модераторите на форума решат че ще е интересно и полезно Съм готов да напиша за опита Си от последните 20 години с някой марки добавки.
              0887284106-Митко
              http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
              http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

              Коментар


              • #8
                От: Коя е най-добрата добавка за редукторната кутия и диференциали

                Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
                Вече избягвам да пиша по форуми на тема добавки, защото на няколко пъти бях обвинен в скрита реклама и че Съм бил подставено лице,мошенник и измамник, въпреки че нямам никакви взаймоотношения (освем като клиент) с вносители и разпространители на тия продукти.И всичко това от хора който смятат М10Д и 90ЕР за върха на технологията в смазването и хора който дори като им изгори бушон за запалката на колата тичат в сервиз.Всеки който го интересува Моя опит и мнение може да звънне по всяко време на телефона в подписа Ми.Винаги Съм готов да споделя опит и знания с всеки един човек.Ако ли пък администрацията и модераторите на форума решат че ще е интересно и полезно Съм готов да напиша за опита Си от последните 20 години с някой марки добавки.
                Мисля, че никой не би имал против да направите една сравнителна статия за ползи и вреди от различните видове добавки. Стига много много да не прозира рекламата ала Ауто билд.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: Коя е най-добрата добавка за редукторната кутия и диференциали

                  Със любопитство очаквам сравнителната ти характеристика, на различните видове добавки който си ползвал.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Коя е най-добрата добавка за редукторната кутия и диференциали

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Мисля, че никой не би имал против да направите една сравнителна статия за ползи и вреди от различните видове добавки. Стига много много да не прозира рекламата ала Ауто билд.
                    Точно заради това последното изречение се въздържам от коментар.Когато разкажа какво е санало и какво е можело да стане, всеки който не е пробвал и видял с очите си казва, че си фантазирам.За двете действително работещи добавки (от цялата палитра на пазара) няма как да не се пише и говори като в реклама на Ауто Билд за Фолксваген Голф.
                    Единственото което ще кажа е че НЯМА ДОБАВКА която да излекува вече дефектирал или износен тотално агрегат.Добавките НЕ ПРАВЯТ ОСНОВЕН РЕМОНТ НЕ ЛЕПЯТ СЧУПЕНИ СЕГМЕНТИ И ЗЪБНИ ПРЕДАВКИ.Добавките са за предпазване от щети при аварийна ситуация, да се доберем до сервиз или да успеем да се изтеглим до безопастно за ремонт място, като ограничим и намалим размера на щетите.С добавка може да се излекуват дребни проблеми в начален стадий на развитие докато все още износването е в нормални граници.
                    0887284106-Митко
                    http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                    http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                    Коментар


                    • #11
                      От: Коя е най-добрата добавка за редукторната кутия и диференциали

                      Добавките са малко като пастата за зъби-продават се надежди.
                      В Нормална експлоатация на агрегатите са достатъчни качествените масла -истинските и реномирани си ги имат вътре.
                      Може да се засили определен ефект, но в много малки граници. В течните смазки ,практически ,добавките за да вършат работа ,би трябвало да са разтворени в маслото.А това е доста скъпо удоволствие.Практически неизгодно при нормална експлуатация. Това за двигателите.
                      Добавките на редукторите са малко по различни. Там си търси намаляване на триенето. В теорията на триботехниката минимално триене се получава при еднакви повърхности.Еднакви означава като грапавост и като твърдост.Някои от добавките за редуктори имат ролята да запълнят неравностите от обработката на детайлите и така да осигурят по малко съпротивление. Най често това са елементи на базата на медта или на молибденовия бисулфит.
                      Медта има такова свойство като Йонен пренос на материал и тогава триещата се двойка става практически вечна.
                      Но за да се използва в течни смазки частиците трябва да са под 2-3 МКМ . По лесно е използването в твърди смазки /примерно лагери на главини,панти и оси / При наличие на мед в такива смазки се наблюдава йонен пренос на йони на медта върху контактните повърхности и се наблюдава триене мед върху мед/мек по мек материал/А това намалява триенето и износването.
                      Много дълго стана. Това последното го пробвах навремето на лагерите на главините на Москвича.за 100000 км станаха червени от медта в смазката.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X