Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На детето от тетрадката- първи клас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На детето от тетрадката- първи клас

    Или аз не съм бил никога първи клас, или днешните ги готвят за зонен киндер
    Може ли това да са задачи за първи клас:

    Довърши редиците:
    1,2,3,5,...
    1,3,5,7,...
    10,13,16,...
    2,16,5,14...,....
    20,10,17,8,...,....
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

  • #2
    От: На детето от тетрадката- първи клас

    Аааа има много такива примери, аз вече минах през тях, чакай да видиш какво става в 4-ти клас.
    Задачата е:
    Представете си глобус. От Северният полюс са спуснати 2 меридиана към Южния полюс.
    Имате и Екватора. На колко части части е разделен глобусът?
    Логично, поне за мен, отговорът да е 4.
    Е да, ама не, верният отговор бил 6 , защото децата на тази възраст не можели да мислят 3 измерно и задачата се гледала в 2 измерения.....
    "Този отговор е одобрен от съюза на математиците в България!", това получих като отговор от учителката по математика на моят въпрос,
    може ли по-подробно да ми обясни, защо отговорът е този.
    Успех
    "Bis dat qui cito dat"

    Коментар


    • #3
      От: На детето от тетрадката- първи клас

      Това ми напомня въпрос от листовките за изпит пред КАТ- При какво сцепление на гумите с пътя автомобилът ще тръгне най-лесно? А/ 25%; Б/ 50%; В/75%; Г/0%. Верен отговор- Г, според милицаите...
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #4
        От: На детето от тетрадката- първи клас

        То, като че ли имахме телефони или компютри в първи класс?!!

        То като се замисля, че и химикалки намахме, та с перодръжки и мастилници се разхождахме!

        Времена...

        Коментар


        • #5
          От: На детето от тетрадката- първи клас

          Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
          Аааа има много такива примери, аз вече минах през тях, чакай да видиш какво става в 4-ти клас.
          Задачата е:
          Представете си глобус. От Северният полюс са спуснати 2 меридиана към Южния полюс.
          Имате и Екватора. На колко части части е разделен глобусът?
          Логично, поне за мен, отговорът да е 4.
          Е да, ама не, верният отговор бил 6 , защото децата на тази възраст не можели да мислят 3 измерно и задачата се гледала в 2 измерения.....
          "Този отговор е одобрен от съюза на математиците в България!", това получих като отговор от учителката по математика на моят въпрос,
          може ли по-подробно да ми обясни, защо отговорът е този.
          Успех
          Интересното е, че големият ми е 7-ми клас, а нямам спомен да е имал такива...
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: На детето от тетрадката- първи клас

            Извиках щерката да помага (3-ти клас е), викам и - ела да помогнеш с едни задачи за първи клас, нали ходеше на олимпиади... Гледа, гледа, пък отсече - тези са за четвърти клас.
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #7
              От: На детето от тетрадката- първи клас

              Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
              Извиках щерката да помага (3-ти клас е), викам и - ела да помогнеш с едни задачи за първи клас, нали ходеше на олимпиади... Гледа, гледа, пък отсече - тези са за четвърти клас.
              Тц. Ето от тук са:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140118_125618.jpg
Прегледи:1
Размер:116.6 КБ
ID:5554960

              Лошото е, че няма да запомни и като му обясня решенията. А и не съм убеден, че е за него...
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #8
                От: На детето от тетрадката- първи клас

                Не оспорвам, просто девойката ми се измъкна тарикатски. Точно първи и втори клас ми бяха и на мен най-непонятни задачите по математика и се притеснявах, че има нещо сбъркано в днешната математика. Сега трети клас почват да ми изглеждат нормални. Дано тенденцията се задържи, че иначе голяма излагация.
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • #9
                  От: На детето от тетрадката- първи клас

                  Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                  Интересното е, че големият ми е 7-ми клас, а нямам спомен да е имал такива...
                  Може да сте учили по друг учебник, не забравяй, че от МОН одобряват, примерно, 5 учебника по математика за 4-ти клас
                  и преподавателите от всяко у-ще си избират по кой да си преподават материала.
                  "Bis dat qui cito dat"

