Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

    И при мен няма ЕГР, иначе волтажа играе м/у 1,4- 2,4в гледано през ECUTalk. Гледах сървис мануала там пише при работа на място м/у 1.5-2.1в, и понеже пробвах с чисто нов бош сензор/абсолютно същото!/ реших и да замеря кабели, връзки стойности на сензора при изкл./вкл. мотор. Всичко е в норма: при контакт 1,05в/норма 1в/, на работещ мотор 2,15в/норма 2,1в/. Затова реших че или всичко е ОК, защото програмата си опреснява данните през 10 мили секунди, и такива колебания може да се хванат само на осцилоскоп, но не и с мултицет. Или вариант две: ECU, понеже всичко до него е проверено- връзки, кабели. Отварях и него де, всички спойки/елеминти изглеждат като нови, презапоих тези на МАФа/само буксата отвътре/ и го затворих без промяна. Между другото атмосферния сензор е Motorola, ама това ей така без връзка го казвам, щото ме е яд че не го снимах.
    Както и да е, довечера или утре ще има още от мен, ама да видим дали ще е точно по темата. Преди две седмици мих помпата заради предстоящата интервенция, и след 2-3км наби грешка 96- Умна дюза. Почти бях сигурен че не съм мокрил чак натам, но го приех като последствие от миенето. Колата загасна и запали два пъти в движение и толкова, записа си грешката и след "рестарт" на мотора чека изгасна. И така до снощи, при подаване на газ на място изгасна и запали чека! След това запали и чека си изгасна. Сигурно довечера ще прочета грешката, иначе и днес колата си пали/върви нормално както преди реглажа- ама не тресе.

    Коментар


    • #32
      От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

      Колега от къде купи 14пин. букса и преходника към usb и цена.

      Коментар


      • #33
        От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

        14пин нисан консулт има в Aliexpres за 15-20 долара, но аз ползвам на приятел пак от там купен. USB към COM/RS232 мисля беше от Ресет комп., но го имам отдавна за един фискален апарат и не помня точно откъде е купен. По компютърните магазини търси.

        Коментар


        • #34
          От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

          Първоначално публикуван от ekolev Преглед на мнение
          ... и всичко това заради прословутото тресене при затихващи обороти на празен ход. Като купих джипа го имаше но по-малко, сега нещата са кофти! За да не тресе трябва умишлено да го избягвам като изключвам при по-високи обороти...
          Здравейте и от мене.
          Включвам се за да задам 1 уточняващ въпрос. Вчера се качих да разгледам Tераното на мой познат. Направи ми впечатление, че когато машината работи на празен ход / на място се получава едно постоянно доста силно и неприятно вибриране като цяло. Дет се казва тресе се, та ще се разпадне. Интересното беше, че човека си го кара така от доста време и не му пука. На високи обороти и при каране, явлението го няма. Та вчера се зачетох в темата и открих прилика с проблема. За това искам да уточня- става дума за моментно тресене само при затихващи обороти ИЛИ за постоянно тресене при ниски обороти (както в посочения от мене пример)?
          Дали не е някой тампон или генерация по двигателя?
          Май ще се окаже хроничен проблем при доста Теранозаври, за които сигурно ще да е хубаво да се намери някакво генерално решение.
          Поздрави!
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • #35
            От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

            Аз се боря с моментно тресене при затихващи ниски обороти от 1100 до 750. Вибрациите по купето са по-скоро от тампони, егн и т.н.

            Коментар


            • #36
              От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
              Здравейте и от мене.
              Включвам се за да задам 1 уточняващ въпрос. Вчера се качих да разгледам Tераното на мой познат. Направи ми впечатление, че когато машината работи на празен ход / на място се получава едно постоянно доста силно и неприятно вибриране като цяло. Дет се казва тресе се, та ще се разпадне. Интересното беше, че човека си го кара така от доста време и не му пука. На високи обороти и при каране, явлението го няма. Та вчера се зачетох в темата и открих прилика с проблема. За това искам да уточня- става дума за моментно тресене само при затихващи обороти ИЛИ за постоянно тресене при ниски обороти (както в посочения от мене пример)?
              Дали не е някой тампон или генерация по двигателя?
              Май ще се окаже хроничен проблем при доста Теранозаври, за които сигурно ще да е хубаво да се намери някакво генерално решение.
              Поздрави!
              Моето на тихи обороти мърка като комънрейл и нищо не тресе..., така че няма да е от мотора, а от някой тампон/ни.
              Принципно при минусови температури работи малко по-твърдо мотора, и някоя пластмаса може да привибрира/основно по таблото/,но тресене няма.Като позагрее няма и твърда работа на мотора...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #37
                От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Моето на тихи обороти мърка като комънрейл и нищо не тресе..., така че няма да е от мотора, а от някой тампон/ни.
                Принципно при минусови температури работи малко по-твърдо мотора, и някоя пластмаса може да привибрира/основно по таблото/,но тресене няма.Като позагрее няма и твърда работа на мотора...
                Поздрави!
                - Абсолютно ! На място, особено когато съм го раздвижил като хората мърка та чак да ти е кеф да го слушаш как ги реди. Абе 2.7Тди - е мотор мечта

