Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    Колега,само като идея,що не провериш аксиалното изместване на коляновия вал.При мен навремето се беше получило нещо такова+две счупени пружини на феродовия диск.Съединителят и вала имаха няколко см. изместване.Чукането така се разнасяше по целия двигател,че не можеше да се определи от къде идва.Налягането на маслото не мърдаше.
    ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

    Коментар


    • #17
      От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      Първоначално публикуван от danaka69 Преглед на мнение
      Колега,само като идея,що не провериш аксиалното изместване на коляновия вал.При мен навремето се беше получило нещо такова+две счупени пружини на феродовия диск.Съединителят и вала имаха няколко см. изместване.Чукането така се разнасяше по целия двигател,че не можеше да се определи от къде идва.Налягането на маслото не мърдаше.
      И това ще проверя като се е почнало.

      Коментар


      • #18
        От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        Ето два нови клипа от днес напълно загрят мотор .
        http://vbox7.com/play:ee7a429e9c
        http://www.vbox7.com/play:41a82b3ce3

        Коментар


        • #19
          От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Днес свалих вала на кобилиците, проверих ги за луфотове и всичко си изглежда наред.Прегледах всички повдигаелни прътове,всички отвори за масло са чисти и пружините на клапаните са здрави.
          Отворих страничния капак за повдигачите на първи и втори цилиндър и се опитах да ги вадя ,но нито един не излезе ,инак мърдат мазно на горе- на долу и се въртят.Говрейки за повдигачи, мисля че така се вадят ,нали?Ако е така ,значи моите са побити от към разпредлителния вал и няма да излязат на горе.
          Лошото е ,че единия повдигач ,на втори цилиндър беше пълен с вода ,а до гнездото му имаше насабрана вода и сапун.
          Май имаме гарнитура за смяна ,дано да не е пукната главата.На мен ми направи впечатление ,че бая сапун прави по капака на клапаните ,но маслото си му е добре и за това реших да го търклям така.
          От всичко до сега си мисля че уазика не е болен ,ами май ще ражда.
          Поздрави ще видим кво ще го правя ,че сега съм му бесен и не мога да го гледам !!
          А вижте какъв е хубавецНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0960.jpg
Прегледи:1
Размер:197.7 КБ
ID:5555888
          Последно редактирано от Antol; 21-01-14, 18:27.

          Коментар


          • #20
            От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            Убавец е верно , ако е аксиален луфт на коляновия вал, натискането на съединителя трябва да влияе да шума, та щеше да го усетиш. Защо не премериш компресията как е? Колегата boreto2 предположи паднало легло на клапан, ако е това налягането ще е по ниско а може и водач да е охлабил външно. Полезно би било на клипчето да подадеш малко газ, да промени шума ...
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • #21
              От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              Случвало ми се е на три УАЗки да пада леглото на клапана. На първата блокира двигателя, а на другите две счупи буталото.
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #22
                От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                Случвало ми се е на три УАЗки да пада леглото на клапана. На първата блокира двигателя, а на другите две счупи буталото.
                Прав си Драже, падне ли легло на клапан направо става мазало.Виждал съм го не на уаз , а на японска техника.

                Коментар


                • #23
                  От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                  Убавец е верно , ако е аксиален луфт на коляновия вал, натискането на съединителя трябва да влияе да шума, та щеше да го усетиш. Защо не премериш компресията как е? Колегата boreto2 предположи паднало легло на клапан, ако е това налягането ще е по ниско а може и водач да е охлабил външно. Полезно би било на клипчето да подадеш малко газ, да промени шума ...
                  Че убавец знам ,ама що се уака кога чакаме цела зима да падне снег и да се покефим на това дето може?
                  Все така става кога човек си няма късмет!!Утре ще снимам пак, но си мисля че днес стана нещо ,защото си чука и на загрял мотор преди затихваше,а и центровката избяга - започна да пелтечи нещо.
                  Това си мисля, да му замеря компресията, кат остане време и надявма се да се разбере накрая кво му има.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    Отвори ли капака на разпределителниа вал,ако и там видими проблеми няма,не се чуди ,вади го на масата за "аутопсиа'',с това тракане,дори да определиш какво е,пак трябва да го разглобиш нали ?Да речем е гарнитура,прогоряла му два цилиндъра,тракането беше по страшно ,ако беше го чул ще си помислиш че на момента ще заклини или ще излезе някоя мотовилка през блока.При мен проби нова гарнитура на 500км след ремонт,както си карах,и докато се добера до нас бих се заклел че чувах ''бутален болт'',веднага се изясни като дигнах капака и чух съскането.Същия шум съм чувал при попаднала гайка в цилиндъра. Разглобявай смело докато щетите са по малки,и леко оздравяване на пациента,че е голям хубавец. Не е до късмет,а по закона на Мърфи .
                    Последно редактирано от ivan_; 22-01-14, 17:28.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      Аз бих свалил картера.Лягаш отдолу и всичко се вижда а и ще провериш дали има нещо на дъното дето не му е там мястото.Не е нещо трудно и скъпо и после по реда на нещата.На моята водата при повдигачите идваше от гарнитурата,та не е лошо да свалиш и главата и тъкмо ще споделиш с нас какво точно я боли.Тоест отиваш на патологична бременност.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
                        Отвори ли капака на разпределителниа вал,ако и там видими проблеми няма,не се чуди ,вади го на масата за "аутопсиа'',с това тракане,дори да определиш какво е,пак трябва да го разглобиш нали ?Да речем е гарнитура,прогоряла му два цилиндъра,тракането беше по страшно ,ако беше го чул ще си помислиш че на момента ще заклини или ще излезе някоя мотовилка през блока.При мен проби нова гарнитура на 500км след ремонт,както си карах,и докато се добера до нас бих се заклел че чувах ''бутален болт'',веднага се изясни като дигнах капака и чух съскането.Същия шум съм чувал при попаднала гайка в цилиндъра. Разглобявай смело докато щетите са по малки,и леко оздравяване на пациента,че е голям хубавец. Не е до късмет,а по закона на Мърфи .
                        Абе то тоя Мърфи ,закона си да не го е извел специално за мен?Как една кола не купих и да е наред ?На приятели и колеги съм помагал с покупка на МПС всички са доволни ,даже един ми вика че с мен кола скоро няма да си купи,понеже все кусури виждам.А моята работа като пълния чувал с П... а аз баш К... намирам

                        Коментар


                        • #27
                          От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          Първоначално публикуван от borko3228 Преглед на мнение
                          Аз бих свалил картера.Лягаш отдолу и всичко се вижда а и ще провериш дали има нещо на дъното дето не му е там мястото.Не е нещо трудно и скъпо и после по реда на нещата.На моята водата при повдигачите идваше от гарнитурата,та не е лошо да свалиш и главата и тъкмо ще споделиш с нас какво точно я боли.Тоест отиваш на патологична бременност.
                          Аз тая патоанатомия съм я практикувал, ама ми се искаше да мина само с някой и друг хап ,ти направо за цезарово сечение от към главата ми говориш Майтапа на страна, но на там вървят нещата, лошото е че всичко го правя на паркинга пред блока и времето ме бърка.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            Щом е пред блока ще имаш много консултанти.С поздрав Борето

                            Коментар


                            • #29
                              От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                              Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                              Щом е пред блока ще имаш много консултанти.С поздрав Борето
                              Абе събират се комшии, ама не за консултация а да ми кажат , че не ме слуша главата пък аз това си го зная.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                                Да питам на някой да му се намира излишна манивела за уаз? Това желязо много ми липсва напоследък.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X