Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

    Цикловата не е наред,добре. Не е наред обаче в определен режим на работа при определени други условия. В други режими и при по-различни условия е доста по-различно. Това дали се лекува с механично увеличаване на горивото? Според мен правилната посока на мислене е защо тогава работи така. Тогава ще се изясни и как да се оправи. Не знам кое го играе авансаторен клапан при тези помпи.....

    Коментар


    • #17
      От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

      Преди да се експериментира с цикловата порция, за по-сигурно свалете главата на помпата - електронната част горе, и почистете добре със сгъстен въздух няколкократно електрониката. В повечето случаи при леките автомобили в които съм срещал претрисане, се оказва замърсен ЕБУ от фините .частици в горивото, които се полепват по намотките от магнитното поле. Даже и да не е замърсена, не е излишно - поне ще се елиминира като причина. На леките автомобили започва да тресе при ц. порция под 1.8 - 2.0 на загрят мотор. Колкото е по-студен двг, толкова е по-голяма ц. порция.С покачване на температурата тя пада. Нагласяването е много пипкава работа или по-скоро фина, защото порцията се променя още само при отвиване-завиване на болтовете на капака. Трябва много фино почукване, а не местене на главата. Щом нямате исканите стойности става с проби или, ако има идентичен джип се гледа от него.
      Силата е нищо без контрол.

      Коментар


      • #18
        От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

        Моя съвет е пък ако не сте го правили...въобще да не пипате капака!
        Най-малкото пък ако сте решили да експериментирате...бележете капака в положението в което е бил, за да можете да върнете нещата поне в предишното състояние
        П.П.попитах един от добрите майстори на ГНП в Ст. Загора дали не може да ми регулира капака/т.е. цикловата порция/ и той ми отговори ...НЕ!!!
        Човека ми обясни точно това, че се изисква софтуер и без него нищо няма да стане.Ако му се наложело да прави нещо по тази помпа, той бележел капака и след ремонта сглобявал в изходно положение.
        Та ...в предвид , че и майстор на ГНП така се изказа преди време, според мен е крайно рисковано да се прави тази операция на слух!
        П.П.П.Не знам как точно ще повлияе увеличаване на горивото и в кои режими какво ще се промени, но при мен е точно обратното...горивото ми е намалено!
        Понеже обогатявам горивната смес с метан и си поиграх да обедня същата на дизел.Дори и с обедненото откъм на дизел гориво проблема е почти незабележим.Имайте предвид, че претрисането когато се получава обикновено съм с НЕнатиснат педал на гаста,а тогава метана е ИЗКЛЮЧЕН от прекъсвач монтиран на самия педал.Тоест мотора си работи само на дизел...и то малко обеднен...
        Та това е при мен по въпроса.
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #19
          От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

          Със белязане не става, тоест става ,само да тръгнеш от изходно положение. Там се гонят десети от стойността на ц. порция. Пак ще се повторя, че само разхлабването на болтовете на главата, променят стойностите.
          Силата е нищо без контрол.

          Коментар


          • #20
            От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

            Щом колегата има програмата да чете данни от ЕКУто може спокойно да пробва с местене на ел-блока с "нежно" почукване на работещ мотор - да се вижда какво прави . Трябва му само инструмент за 3-ъгълния болт ( може да се направи или да се купи готов от "Зимбер ", или да се начука камъче 7 върху болта и се развива ) . С леко почукване откъм тръбичката за обратно гориво се увеличава , обратно се намалява . Имам Сеат ТДИ и това става за 5 мин , на тераното ще е по-трудно , че помпата е навряна доста надолу . Но по-скоро е както е писано по-горе - задръстване на ел блока с боклуци , може да се види и цедката на входа на ГНП , моята вече я избуших защото джипа пушеше и не се форсираше над 1500 об. Само за инфо на Сеата ( 1.9 тди) при студен мотор горивото е към 8 мг ( не го дават ма обем , а в "мг" ) , при топъл е към 4 мг .

