Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

    В момента с тези настройки които съм на 760 оборота като подам газ до 3000 и пусна на 1300 оборота се застоява леко и после плавно пада на 760.
    Преди когато бяха на 730 оборота като подам газ и отпусна веднага падаше на 730 от което идваше гасненето.
    а относно разхода то се знае, че автомата винаги харчи повече от ръчката.
    за спирането на нафтата незнам дали има нещо общо със автомата, а само споменах можели да има. Нали все пак синхронизацията на автомата е от там през помпата.

    Коментар


    • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

      За синхронизацията има допълнителен датчик на помпата. Говоря за оборотите от умната дюза. Като няма гориво, няма и сигнал от там.

      В диагностиката имаш поне 2 показания за обороти - от датчика колянов/разпределителен вал и от умната дюза.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

        Видео с показанията


        https://m.youtube.com/watch?v=mqdUzpqhLZc

        Коментар


        • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

          Малко новости по темата, ако ще съм полезен.
          Бях вдигнал оборотите за да не гасне когато включа на скорост, но оборотите се играеха на моменти и ме дразнеше. сега смених магнитния датчик за нафтата и оборотите се оправиха. 5 дена проба не мърдат оборотите, а и ги настроих на оригиналните на 730 оправи се и изгасването. Магнитния клапан е от Бошова помпа, съвмести ми са със Зексела.
          Направаих тази смяназащото имам в наличност террано за части и не давам пари за части. магнитния клапан е около 100 тина лева.
          Става въпрос за Nissan Terrano 2.7TDI avtomat zexel

          Коментар


          • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

            Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
            ...магнитния датчик за нафтата...
            ...Магнитния клапан...
            Последно датчик или клапан, и кой точно (къде се намира)?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

              Извинявам се за грешката написал съм го по инерция магнитен клапан е. Намира се отзад на помпата с един кабел.

              Коментар


              • Здравейте, някой може ли да ми даде парт номера за комплект гарнитури на помпа Бош, тераното е "98ми набор.

                Благодаря

                Коментар


                • Едит, намерих го 2467010003 това е номера, ако някой се чуди като мен

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X