Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

    Първоначално публикуван от koprio Преглед на мнение
    https://youtu.be/rSYbZWxYRpc


    Тук съм на позиция D на автомата,но го прави и при въртене на волана
    И моя беше същия и го оправих с цикловата сега остана само леко претрисване на оборотите от време на време.

    Коментар


    • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

      Така да споделя малко,днес бях до София до един сервиз,където го закачиха на компа (благодарско на колегата metalgiar) и според майстора проблема е в умната дюза,всичко друго е добре.... цял ден по задръстванията в столицата нито веднъж не угасна,сега съм в оглеждане на умна дюза

      Коментар


      • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

        Първоначално публикуван от koprio Преглед на мнение
        Така да споделя малко,днес бях до София до един сервиз,където го закачиха на компа (благодарско на колегата metalgiar) и според майстора проблема е в умната дюза,всичко друго е добре.... цял ден по задръстванията в столицата нито веднъж не угасна,сега съм в оглеждане на умна дюза
        Зекселската дюза от англия или турция нова ще ти дойде около 200лв

        Коментар


        • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

          200лв за нова дюза? Не е ли мн евтино,иначе ме устройва де

          Коментар


          • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

            Цената е супер но проблема е че я няма в наличност.Поне никъде в бг.
            0 8 76 36 8 542

            Коментар


            • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

              Може ли номер на дюзата,за да я потърся?

              Коментар


              • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                Първоначално публикуван от koprio Преглед на мнение
                Може ли номер на дюзата,за да я потърся?
                Това е оригиналния номер
                16600-7F400
                От Турция в момента ще е много по изгодно с тази цена на турската лира.
                Бошовата и Зекселската се произвеждат в Турция град Маниса. Когато ми се прецака дюзата бях се свързал с дирекъора там. Цената е на половина, но до колко разбрах тогава от директора се произвеждат само е 6 тия месец ограничени бройки.

                Коментар


                • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                  Първоначално публикуван от koprio Преглед на мнение
                  Бройте ме и мен,автоматик зексел,при мен дава грешки 0108 и 0202. Започна твърде често да угасва при потегляне,а вече и в движение,когато се движи по без гас
                  Колега аз реших проблема със тресенето и угасването при автоматик със зекселска помпа. проблема идва от оборотите на помпата, по тези обороти се синхронизират оборотите на автомата и двигателя, помпата командва оборотите на автоматика. Аз проблема си реших като увеличих оборотите на помпата, много е чувствителна и трябва да се пипа много леко. Идеално трябва да са синхронизирани за да работи без грешка.

                  Ако колегата jimni не беше ме подвел с неговата грешна теза, че оборотите се синхронизират през педала на газта до сега да съм го настроил. Ако някой не е сигурен в това което пише по добре да не пише, за да не подвежда другите. Колега jimni автоматика се командва от помпата задължително, педала на газта няма как да подава информация за оборотите и да ги синхронизира. Сега вече козата си намери пръча.

                  Коментар


                  • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                    Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
                    Колега аз реших проблема със тресенето и угасването при автоматик със зекселска помпа. проблема идва от оборотите на помпата, по тези обороти се синхронизират оборотите на автомата и двигателя, помпата командва оборотите на автоматика. Аз проблема си реших като увеличих оборотите на помпата, много е чувствителна и трябва да се пипа много леко. Идеално трябва да са синхронизирани за да работи без грешка.

                    Ако колегата jimni не беше ме подвел с неговата грешна теза, че оборотите се синхронизират през педала на газта до сега да съм го настроил. Ако някой не е сигурен в това което пише по добре да не пише, за да не подвежда другите. Колега jimni автоматика се командва от помпата задължително, педала на газта няма как да подава информация за оборотите и да ги синхронизира. Сега вече козата си намери пръча.
                    Със местенето на капака на помпата ли реши проблема,не беше лошо и няколко снимки да беше щракнал по време на реглажа.
                    0 8 76 36 8 542

                    Коментар


                    • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                      Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
                      Колега аз реших проблема със тресенето и угасването при автоматик със зекселска помпа. проблема идва от оборотите на помпата, по тези обороти се синхронизират оборотите на автомата и двигателя, помпата командва оборотите на автоматика. Аз проблема си реших като увеличих оборотите на помпата, много е чувствителна и трябва да се пипа много леко. Идеално трябва да са синхронизирани за да работи без грешка.