                Коментар


                • #38
                  От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                  Моето на тихи обороти мърка като комънрейл и нищо не тресе..., така че няма да е от мотора, а от някой тампон/ни.
                  Принципно при минусови температури работи малко по-твърдо мотора, и някоя пластмаса може да привибрира/основно по таблото/,но тресене няма.Като позагрее няма и твърда работа на мотора...
                  Поздрави!
                  Абе ясно е, че има проблем. Много му се ще да мисли, че било нормално. Ама няма как да е, та ако ще да е дизелов трактор от 1976 година. И аз съм с дизел СУВ, но и моята също си е като котарак. Какво мога да му препоръчам като идея за проблема? Тампони по мотора, генерация?
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                    Абе ясно е, че има проблем. Много му се ще да мисли, че било нормално. Ама няма как да е, та ако ще да е дизелов трактор от 1976 година. И аз съм с дизел СУВ, но и моята също си е като котарак. Какво мога да му препоръчам като идея за проблема? Тампони по мотора, генерация?
                    Ами първо да огледа тампоните по мотора/левия се къса по-бързо и първи по мои наблюдения/.След това и отдолу на ск. кутия.От тампони на генерация да тресе...надали.Може да тропа някъде ако опира гърне или тръба,ама не и да тресе.
                    П.П. Сега се сетих и още нещо...Мотора работи ли равномерно на празен ход? Да не би на ниските обороти да не работи съвсем равномерно самия мотор/примерно от дърпане на въздух или плюене на някой разпръсквач/.Тресенето само след стартиране на мотора ли е или по всяко време когато е на празен ход?
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      Ами първо да огледа тампоните по мотора/левия се къса по-бързо и първи по мои наблюдения/.След това и отдолу на ск. кутия.От тампони на генерация да тресе...надали.Може да тропа някъде ако опира гърне или тръба,ама не и да тресе.
                      П.П. Сега се сетих и още нещо...Мотора работи ли равномерно на празен ход? Да не би на ниските обороти да не работи съвсем равномерно самия мотор/примерно от дърпане на въздух или плюене на някой разпръсквач/.Тресенето само след стартиране на мотора ли е или по всяко време когато е на празен ход?
                      Поздрави!
                      Хъм, толкова подробно не обърнах внимание. То цялата работа е, че съм се меракландисъл да взимам Теранозавър на бащата (и тема бях пускал преди). Освен, че от 2 год. вече чета постоянно тука във форума за него (а и не само), реших да видя и огледам от по-близко що за чудо-йудо е това. Има едно люто старче, дето сме дружки по хоби (стендов моделизъм), та той има такова. Гледах, возих се и това е което ми направи впечатление. Викам си, ако вземам нещо такова, поне да имам поглед от първа ръка, как е що е и т.н. А той е много серт човек, сутрин се сърди на себе си, следобед на света. На другия ден е на обратно. Все да е на контра. А мен много ме издразни това тресене и зора ми сега е ако мога поне горе долу да открия от какво е и да му натрия носа. Но както казах, определено не се задълбочих в по-обстойно наблюдение и фиксиране на проблема. Което обаче мисля да направя при някоя от следващите ни срещи. Все пак питаш за симптоми, които могат да се установят на първо време и без особени трудности, само чрез гледане и слушане.
                      То малко нещата и на чест избиха. Аз му твърдя, че немските им сервизи не са върха на сладоледа и, че някои неща човек и сам може да си ги открие/оправи. А той като кон с капаци (типично по немски). Аз викам, в БГ има доста хора, които са доста технически грамотни и дори само по симптоми могат да открият проблема (освен ако не е нещо мега-гига). Той бучи, че не ставали така нещата. Та сега не ми е за тракащата му джибка, а ме изби на чест и защита на националното достойнство, щото тука и една крушка не могат да си сменят сами. А е факт и съм се убедил, че в БГ има хора, които без да са професионалисти, могат един куп повече неща от колкото средностатистическия немец. Сега съм твърдо убеден да му го докажа.
                      Благодарско за съветите!
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                        Колега буксата в сайта е 14пин. към 16пин. OBD2.Преходника трябва да бъде OBD2 към COM/RS232 такава ли е схемата или бъркам.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                          Колега Dagobar ,ти се опитваш да убедиш немец да не мисли като такъв. Недей бе човек.Вземат да те разберат и ще ни изпреварят в развитието си.Не обърквай света.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                            Първоначално публикуван от zorod Преглед на мнение
                            Колега Dagobar ,ти се опитваш да убедиш немец да не мисли като такъв. Недей бе човек.Вземат да те разберат и ще ни изпреварят в развитието си.Не обърквай света.
                            Викаш след като немец като казва, че да тресе като друсан кебап е нормално, да не споря с него, значи е така. Зема верно да го послушам. Нали са нация техническа, а ние ядем зелени домати с колчета.
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                              То,колата си е негова,него го тресе , щом му е нормално..... Ти като купуваш,гледай да не е така,защото и аз карам Терано,но на празен ход си е "часовник". Това "притрисане" което се обсъжда в тази тема,няма нищо общо с това което ти описа. За неговото колегите дадоха доста смислени предположения,но надали можеш да го накараш да потърси проблема, щом за него няма проблем.
                              Поздрави

                              Коментар


                              • #45
                                От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                                Здравейте колеги. И аз имам един сходен проблем. ГНП истърваше нафта беше на майстор за смяна на гарнитури и профилактика, направиха профилактиката, но сега губи мощност особено нщпри изкачване баир не могат го настройват. Въпроса ми е задължително ли трябва тази 14 пинова букса консулт, няма ли друг начин да се включи към компа за живи дани и дали някой близо до Кърджали я има тоз кабел консулт?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X