                  Коментар


                  • #10
                    От: На детето от тетрадката- първи клас

                    Хм ... не е само математиката
                    Чета на сина учебника по "човек и общество"??? за четвърти клас. Там всички български царе и ханове са писани като махленски клюкарки. Кубрат направил това, Аспарух онова, Крум пък намкво си свършил. Амо кой Аспарух, кой Крум ... няма хан, няма цар, няма гявол. Все едно пишат за комшията. Никакво уважение и никакво отношение към титлите и постиженията на тези велики наши владетели. Да не говорим за фактическите глупости.
                    По "човек и природа" (кой дебил реши да кръсти толкова безсмислено предметите не ми се иска да узнавам) е същата работа - никаква система и никаква логика не се наблюдава при създаване на тези учебници. Никак не им завиждам на "госпожИте". Те са наясно и по-добре от нас виждат уникалната невменяемост на материалите в учабниците, но това са даденостите с които са принудени да работят. Според мен именно авторите на учебниците за деца трябва да бъдат вкарани в затвора до живот заради престъпление срещу нацията и държавата. Безотговорността на допусналите това безобразие е достойна не само за затвор, а и за по-тежко наказание ...

                    П.П. По принцип се опитвам да съм съм много внимателен и толерантен в писанията си, но точно тази тема ми е болна и смятам, че това е чист геноцит спрямо българския народ.
                    Много бих се срамувал от себе си, ако позволя на децата ми да са отличници в тази образователна система, без да им разясня какви глупости ги карат да учат всъщност.
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • #11
                      От: На детето от тетрадката- първи клас

                      Гена , явно знаят ,че си ключар и дават на малкия да разбива кодове....
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #12
                        От: На детето от тетрадката- първи клас

                        Пфу, писах, писах, и то изчезна

                        Брат ми, щерката е първокласник и сега и прегледах аналогичното помагало по математика.
                        Различно е.
                        От началото до края за такива числови редици не става никъде дума.

                        В последните страници става дума за събиране и изваждане с преминаване ( това значи преминаване на бариерата от 20, която явно е заложена като максималната стойност на математически познания от първокласника - щом знае 18+3 на колко е равно - значи става за втори клас...). Има и текстови задачи, които леко повдигат пердето на нивото на познанията или времето, по което са творили писачите на помагалото.

                        Цитирам две задачи

                        - Христо има 17 лева. Купи си фотолента за 8 лева. Дали са му останали по-малко от 10 лева?
                        Нормалната логика изисква на тоя въпрос да се отговори с да или не.
                        Обаче отговора е 7 квадратчета, в които трябва да се направи сметката. Която не е отговор на зададения въпрос!!

                        - Юлиян има 20 касети. От тях 12 са с детски филми, а останалите - с приключенски ( беше ми на устата да кажа - с филми за възрастни, ама..) Дали касетите с приключенски филми са 8?

                        Баси, кви са тия хора ( доколкото може да са хора ) които са одобрили такива и така зададени задачи?

                        Ами детето ме пита - тате, какво е това фотолента? И като почна да обяснявам, и ме пита - ами защо не на sd-картата, ами на филм? Дали да обяснявам, дали да не обяснявам, математиката отива на кино, детето научава основите на фотографията, и съответно му писва, и математиката отиде на кино...

                        За касетите тоже . Айде, у дома имам още няколко касети - показвам, посочвам видеото - което не работи, но ме е жал да го хвърля, обяснявам за какво става дума, и как се е ползвало, и следва въпроса - абе, тате, що не сте гледали ДВД-та, ами с тия големи черни касети?... Ха сега де, няколко думи за прогреса в техниката, и отново - математиката отиде на кино..

                        Да не задълбавам повече, че и без това се ядосвам, само като видя многокилограмовите раници, които трябва да мъкнат децата всекидневно..

                        Геноцид ли?

                        Да, upi, за мене това е точно геноцид!!!