                      Ако колегата jimni не беше ме подвел с неговата грешна теза, че оборотите се синхронизират през педала на газта до сега да съм го настроил. Ако някой не е сигурен в това което пише по добре да не пише, за да не подвежда другите. Колега jimni автоматика се командва от помпата задължително, педала на газта няма как да подава информация за оборотите и да ги синхронизира. Сега вече козата си намери пръча.
                      Не подвеждай хората! Имаш две еднакви букси на педала едната командава помпата, другата кутията. Изкарай едната и после пиши какво се случило!
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                        Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                        Със местенето на капака на помпата ли реши проблема,не беше лошо и няколко снимки да беше щракнал по време на реглажа.
                        Наистина нямаше да е лошо някоя снимка, но не бях сигурин дали е от там проблема затова не снимах.
                        не е от капака, под капака следващатата част на помпата. Пак е с 4 болта трябва да се пипа леко, всеки милиметър местене е около 1000 оборота предполагам, моя съм го местил от начало до край.
                        към купето увеличава оборотите до 4000 а към радиатора намаля чак не пали.

                        Не подвеждай хората! Имаш две еднакви букси на педала едната командава помпата, другата кутията. Изкарай едната и после пиши какво се случило!
                        Колега на каквото искаш на това вярвай буксата не е за синхронизация на оборотите, нормално е да не рабори коректно като го махнеш.
                        за синхронизацията си е самата помпа, аз мислех, че има датчик, но не синхронизира се по оборотите на помпата.
                        аз си синхронизирах помпата и автоматика работи перфектно, а ти ми твърдиш че съм настроил погрешно. Е погрешна като сега работи перфектно.
                        обясни ми сега

                        Коментар


                        • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                          Пълни глупости, обороти не се регулират от капака на помпата, а нещо друго. Но няма смисъл да се обяснява.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Пълни глупости, обороти не се регулират от капака на помпата, а нещо друго. Но няма смисъл да се обяснява.
                            Ако са глупости аз как успях да оправя моята по този начин. Пусни си диагностиката ecutalk и ще видите, че помпата си има обороти.
                            Това което твърдя не е моя измислица, а от консултация с оторизиран сервиз в турция. Имам и тел. Им номер който желае за консултация може да им звънят. Няма да откажат.
                            Аз най нормално пиша, как съм решил проблема, а вие ще твърдите, че не може да е.
                            къде е логиката бе колеги?

                            Коментар


                            • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                              И колко оборота показва ecutalk-а?

                              От капака не се регулират обороти, а циклова порция, или по-точно гласи се цикловата порция, която компютъра си мисли че подава, да е възможно най-близка до реалната.

                              Когато помпата ви върти номера, оборотите са по-ниски и се клатят. Като изместите капака, измествате работното положение на изпълнителния механизъм за цикловата порция и понякога това решава проблема... за известно време. Боклуците са си вътре и е само въпрос на време да се наместят към новото положение на механизма и нещата пак да се върнат в изходно положение.

                              ...и да, обороти идват от 3 места - датчик за положение наколянов/разпредлеителен вал, сигнал от умна дюза, сигнал от тоя датчик върху помпата (който при Bosch го няма, доколкото ми е известно).

                              "RPM-Pump" в ecutalk-а са точно оборотите, изчислени от умната дюза. Като подадеш газ до към 3500 и после рязко отпуснеш, докато свали до 1500 тия обороти падат до 0, защото в тоя момент помпата не пуска гориво към дюзите и сигнал от умната дюза няма.
                              Последно редактирано от sparkybg; 05-01-19, 19:53.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                                От грешно настроената циклова порция от капака, може също да клати обороти, да пали по-трудно, включително и да гасне по-лесно като го натовари автомата в някакъв режим. Така че проблема може да се влияе от нея. От тая регулировки зависи на практика и колко ще върви и колко ще харчи.
                                Оборотите са си зададени от компютъра, и той се опитва да си ги поддържа независимо от настройките на капака на помпата. В някои системи, стойността на оборотите на празен ход може да се променя, при други не може.

                                ПП: И се извинявам за израза в другия пост, в никакъв случай не съм искал да обидя някой.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X