Обява

Свий
Няма добавени обяви.

7,62 х 39 какво пробива ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: 7,62 х 39 какво пробива ?

    Абе допускам, че и аз може да греша. Че е 1,5 и че е лява съм съгласен. Ама 24мм не е ли много? За АК 47 ми се върти в главата като че ли 14 мм, но пак не съм 100% гатегоричен.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #92
      От: 7,62 х 39 какво пробива ?

      На САРа май наистина му е по-широка резбата при дулото.Говоря за един модел с къса цев.Мога да я измеря тези дни само да се сетя.Оръжието е на един приятел.

      Коментар


      • #93
        От: 7,62 х 39 какво пробива ?

        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
        На САРа май наистина му е по-широка резбата при дулото.Говоря за един модел с къса цев.Мога да я измеря тези дни само да се сетя.Оръжието е на един приятел.
        И на дългата цев е по-голям диаметър...ей сега ще я измеря... 21-22, без шублер с подръчни мерки.
        Последно редактирано от Самодържец; 29-04-15, 21:09.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #94
          От: 7,62 х 39 какво пробива ?

          Първоначално публикуван от Marked One Преглед на мнение
          А та за тези ПБС -1 от къде може да намеря такъв, с 24х1.5мм резба ми трябва.
          В магазина на "Майор Векилски" 2 ги предлагат. Сайгата я чуват горските или що?
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #95
            Извинете, че късно отговарям. Ама резбата е наистина м24х1.5мм дясна .А за горския дали ме чува, не си падам много по бракониерството, аз даже и на редовния не винаги имам времето да хода. А и без това маслен филтър за тойота ланд крузер пасва идеално на резбата и е доста ефективен. Просто искам комплекта да е що годе пълен.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1430372311202.jpg
Прегледи:1
Размер:55.6 КБ
ID:5657236

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1430372352305.jpg
Прегледи:1
Размер:62.6 КБ
ID:5657237

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1430372469414.jpg
Прегледи:1
Размер:72.8 КБ
ID:5657238

            Сега за подстволен гранатомет, не че нямам мерак, ама съм се примирил с обстоятелствата.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-05-15, 10:03.

            Коментар


            • #96
              От: 7,62 х 39 какво пробива ?

              Просто искам комплекта да е що годе пълен.
              Само внимавай досъдебното производство и обвинителния акт да не са "пълен комплект"

              П.П. Резбата ясно защо е 24. Без втулката колко е? 14х1,5 лява?
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #97
                От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                Първоначално публикуван от Marked One Преглед на мнение
                А та за тези ПБС -1 от къде може да намеря такъв, с 24х1.5мм резба ми трябва.
                А знаеш ли с какви патрони се използва ?

                Коментар


                • #98
                  От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                  За калибъра е 7.62 x39 стандартен.......
                  Последно редактирано от derhunter; 02-05-15, 20:55.

                  Коментар


                  • #99
                    От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                    Комплекта за ПБС включва и нов мерник, който се сменя с оригиналния. В сандърка с патрони има и резервни обтуратори. В един сандък са 2 кутии по 1080 патрона.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                      В казармата като стреляхме с АКМ с ПБС-2 май не сменяхме мерника на автомата?Иначе "гумичките" си бяха консуматив.Ползвахме и патрони с намален заряд специално за заглушител с черен връх.

                      Коментар


                      • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                        Ползват се дозвукови патрони,и друг мерник,разграфен до 400м.Поне при нас едно време беше така.

                        Коментар


                        • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                          Патрон с пулей с уменьшенной скоростью - 7,62 УС (57-Н-231У)

                          Основные характеристики патрона 7,62 УС

                          Масса патрона, г..........................................................20
                          Масса пули, г.............................................................12,6
                          Длина патрона, мм......................................................56
                          Начальная скорость пули, м/с...................................300
                          7,62-мм патрон с уменьшенной скоростью пули (7,62 УС) был принят на вооружение в 1962 году одновременно с надульным глушителем для автомата Калашникова, получившим название «Прибор беззвучной и беспламенной стрельбы (ПБС-1)». Патрон и глушитель были разработаны в ФГУП «ЦНИИТОЧМАШ». ПБС-1 с патроном 7,62 УС обеспечивает бесшумную прицельную стрельбу из автомата АКМ на дальности до 400 м.
                          По сравнению с обыкновенными пулями пуля с уменьшенной скоростью имеет большую массу и длину.
                          Для обеспечения необходимого пробивного действия сердечник пули выполнен из прочной стали.
                          Патрон выпускается с биметаллической или стальной лакированной гильзами.
                          Пуля имеет дозвуковую начальную скорость и не создает баллистическую волну на траектории, а глушитель (ПБС-1) снижает скорость истечения газов из дульной части ствола до дозвуковой. Пуля УС способна пробить стальную каску на дальности до 400 м и противоосколочный бронежилет на дальности 75 м.
                          Головная часть пули - черная с зеленым пояском.


                          Пуля с уменьшенной скоростью, патрона 7,62 УС (57-Н-231У) Патрона е с доста различна балистика и по смътни спомени с нормалния мерник на АК на 100 метра "увисваше" с над 50 сантиметра под точката на прицелване . За това се използва друга мерна планка или трябва да корегираш много .
                          Последно редактирано от sek.1; 03-05-15, 06:36.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                            АКМите ни се ползваха само с ПБС и само за подготовка и участие в състезанията "Рамбо".Сигурно мерниците им са били сменени още в началото.

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                              Комплекта за ПБС включва и нов мерник, който се сменя с оригиналния. В сандърка с патрони има и резервни обтуратори. В един сандък са 2 кутии по 1080 патрона.
                              Този комплект от къде и колко. А за смяна на мерника, то така или иначе за махане на муфата за резбата трябва да се махне целия предин блок където се намира мушката. И да се замени с нов. Май ще ми излезне много играчка и пари това нещо.

                              Започвам да си мисля дали си заслужава.
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-05-15, 08:33.

                              Коментар


                              • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                                Първоначално публикуван от Marked One Преглед на мнение
                                Извинете, че късно отговарям. Ама резбата е наистина м24х1.5мм дясна .А за горския дали ме чува, не си падам много по бракониерството, аз даже и на редовния не винаги имам времето да хода. А и без това маслен филтър за тойота ланд крузер пасва идеално на резбата и е доста ефективен. Просто искам комплекта да е що годе пълен. [ATTACH]796531[/ATTACH]
                                Само да напомня, че при пълно окомплектоване се налага регистрация в служба КОС в двуседмичен срок. Иначе се налагат санкции по смисъла на закона.

                                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                                Само внимавай досъдебното производство и обвинителния акт да не са "пълен комплект"

                                П.П. Резбата ясно защо е 24. Без втулката колко е? 14х1,5 лява?
                                Няма резба отдолу. Втулката е студено набита.

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                Ползват се дозвукови патрони,и друг мерник,разграфен до 400м.Поне при нас едно време беше така.
                                В Парашутната бригада беше по същия начин. Без "специалния" мерник няма прострелване това чудо. А иначе ми е много интересно какво се случва с мекия връх при среща с обтюратора
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X