                        Нещата се поставят така, че децата да учат, без да научат нищо, да имат отврат от познанието, и нежелание за придобиването му.

                        Избягвам клишето - "Прост народ - слаба държава", но синчето - в 5 клас, просто го усещам, че се колебае между интереса да научи нещо, и вероятността да излезе "зубър" в очите на съучениците си ( той и без това е с очила, та вероятността за докомплексиране се удвоява).

                        Идеален стимул за това са околните - и нещата се юрват експоненциално надолу - нулево придобиване на познания в училище, околната среда, която те натиска, ако случайно изправиш глава, и това, което детето вижда, и пита:

                        -Е, хубаво бе,тате, като ги знаеш толкова тези неща, и ти и мама сте инженери, защо на Стамат татко му го кара с CLS, и ходят в петък, събота и неделя на морето, пък ние само през лятото?

                        Мамка му - на лошо място в неподходящо време се озова целия народ български, защо ли?
                        Последно редактирано от Veni1; 18-01-14, 15:22.

                        Коментар


                        • #13
                          От: На детето от тетрадката- първи клас

                          Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                          Аааа има много такива примери, аз вече минах през тях, чакай да видиш какво става в 4-ти клас.
                          Задачата е:
                          Представете си глобус. От Северният полюс са спуснати 2 меридиана към Южния полюс.
                          Имате и Екватора. На колко части части е разделен глобусът?
                          Логично, поне за мен, отговорът да е 4.
                          Е да, ама не, верният отговор бил 6 , защото децата на тази възраст не можели да мислят 3 измерно и задачата се гледала в 2 измерения.....
                          Задачата е в 2 измерения, т.е. глобусът е разгърнат и не е сфера. Т.е. говори се за "глобус" само за ориентация, за да си представиш цялото земно кълбо, а на пактика се има предвид "карта на цялото земно кълбо". Логиката вероятно е че "карта" е нещо показващо само част от Земята, а цялата Земя се събира само на "глобус". Тогава вече като теглиш един екватор хоризонтално по средата на картата, и като добавиш два вертикални меридиана на случайно избрани места, получават 6 парчета (с два меридиана делиш картата на три, и като разполовиш трите с екватора, става шест)

                          Коментар


                          • #14
                            От: На детето от тетрадката- първи клас

                            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                            Задачата е в 2 измерения, т.е. глобусът е разгърнат и не е сфера. Т.е. говори се за "глобус" само за ориентация, за да си представиш цялото земно кълбо, а на пактика се има предвид "карта на цялото земно кълбо". Логиката вероятно е че "карта" е нещо показващо само част от Земята, а цялата Земя се събира само на "глобус". Тогава вече като теглиш един екватор хоризонтално по средата на картата, и като добавиш два вертикални меридиана на случайно избрани места, получават 6 парчета (с два меридиана делиш картата на три, и като разполовиш трите с екватора, става шест)
                            Е то ясно, ама трябва ли да е объркано? Толкова ли няма възможност за по-ясно задание?
                            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                            Коментар


                            • #15
                              От: На детето от тетрадката- първи клас

                              Имам 4-токласничка и 5-токласник.
                              Досега не съм им отгръщал учебниците,ходят на занималня,на олимпиади,имат и външни оценявания и проблем досега/освен с дисциплината на сина/ не съм имал.Не съм видял и по-ниско от 5 в бележника.
                              Според мен се драматизира малко повече по темата.
                              Условията в които учат децата ми са несравнимо по-добри от тези при които учих аз/а съм бил в същото школо/.
                              Но все пак виждам един проблем-малцинствата/в класа на сина 4/.в класа на дъщерята вече са 8 са по-примитивни и по-трудно възприемат.в семействата им не се съдейства и общата скорост на класа е равна на скоростта на най-бавния/6 волтов Банго Василий/.Ресурсите на учителите отиват към това и се неглижират по-будните.
                              Децата ни са много по-информирани и по-свободни по дух от нас.Както казва Пенчо ние пишехме с пера и нямахме пари за играчки че си играехме с ......
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X