Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 69 на Григор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ГАЗ 69 на Григор

    Имам всичко което е публикувано като документация тук във форума, само че то е за оригиналната конструкция. А при мен е с друг генератор и друго реле. Заради това приложих и сегашната ми схема, за да видим къде да закача Ампермера.
    Кабела с (а) е по подразбиране на + от акумулатора, но не мога да уцеля къде да закача (б)... ако го сложа на клемореда с бушоните след контактния ключ, системата остава включена и след като извадиш ключа... Разликата е че съм с електронно реле с две клеми (15 и 67), а схемите са ел.мех. релета с три извода, и там конкретно на третия се закача единия кабел на амперметъра.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GAZ_69-Model.jpg
Прегледи:1
Размер:60.8 КБ
ID:5579267
    Последно редактирано от g_n_l; 13-04-14, 06:11.

    Коментар


    • #47
      От: ГАЗ 69 на Григор

      От една друга тема за ВАЗ:
      """ От: Свързване на волтметър??

      Мнение на krasivl
      Да амперметър е,ако се свърже като волтметър май късо се получава.



      0 ом т.е.късо.Можеш да го вържеш /последователно/, като ампермер.Прекъсваш по тънкия червен на плюсовата клема на акумолатора/идващ от алтернатора към плюсовата клема на акумолатора/.Ако показва на обратно /като дадеш газ/ размени клемите на ампермера.
      Последно редактиран от traper2504 ; 04-01-14 в 18:47 """"

      Спред това излиза че кабел (б) от Амперметъра трябва да иде на (+) от алернатора. Изглежда логично и доста просто. Обаче само на пръв поглед. Ако прекъсна червения кабел , дали наяма да се стопи ампермера, ако го закача с отделен кабел дали няма да шунтирам нещо?

      Коментар


      • #48
        От: ГАЗ 69 на Григор

        Ампермера (стига да е за правилните ампери и да не се опиташ да пуснеш и стартера през него) няма да се стопи, по-често проблем правят връзките. Като се поохлаби някоя гайка и айдеее...
        Хвърли едно око на схемите на Жигули или Москвич с нормален генератор и с ампермер и ще ти просветне.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #49
          От: ГАЗ 69 на Григор

          Ампермера показва "движението" на тока от и към АБ, съответно - и +. Както си показал твоята схема, свободния край трябва да га вържеш посредата на КК или последователно м/у АБ и /консуматорите+генератора/.

          Коментар


          • #50
            От: ГАЗ 69 на Григор

            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
            Ампермера (стига да е за правилните ампери и да не се опиташ да пуснеш и стартера през него) няма да се стопи, по-често проблем правят връзките. Като се поохлаби някоя гайка и айдеее...
            Хвърли едно око на схемите на Жигули или Москвич с нормален генератор и с ампермер и ще ти просветне.
            Без Жигули,там има само ламба,амперметъра е хубаво нещо,но рано или късно започва да създава ядове(най-вече заради хлабави връзки и ще те прецака точно когато най-нетрябва),монтирай волтметър,ще си следиш напрежението подавано от генератора,необслужваем уред е и няма да то мислиш.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #51
              От: ГАЗ 69 на Григор

              Готово е!
              това е схемата:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:61.4 КБ
ID:5579467

              Точно както е казал колегата Тони.
              Междувременно излезе и друго, акумулатора е чисто нов, релето работи 100% доказано, генератора показва 12,6V на изхода си, обаче като откача едната клема на акумулатора, колата гасне!? В чудо се видях... тъкмо извадих 2-3 ел.механ. релета и се чудих къде да им търся място, и един колега изнамери проблема - четките на алтернатора. Поочистихме ги и напрежението стана 14V на изхода от генератора, и възможността да работи без акумултор (или по-скоро сигурността, че този си се зарежда).
              Толкова по тоците за тоя месец. Останаха ми само стоповете,габаритите и другит от зад, но те ще са за месец май.

              А някой ще сподели ли нещо по въпроса с ауспуха?
              Последно редактирано от g_n_l; 13-04-14, 21:39.

              Коментар


              • #52
                От: ГАЗ 69 на Григор

                На оригиналната схема няма предпазител на бубината и релето за зареждане/не знам защо/, а ти си поставил на синия кабел.

                Коментар


                • #53
                  От: ГАЗ 69 на Григор

                  Да така е. След контактния ключ излизам на клеморед с бушони. И през предпазителиотива на бобината и на другите консуматори(не са показани тук). Това за бобината и релето ако не помага, не вярвам да навреди.
                  А за колегата Пламен - искаше ми се да сложа и волтметър, ама нямам дупка А всички клеми и връзки съм ги осигурил двойно, така че да се надяваме скоро да не ме изненада или пък никога

                  Коментар


                  • #54
                    От: ГАЗ 69 на Григор

                    От кабел"б" до + на стартера трябва да има връзка, за да може алтернатора да храни акумулатора
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #55
                      От: ГАЗ 69 на Григор

                      Вярно че не съм я отбелязал, сега ще коригирам картинката. То инъче няма и да запали по сгрешената схема.

                      Коментар


                      • #56
                        От: ГАЗ 69 на Григор

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:203.2 КБ
ID:5581220Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.JPG
Прегледи:1
Размер:204.5 КБ
ID:5581221Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.JPG
Прегледи:1
Размер:209.3 КБ
ID:5581222
                        Нещата лека полека започват да придобиват завършен вид. Сдвоени резервоари, нови кабели и свещи, брезентов салон
                        Голям зор видях докато "отлепя" рамката със стъклото - пантите се бяха "заварили" (ултразвуково предполагам) с осите си и се счупиха при опит за отваряне. Последва рязане и заваряне, и сега ще сложа специално болтове поне 1мм в минус от пантата, че няма след 40г. пак да ме мъчи
                        Тея дни е на дневен ред полу-хард топа и ауспуха, да видим кое ще стане първо.

                        Коментар


                        • #57
                          От: ГАЗ 69 на Григор

                          Колеги дайте линк към някоя тема за газ на ГАЗ или УАЗ ще слагам газова уредба и да има откъде да поглеждам.
                          Основен въпрос - клапана който спира бензина може ли да го сложа след бензиновата помпа?

                          Коментар


                          • #58
                            От: ГАЗ 69 на Григор

                            Може ако имаш обратен бензин от към помпата, иначе няма да стане. Преди помпата като се сложи помпата работи на сухо и след време ако не я караш на бензин редовно платното заминава. Няма да е зле да кажеш с какъв карбуратор си да ти кажат къде да го дупнеш най-добре. Ако нямаш бутилка и изпарител имам едни от моя джип дето са ми излишни (32л бутилка пура почти пълна с БРЦ сонда и изпарител 100лв сичко)

                            Ето една полезна тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=80624
                            Газ 69 2.4i
                            Густо майна, пътят свърши !!!
                            GSM: О895 7О6О59

                            Коментар


                            • #59
                              От: ГАЗ 69 на Григор

                              Благодаря за препратката!
                              От наличните ми снимки само на тази горе долу се вижда карбуратора (волгов?), ще гледам тия дни да направя нови.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:67.4 КБ
ID:5584585
                              А инъче бутилка си имам 56,6дм3 от Сопот - легна почти идеално по ширина зад предните седалки. И изпарител имам от една Волга, така че на тоя етап няма да имам нужда от материали.

                              Коментар


                              • #60
                                От: ГАЗ 69 на Григор

                                tova e karb.ot juk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X