Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гейка или Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гейка или Самурай

    Изправен съм пред дилемата:
    Дали да си взема готова гейка за 6 пари и да и добавя само гуми и джанти за още 2 пари.
    Или да си взема самурай за "пълна промяна":
    -нови мостове
    -нов двигател
    -нова раздатка/ск. кутия
    -нови джанти/гуми
    Това пак ми се връзва 5-6-7-8 пари - според както дойде.

    Предимства на Гейката:
    + лукс
    +място
    +всичко готово - само гуми и джанти

    Минуси на Гейката:
    -огромен тонаж
    -слаб двигател

    Предимства на Самурая:
    +ще се върже по тънко от гейката и ще е по-лек - ще харчи по-малко
    +крайната цена ще е по-ниска

    Минуси на Самурая:
    -Няма комфорта - мен малко ме бърка, стига да се събирам нормално
    -ще стане по-бавно, но това може да е плюс от финансова гледна точка
    - след пълната промяна ще е непродаваем - но пък какво от това...

    П.П. Целя се в гуми 35" и поне заден блокаж. И всичко това на газ/бензин - не щъ дизел.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

  • #2
    От: Гейка или Самурай

    времето, труда и нервите да направиш от нулата Самурай на 35-ци май не ги смяташ???? Ако не го правиш сам, не се захващай.................не за друго, ами само нерви и пари ще потрошиш по майстори, а на всичкото отгоре няма да го има и кефа, че сам си си го направил...........
    Взимай нещо готово и се кефи на карането, кръжока "Направи си сам" не е за всеки!
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Гейка или Самурай

      Искам да видя как си купуваш Гега и без да пипаш нищо и слагаш 35ци.
      Относно Самурая не си ли го правиш сам парите за гегата няма да ти стигнат.
      За парите които си отделил по добре се ориентирай към къс Патрул с 33ки или евентуално по големи.
      Николай Георгиев 0+
      тел.0887357722

      Коментар


      • #4
        От: Гейка или Самурай

        Гегата като ти омръзне,поне ще можеш да я продадеш...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #5
          От: Гейка или Самурай

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          Изправен съм пред дилемата:
          Дали да си взема готова гейка за 6 пари и да и добавя само гуми и джанти за още 2 пари.
          Или да си взема самурай за "пълна промяна":
          -нови мостове
          -нов двигател
          -нова раздатка/ск. кутия
          -нови джанти/гуми
          Това пак ми се връзва 5-6-7-8 пари - според както дойде.

          Предимства на Гейката:
          + лукс
          +място
          +всичко готово - само гуми и джанти

          Минуси на Гейката:
          -огромен тонаж
          -слаб двигател

          Предимства на Самурая:
          +ще се върже по тънко от гейката и ще е по-лек - ще харчи по-малко
          +крайната цена ще е по-ниска

          Минуси на Самурая:
          -Няма комфорта - мен малко ме бърка, стига да се събирам нормално
          -ще стане по-бавно, но това може да е плюс от финансова гледна точка
          - след пълната промяна ще е непродаваем - но пък какво от това...

          П.П. Целя се в гуми 35" и поне заден блокаж. И всичко това на газ/бензин - не щъ дизел.
          Гега здрава за 6 пари ....
          Относно Самурая ,тия парички дето си обявил , ще ти стигнат там до по-средата на проекта (и както казват колегите, ако си го правиш ти) . Отделно ако искаш да го узакониш е една торба с пари ,дадени на някой чиновник .
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #6
            От: Гейка или Самурай

            А какво трябва да се получи като готов продукт? Трофи, кафене или евридейка.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Гейка или Самурай

              Дей тая Гега че тука един мераклия си търси......ефффтинка нещо!?
              Аз също си Мисля за Саморасляк ......имам на в предвид един с бавна раздатка мостове от Тойота хайлукс ,пружинно окачване лебедка отпред и отзад двигател и скорости от Китара и бутонки.....но нещо не ми излиза сметката!При положение че се продават няколко направени
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • #8
                От: Гейка или Самурай

