Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Wildlife photography или "Фото-лов"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Wildlife photography или "Фото-лов"

    Както повечето хора и аз не съм имунизиран от това да си имам "герои". Иска ми се да вярвам, че моите са малко по-различни и необикновени, все пак
    Едно кратко документално филмче за моят "герой" Greg du Toit и неговите преживявания

    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

  • #2
    От: Wildlife photography или "Фото-лов"

    Невероятно...
    Накефих се максимално и се...размечтах малко...
    П.П.А това пък че снима с Никон направо ме разтопи...
    Благодаря!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #3
      От: Wildlife photography или "Фото-лов"

      Готини котенца - Велик човек

      Коментар


      • #4
        От: Wildlife photography или "Фото-лов"

        Разказите за случките, които Грег е преживял по време на експедициите си, наистина предизвикват мечтите
        Качествата му на фотограф и изобретателността му по отношение на постановката на снимките са безспорни и не случайно е спечелил десетки награди, но огромни адмирации заслужава не само фотографът Грег, а и Човекът Грег.
        Който има желание да разгледа част от творчеството му и да прочете много интересни страници за всичко, което е останало "зад кадър", може да го направи тук Приятно гледане!
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          От: Wildlife photography или "Фото-лов"

          Аз съм човек-фоторепортер. При мен колкото и грубо да звучи-влечат ме екшъни, побоища, ритници на футболисти, озлобени физиономии на агитки . Обичам да се завирам в опасни места, дори и с риск да отнеса някоя полицейска палка или бутилка по главата.
          За сметка на това-никога не бих стрелял по сърничка (да ме извинят ловците, но това си е откачена работа). Сигурно и те мислят така за мен.
          Миналият месец ми мина през акъла да пробвам фото-лов. Нямам възможност да отида до Серенгети, така че след 1 февруари мисля да направя еднодневен такъв в нашенско ловно стопанство. Не бих поканил никой да дойде с мен, защото не искам да водя хора без да съм сигурен каква ще е организацията там, но обещавам че веднага ще ви пиша с подробности и снимки (ако има такива ) и да направим организация ако си заслужава за групови посещения.

          Коментар


          • #6
            От: Wildlife photography или "Фото-лов"

            Първоначално публикуван от bleki1 Преглед на мнение
            ... така че след 1 февруари мисля да направя еднодневен такъв в нашенско ловно стопанство. Не бих поканил никой да дойде с мен, защото не искам да водя хора без да съм сигурен каква ще е организацията там, но обещавам че веднага ще ви пиша с подробности и снимки (ако има такива ) и да направим организация ако си заслужава за групови посещения.
            Идеята е добра, а във форума има човек, който може да помогне много с организацията, но засега ще се въздържа да посоча кой е той - нека ако иска сам да се включи.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #7
              От: Wildlife photography или "Фото-лов"

              Идеята наистина е супер...
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                От: Wildlife photography или "Фото-лов"

                Да, интересно е!
                С какво оръжие (камери и обективи ) мислите да фотоловувате, джентълмени? На какъв дивеч? А ловът как си го представяте ?? Колко време и пари бихте инвестирали ??? И за какво (по-точно) ?
                пп. Ще има още "уточняващи" въпроси
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Wildlife photography или "Фото-лов"

                  Иване, всичките дето се въртим около тая идея сме повече или по-малко боси в материята. Аз особено, като говорим за България - ако ставаше дума за Африка, по си имам идея . За камерите - кой каквото има; за обективите - вероятно до 300мм, с много малко изключения - повечето с това разполагаме. Така или иначе - ти си човекът с опита и познзнията, ние сме по-скоро начинаещи .
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Wildlife photography или "Фото-лов"

                    На подобно мероприятие не е толкова важно с какъв обектив ще сте, колкото - с какви знания и умения ще намерите сюжетите си, с какви знания и умения ще се доближите до тях, и на колко

                    Мисля че именно за това му казват "фото лов" - защото си е лов. Просто с друго оръжие и с различни последствия за дивеча.

                    И точно като при лова - мерак се гаси с пари, и инвестицията в техника няма граница друга освен лудостта и възможностите.

                    "Решението на бедняка" е 4/3<>м43 с китов 40-150мм или някоя от вариациите, или безогледално никонче с преходник и относително дълъг афс обектив. Там вече могат да се постигнат интересни неща.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Wildlife photography или "Фото-лов"

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      На подобно мероприятие не е толкова важно с какъв обектив ще сте, колкото - с какви знания и умения ще намерите сюжетите си, с какви знания и умения ще се доближите до тях, и на колко

                      Мисля че именно за това му казват "фото лов" - защото си е лов. Просто с друго оръжие и с различни последствия за дивеча.

                      И точно като при лова - мерак се гаси с пари, и инвестицията в техника няма граница друга освен лудостта и възможностите.

                      "Решението на бедняка" е 4/3<>м43 с китов 40-150мм или някоя от вариациите, или безогледално никонче с преходник и относително дълъг афс обектив. Там вече могат да се постигнат интересни неща.
                      И вярно ... и невярно. Защо:
                      - опитът е от първостепенно значение;
                      - обективът е от първостепенно значение - това е "оръжието"! За фото-лов най-подходящи са обективи 300-500 мм за "лайка";
                      - камерата - естествено, че е важна, но опитът и техниката на фотографа могат да направят много и с по-проста техника;
                      - накрая - най-важното е търпението. Понякога са необходими дни и седмици чакане в снимачната палатка, за постигане на желания резултат;
                      - е, има и "фокуси" , чрез използване на различни прибори и техники, могат да се постигнат невероятно добри резултати, но нека ги оставя на въображението и опита на фотографа
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Wildlife photography или "Фото-лов"

                        Ми не виждам някъде да си противоречим - при фото лова без познаване на сюжета и на навиците му и с най-дивия обектив нищо няма да направиш

                        Аз хубаво си питах в "Качулка голям потапник", но ниц - година стана, успехът ми убягва. Чудя се дали факта че все ги търся между два и четири следобед и че децата врещят около мен има нещо общо

                        А точно тази сутрин във френския форум пишман станах - питах как да ги изловя тия водни кончета че ме побъркаха подскачат като пингпонгови топчета, и се оказа че трябва първо да им разбера вида, дали са мъжки или женски, дали са тръгнали на ебн@ или на патрул, щото в различните случаи се движат различно, та тогава...

                        А за обективите - "решенията на бедняка" които цитирам екивалентно са именно между 300 и 500мм "лайкови"
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          От: Wildlife photography или "Фото-лов"

                          Онова качулатото май тука не се въди и затова няма кой да ти даде акъл за него. Иначе аз се убеждавам, че най-основното е търпението и умението да се правиш на статуя или по-скоро на пън . Поне за тия ситни фърфели дето съм се хванал да ги щракам тука. Набързо просто не става, дори и с врабчетата. А другите са още по-гадни, щот са по 5-10 сантиметра големи, а по-близо от 7-8 метра не припарват, ако ще и целия да се накичиш с трънки. А и повечето ядат разни странни работи - ларви, гъсеници и т.н. та няма и с какво да ги подмамвам.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Wildlife photography или "Фото-лов"

                            Айде, честит женски празник ... на Фото-ловците
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6739 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:314.8 КБ
ID:5569039
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Wildlife photography или "Фото-лов"

                              Скрита птица - къде е улулицата?

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080542.jpg
Прегледи:1
Размер:161.1 КБ
ID:5591901

                              (атадерс в ончот)
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X