Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

    Здравейте колеги, имам Терано 2000г., 125к.с. с ГНП Bosch-EDC с ел.управление. С помощта на Спарки се сдобих с програма за четене на живи данни от ЕКУто, и всичко това заради прословутото тресене при затихващи обороти на празен ход. Като купих джипа го имаше но по-малко, сега нещата са кофти! За да не тресе трябва умишлено да го избягвам като изключвам при по-високи обороти.
    Въпроса ми е- знае ли някой по каталог колко трябва де е: 1/количеството впръсквано гориво(циклова порция) и 2/ момент на впръскване( градуси преди ГМТ)?!
    Ще е супер и ако някой е чел и знае живи данни от неговата кола за тези параметри да ги сподели. За да съпоставим живи данни с тези от каталога. Иначе съм започнал да правя моментни снимки на състоянието преди, и ще направя и след евентуален ремонт/центровка за да стане ясно за всички ще ги кача в темата. Ще ми се да отстраним този досаден проблем за много от нас които карат такива джипки, затова помагайте да се справим заедно!

    П.П. Забравих да спомена- при мен буксата е 14pin- Nissan Consult
    Последно редактирано от ekolev; 20-01-14, 10:38.

  • #2
    От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

    Предполагам, че няма да ти е излишно, да чуеш/ видиш още едно мнение по проблема и от Андро160.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #3
      От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

      При мен проблемът с "тресенето" се подобри значително с използването на добавки в горивото. А в един момент го имаше и при повишаване на оборотите .Първо го лекувах с масло 2Т ,а сега слагам само определена добавка и работата на мотора стана много по-мека и притрисането вече е почти незабележимо.

      Коментар


      • #4
        От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

        То и при мен се подобрява с повишаване темп. на горивото, т.е. както при теб подобрява се течливостта на дизела и влиза малко повече гориво за същото време на впръскване. Само дето при мен тресе при затихващи ниски обороти, а не при повишаване на оборотите.

        Коментар


        • #5
          От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

          Сега, да не се приема за търговска реклама, намери Bardahl BDC ,добавка за дизелово гориво, пробвай, аз останах изумен.
          Ефекта се постига не от течливостта, а от смазващите свойства.Първо концентрирана добавка за ударно почистване на горивна система, после горната перманентно.Майстори разни ми обясняваха как някакви клапанчета в помпата не работят нормално, или направо "спичат"поради липса на добра мазане. Пробвал съм почти всичко което се продава на пазара, след като открих горната добавка от година насам спрях с експериментите и мотора се държи прекрасно.

          ПП Моята помпа е Zexel ,но сякаш принципа е същия?
          Последно редактирано от zorod; 22-01-14, 19:08.

          Коментар


          • #6
            От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

            Първоначално публикуван от zorod Преглед на мнение
            Сега, да не се приема за търговска реклама, намери Bardahl BDC ,добавка за дизелово гориво, пробвай, аз останах изумен.
            Ефекта се постига не от течливостта, а от смазващите свойства.Първо концентрирана добавка за ударно почистване на горивна система, после горната перманентно.Майстори разни ми обясняваха как някакви клапанчета в помпата не работят нормално, или направо "спичат"поради липса на добра мазане. Пробвал съм почти всичко което се продава на пазара, след като открих горната добавка от година насам спрях с експериментите и мотора се държи прекрасно.

            ПП Моята помпа е Zexel ,но сякаш принципа е същия?
            Аз за целта добавям по 300мл. двутактово масло на всеки резервоар дизел.От към припушване отзад почти не се забелязва разлика.Всичко си работи нормално и мазно.Проблем нямам. Въпросното приклащане при изключването от скорост и то на ниски обороти се появява при мен от време на време, когато се олея/примерно изключа от скорост на 1000-1200об./ и то не винаги.
            Принципно доколкото знам,това се лекува с реглаж на помпата/горе от капака става,но си иска софтуер и човек който го е правил и разбира!/.За момента в Ст. Загора не съм намерил сервиз, който да притежава въпросния софтуер и да може да ми направи финно този реглаж и си карам така, което никак не ме притеснява/както казах получава се изключително рядко при мен!/
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #7
              От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

              Софт има, само нямам данни към момента за заводските настройки на помпата- циклова, момент на впръскване, темп.на горивото и т.н. В сервизното ръководство са дадени данни за проверка на отделните елементи на помпата, но за настройките на помпата пише "Вижте сервизните спецификации публикувани от Бош". Та тях търсим сега, иначе и аз съм пробвал с добавки, и масло слагам от време на време, но ако има ефект той е по-тихата работа на мотора. Тресенето при мен обаче го има вече дори и при превключване на скорост от 1ва на 2ра! Имам вече "запитване" в три сервиза, надявам се все от някъде да споделят пустите настройки, или някой колега тук ще прочете и ще сподели. Все от някъде ще ги намерим!
              Поздрави

              Коментар


              • #8
                От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                Дали за двигателя има разлика дали превключваш от 1 на 2, или от 3 на 4 ?