                Като човек който е сменил доста автомобили 4х4 мога да те посъветвам да не си купуваш Самурай. Много е спартански/нулев лукс/,няма климатик,много друса заради тъпото ресорно окачване, малък е и не може да си вкараш количката на бебето, не е проходим,има слаб двигател, раздатката никаква я няма,няма хидравлика на волана,мостовете му са като клечки за зъби,карданите му са като щангите на Г-класата, цената му е ниска ,няма да може да го продадеш като ти омръзне не може да сложиш огромни гуми,много лек и го духа вятъра,тесен е много и постоянно се обръща,огромен разход на гориво заради карбуратора с мнооооогото вакуми, ауууу и дизел не искаш/ Бензинов "джип" и дизелово Ферари няма/. Малеееееее то само недостатъци има в този Самурай.
                Да се чудиш защо съм се спрял на този автомобил.
                Защо не вземеш преди да си почнал каквото и начинание по темата ,да смениш хобито, вземи да играеш шах или табла.
                Първо бъди на ясно със себе си какво изобщо искаш. Бях свидетел на много започнати и недовършени проекти и винаги съм се чудел Защо се получава така?. Изграждането на един автомобил може да развали дадено приятелство.
                При мен се получи следното:
                1.Концепцията се избистря няколко години /няма да казвам колко че ме хваща страх и няколко опит-грешка имаше/.
                2.Купих възможно най-евтината кола.
                3. Правих я около година /първия път/ и после я довърших след още три месеца /а има и още какво да се прави по нея,идеи мнооооого/
                4.Тотала до тук е към 8500-9000лв -Загубих им сметката някъде към средата/през 2008 за тези пари какво Дискавари си бях взел,лимка,качваш се и караш/. Колко пиене е това само да знаеш.
                Ако смяташ да го правиш и продаваш после,не се захващай.Това е моя съвет. При мен вече е хронично и не става да се променя. Колко си мислех ,Ако някой ми бе казал преди 15години какво ще последва, щях да го послушам и щях да поема по друг път а не извън пътя.
                Преди седем години исках да се спра но явно съм нагълтал много прахоляк и кал ,че съм се пристрастил и връщане на зад няма. Като карам по пътя дясната ми ръка дърпа от време на време на дясно,явно някакъв спазъм може би.
                Последно редактирано от banjo; 21-01-14, 08:58.
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #9
                  От: Гейка или Самурай

                  За кво ще го ползваш, Алекс?
                  Щот доколкото се знаем - Фруктиерата ти си е по мярка? Или мислиш, че си й достигнал лимита?
                  Карал ли си нещо с 35-ци? Какво те влече, какво искаш да го правиш?
                  Или 35-ци е някаква психологическа граница?

                  Иначе - ако просто имаш 8к свободни - зимай квото и да е
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гейка или Самурай

                    Г-то за 6 пари ще се е утепало от комфорт Отделно, че някое 230 (съмнява ме за тия пари да намериш с по-голям мАтор в поносимо състояние) ще е "страшна бегачка" като седне на 35ци. Отделно, че май не се и събират без "пластична операция". Струва ми се, че по-скоро се чудиш каква база да си избереш за бъдещото "Лего". И ако случая е такъв - въпрос на вкус, свободно време и свободни пари. И най-вече - какво искаш да получиш като резултат.
                    Дали все пак да не уточниш именно това?
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гейка или Самурай

                      Да. Пропуснал съм да спомена. Идеята ми е да си направя разходкаджийска джипка.
                      По принцип предпочитам варианта "лего" пред нещо готово. Наясно съм, че такъв проект ще ми отнеме поне година докато го направя.
                      Аз комфорт не търся, по принцип. Просто Фронтерата не ме кефи за разходки. Дълга база е, голям кораб. дори LSD няма. Смятам да си я запазя. Добро товарно магаре е. Но за разходки е слаба ракия.
                      Относно 35-ците: Не ми е някаква самоцел. Ако ще е гарга, да е рошава. Може и 33-ки, но може и 37-ци. За момента търся база от която да тръгна.

                      П.П. Специални благодарности на колегите, изказали мнение в стил: Няма смисъл да започваш каквото и да било, защото нищо няма да стане.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гейка или Самурай

                        Разгледай на Гената (edoors) ПУХ-чето! Ма ако питаш мене над твоя лимит е.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гейка или Самурай

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Разгледай на Гената (edoors) ПУХ-чето! Ма ако питаш мене над твоя лимит е.
                          Е той да не го продава?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гейка или Самурай

                            Бе не съм чул да го продава, ама ми се види отворен за предложения.

                            п.п.Всъщност имам предвид какво има по джипката.
                            Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 21-01-14, 10:23.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гейка или Самурай

                              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                              п.п.Всъщност имам предвид какво има по джипката.
                              Е от освен гуменетки и лебед кво друго има?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X