            Коментар


            • #21
              От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

              Така при мен проблема е решен! Направо не смея да са похваля, ама от вчера след като регулирах цикл.порция нещата се успаха! Преди да напиша кое как, трябва да предупредя всички които четат това и решат да го правят, че го правят на собствен риск- минимален или не, това е моето решение на въпроса и не твърдя че е единственото, вярното или задължително. Всеки преценява сам за себе си.
              При мен симптомите бяха: тресене при затихващи ниски обороти, в началото го правеше рядко, но с течение на времето(2 год.) нещата се задълбочиха. Ако отначало беше основно на минусуви външни температури, накрая вече стана постоянно без оглед на външните температури. Тук решаваща роля има темп.на горивото, при мен над 35-40 градуса не тресеше, но за съжаление по нашите ширини това е постижимо само няколко месеца от годината без допълнителни доработки по джипа. Лесно може да си направите експеримент, като поставите тръбите на входяща и изходяща нафта от помпата в съд с предварително загрят дизел. Половин литър ще стигне за 15-20мин. Оставете колата да поработи така 5-10 мин. за да дозагрее дизела в съда и притрисането би трябвало да изчезне като при мен. Ако не искате да местите циклова порция, може да помислите как да подгрявате дизела- чрез охлад. система, ел.нагревател и т.н.
              Преди да започнете с реглажа убедете се че проблема не е другаде, лоши връзки, темп.датчик и т.н. В сървис мануала има описани действията по проверка на различните компоненти на горивната система- помпа, умна дюза, проверете и филтри, цедка и т.н. При мен всичко това не даде резултат, също така два пъти продухвах ел.блока в помпата но не се оправи.
              За самия реглаж е нужно:
              Първо да излекувате триъгълния болт(аз набих "мека" 7ца лула), след което с малко припилване болта се прави с нормална глава за камък 7мм. Ще ви трабва и програма за четене на живи данни, аз използвах ECUTalk 1.3.5 има я в нета и е безплатна/благодаря на Спарки/. При мен буксата е 14пин Нисан консулт, и се наложи да намеря преход от СОМпорт към USB за да свържа лаптопа. Не знам онези които имат OBD букса дали не може да се правят настройки през компа, затова написаното важи само за 14пин Нисан консулт букса!
              След като вече има живи данни, остава да се развият още три болта на основата на капака, която се мести за реглажа+ триъгълния болт на капака. След като разхлабих болтовете, ги притегнах хубаво на ръка. После с леко почукване и гледане в компа, докарах цикл.порция на 4 мм3. При преместване на основата на капака към ангренажа се вдига цикловата, при преместване към купето се понижава. Понеже по-нагоре в темата говорим за преместване на капака, трябва да уточня че се мести ел.блока, който се явява основа на капака! Както е писал колегата по-горе при разхлабването на болтовете цикловата при мен падна малко, и при стягането се повиши. От 4 стана на 4,4мм3.
              Всичко това при работещ и добре загрял мотор!
              При мен цялата процедура беше належаща и затова я направих преди да намеря точни данни за цикловата порция, която обаче със сигурност при Рено 1,9 с ЕДЦ помпа е 4мм3, и при VW 1.9TDI e 3,5-6мм3 за дюза. Затова и я нагласих на 4,4мм3 и засега не виждам проблеми, няма пушеци или нещо да се е влошило.
              Ето и шотове преди:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New Picture (2).jpg
Прегледи:1
Размер:65.1 КБ
ID:5558371

              и след:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New Picture (6).jpg
Прегледи:1
Размер:65.3 КБ
ID:5558372
              Ами толкова засега, ще направя още тестове и пак ще пиша, ако се сетя и за още подробности също.

              Коментар


              • #22
                От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                Оборотите на празен ход колко бяха и колко са сега-има ли промяна

                Коментар


                • #23
                  От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                  Първо кръгче втора снимка -726 - няма промяна.

                  Еколев,браво за успешния край/надявам се/на сагата, и благодаря за старанието да споделиш с всички като мен които биха имали интерес.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                    В BOSCH ESI[tronic] има пуснати сервизни бюлетини за ремонт по повод дискутираните назад в темата проблеми на 2.7 .Програмата може да се намери на .ru или за по бързо в магазин за авточасти или автосервиз на бош.
                    Последно редактирано от dodo_x; 27-01-14, 23:39.
                    Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                      Колега, а поради специфичното разположение на ГНП-то /т.е. завряно под всмук. колектор/, за тази процедура налага ли се някакво разглобяване или може да се извърши реглажа директно?
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                        Всичко се прави на работещ мотор- без разглобяване, има малко зор само със задния болт, който се пада откъм мотора и купето. Триъгълния и другия отпред/към ангренажа/ може да се развиват с удължител, външния откъм купето също не е проблем, само този към купето и мотора е с ограничен достъп. Там успях с малко гедоре да се справя, но хода и рамото са доста малки. Инбуса за развиване е Т30 май?!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                          [QUOTE=zorod;2409868]Първо кръгче втора снимка -726

                          Не можах да отворя снимките.Съжаляам за недоразумението.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                            [QUOTE=milchev74;2410657]
                            Първоначално публикуван от zorod Преглед на мнение
                            Първо кръгче втора снимка -726

                            Не можах да отворя снимките.Съжаляам за недоразумението.
                            Оборотите не са мръднали, но има доста разлика в количеството на отчетения постъпващ въздух.Не знам дали е нормално да е така и да е с такива параметри...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                              Разликата в показанията на дебитомера може да са от задействан ЕГР - тогава вместо въздух ( отчетен от дебитомера ) влизат част от отработените газове и падат показанията на дебитомера , а "секретния" болт на бош става от 7-ца с изрязване на 3-те стени на 6-грана през една ( за да има място за заоблените части на болта ) и после набиване на една гривничка по външния диаметър на камъчето за да не се разкрачат останалите 3 стени при развиването на "секрета".

                              Коментар


                              • #30
                                От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                                Понеже моя няма ЕГР система и направо изключих този вариант...
                                Все пак е добре колегата да си го загледа този параметър...ей така за всеки случай!
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X