                Коментар


                • #9
                  От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                  Ами не знам за двигателя, ама обикновено там се превключва на ниски обороти!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                    Първоначално публикуван от ekolev Преглед на мнение
                    Ами не знам за двигателя, ама обикновено там се превключва на ниски обороти!
                    Ниски, ниски...колко да са ниски?
                    За да не се мъчи мотора на първа трябва да ускориш поне до 20-25км/ч. и тогава да включиш на втора.Само ,че...това става на 1800 и нагоре обороти,та...не съм сигурен, че на едни 2000 оборота трябва да го прави това и още повече, че това не са някакви ниски обороти.Ниски обороти ще са, ако превключваш още на 10км/ч. и на 1200-1500оборота.
                    При мен въпросното притрисане го прави обикновено обратно.Ако карам на 2-ра и отпусна педала на гаста, като натисна съединителя едва когато оборотите са паднали поради моторната спирачка на 1000-1200 оборота.Никога не ми е притрисало когато ускорявам!!!
                    Имайте предвид, че Терано с 2.7тди мотора си е с такива предавателни числа, че си иска превключване на скоростите на повечко километри.На бившия ми Патрол при 20км./ч. вече можеш спокойно да си на 3-та и да си ускоряваш нагоре безпроблемно, докато Тераното при 20км./ч. ако му ръгнеш трета може и да го угасиш!То дори и на 35км. понякога се сърди и тресе на 3-та, а по-надолу...
                    Та да не би проблемите ви да идват до известна степен именно от превключване на скоростите при неправилна скорост и обороти....
                    П.П.Разбира се цялото ми разсъждение отпада ако при превключване на скоростите не държите педала на съединителя натисна 1-2-сек. докато оборотите паднат до нормалните на празен ход.Ама това на практика е много странен тип каране.Аз обикновено толкова бързо превключвам скоростите, че ако на първа ускоря и вдигна примерно 2000об.,то при натискането на съединителя и превключването на 2-ра оборотите най-много да паднат до 1500-1600об. и притрисане нямам при ускорение!
                    Поздрави!
                    Последно редактирано от lubashki777; 23-01-14, 18:02.
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                      Нещо не се разбрахме. Моето притрисаше при настъпване на газта когато е стояло повече от 15секунди/примерно/ на празен ход. Чак гаснеше понякога. Или 5сек след като пуснеш педала на газта. Общо взето винаги,когато оборотите се меняха от 730 на 900 или обратното. Това не на скорост/или при натиснат съединител/.В движение проблеми съм нямал. Това се оправи с добавки до едва забележимо.

                      ПП еколев,ако ти го прави и в движение, забелязал ли си дали има значение колко газ подаваш?
                      Последно редактирано от zorod; 23-01-14, 20:15.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                        Колега имал съм подобен проблем и да ти кажа проблема се реши като се подаде малко повече гориво.Прави се като се отхлаби блока отгоре на помпата и се подава гориво малко по-малко докато се постигне желаниq резултат.Ако се прекали ще вдигне прекалено оборотите и ще почне да харчи повечко.А относно това да се сипва двутактово масло в нафтата то това само може да има благоприqтен ефект за помпата и двигателq като цqло.Само да спомена че тази манипулациq е хубаво да се направи от човек който го е правил и преди за да не стане белq.
                        0878424143
                        0887424150

                        Коментар


                        • #13
                          От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                          То и аз познавам хора които лекуват проблема с притрисането на празен ход ,с премахване на празния ход,подложили са гумен тампон под педала на газта. Човекът обаче прилича на табиетлия,чете живи данни. Трябват му каталожни данни , иска всичко да е наред.Така на око....
                          Последно редактирано от zorod; 23-01-14, 22:27.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            .....
                            П.П.Разбира се цялото ми разсъждение отпада ако при превключване на скоростите не държите педала на съединителя натисна 1-2-сек. докато оборотите паднат до нормалните на празен ход...........
                            Поздрави!
                            Така е, когато се забавя да превключа скоростите и притриса, ама нали за две години все някога и преди съм се бавил пък не е тресло така. Сега тресе даже и при моторна спирачка на 2ра, като доближи 1000об. и пак сее ама по-леко. Гледам цикловата на място е около 2,8-3,2мм3. Ако горивото мине над 40 градуса, отива на 3,4-3,8 и тогава не тресе, или поне не така че да му обърна внимание изобщо. Когато обаче карам при тези температури, горивото се колебае м/у 30-35градуса, т.е. тресе си, и цикловата при най-големите "разтрисания" стига до 1,6мм3!, аха аха да изгасне! Всичко това за около 3-4 сек. максимум и после държи стабилни обороти. Та ясно е че цикловата не е наред, ама искам да я направя по каталог а не на слух. Иначе и това е вариант ама краен, по-скоро ще търся поредния майстор преди това със слуха- който да я настрои по каталог. Засега обаче съм на варианта сам с помощ от приятели, поне докато не видим какво се случва точно. Предполагам това включва и местене на корпуса под капака с цел повишаване на цикловата и после пак живи данни и така....
                            Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New Picture.jpg
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5556409
                              Ето снимка на живи данни за да не бъда голословен. Извинявам се за качеството ама от клип с телефона успях да извлека само това. Горе в дясно е цикловата, под нея Т на горивото, горе ляво обороти, виждат се ясно и темп. на охладителната течност, волтаж и т.н.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X