Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rev"it или Richa ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Rev"it или Richa ?

    Дойде времето да помисля за екипировката!
    Спрял съм се на тези две марки текстилни якета и панталони, но коя да избера?
    Конкретни модели:
    Rev"it : Cayenne Pro Men - яке и панталон и Intruder или Apache за ботуши
    Richa: Mistral - яке ......
    Ръкавици, каска и т. н. съм ОК
    Помогнете! Благодаря Ви предварително !
    Последно редактирано от damon; 17-01-14, 16:41. Причина: линк
    0887 246718

  • #2
    От: Rev"it или Richa ?

    Имал съм Рича, не бих си купил на тази марка нищо отново, Ревит-а е скъп, не съм имал, но бих ги пробвал.

    Коментар


    • #3
      От: Rev"it или Richa ?

      Ричата според мене е среден клас екикировка, докато Ревита си е висок.
      Имам екипи и от двата. Твърдо за Ревит ако това е дилемата.
      Имам Ревит "Sand" яке и панталон и съм относително доволен с някои забележки:
      - подплатата против дъжд не струва + един наводнен и повреден телефон от уж "водонепромокаемите" джобове.
      - кройката на панталона е куца, с много дълбоко дъно, явно за да поеме всички подплати вътре. В следствие на това като седна на мотора и ми се вдигат много крачолите,
      което комбинирано с ботуши нормална височина е тъпо, на студено ти духа на краката.

      За топло време проветренията са измислени много добре, спор няма. Екипът е супер удобен и здрав. Имам леко суркане с него и не е мръднал.
      Лично за мене това с двете подплати - една за дъжд и една за студ е безсмислено, имайки предвид, че тази за дъжд не държи.
      Бих заложил на екип само с подплата против студ + хубав дъждобран от две части, който бързо се облича и съблича.

      Освен това екипът трябва задължително да се мери с мотора, сядаш, качваш си краката, хващаш кормилото и гледаш какво става с ръкавите и крачолите.
      Аз не бих бързал чак толкова с екип, щото от много бързане гардеробът ми е пълен с екипи, които не нося.
      Даже и Ревита го купих малко на емоция. Сега не бих, кройката на панталона адски ме дразни.

      Та съвета ми е да си помислиш добре и да пробваш търпеливо, преди да набиеш 1000лв. за екип.
      Човекът е човек, когато е на път...

      Коментар


      • #4
        От: Rev"it или Richa ?

        Аз карам с ботуши RevIT Apache. Купувал съм ги 2010 и до сега съм само с тях, нямам други. Мисля, че си заслужават. За толкова време не са се скъсали, не са се разпаднали и все още не пропускат много вода. В началото въобще не пропускаха, а сега при по-продължителен и силен дъжд може малко да се намокрят. Точно заради тия ботуши мисля пак да си взема RevIT като тръгна да ги сменям. И понеже съм вече за нов екип се замислям за SAND модела, макар. Балкански, сега има модел Sand 2, та може и да са премахнали "бъговете". Досега никога не съм имал истински екип и се оглеждах доста - Sand екипите са уж по-евтини от аналогичните на БМВ да речем, но пак са си скъпички...
        LZ2NKM

        Коментар


        • #5
          От: Rev"it или Richa ?

          Определено са цифра пари. Моят го взех, защото ми предложиха много добра отстъпка и се навих.
          За жалост опитът с екипировката идва след като се набута човек няколко пъти и разбере какво точно му трябва.
          Лично за мен многото подплати са минус.
          Бях чел преди едни неща за екипировката, че трябва да ти е абсолютно по мярка и да не ти хлопа никъде,
          защото при падане и въргаляне по земята ако протекторите се разместват и екипът почне да се усуква около тебе става много лошо, и е логично да е така.

          Пример с моя Ревит - за височината си аз съм слаб, обаче ако сложа и двете подплати(за дъжд и студ) изпълвам екипа идеално и нищо не мърда.
          Обаче като карам лятото без подплати якето и панталона изобщо не ми прилягат плътно, както например се държи един кожен екип по мярка.
          Протекторите в рамената чат-пат ми мърдат, айде в коленете не, защото са сгънати, но ако падна и почна да се въргалям, съм сигурен,
          че няма да взема 100% от екипа, защото кой знае как ще се усучат якето и панталона около мене.
          Обратното - ако без подплати ти е точно и няма мърдане, като сложиш и двете ще ти е бая тясно.

          Та затова казвам, че като ще се наливат пари за скъп екип е добре да ти пасне на 99% и трябва повечко да се мисли, а марката лично аз бих оставил на второ място.
          Човекът е човек, когато е на път...

          Коментар


          • #6
            От: Rev"it или Richa ?

            Много си стеснил кръга, но все пак .... Ревит!

            Лично аз карам с Рука, и не бих го сменил с друг ... поне скоро.
            Много специфични (удобни) протектори, Гортекса е ясен Кордурата също.
            Разгледай ги.
            Ако искаш, ела и ги виж на живо при мен, но моите вече са стар модел ....
            Прочети и тази тема:
            http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=219737
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              От: Rev"it или Richa ?

              Ревит!

              Коментар


              • #8
                От: Rev"it или Richa ?

                Revit Apache търкалям вече четвърта година е съм доволен. Въпреки, че вече са доста поочукани все още не пускат вода.
                Дишат, но до толкова че да не мирише на тигри след няколкото дена каране в жегата. Като цяло са поносими (казва го човек, обилно потящ се в жегите )

                Относно екипа:
                Най-добре е да мериш! Колкото и точни да са размерите, кройката не винаги пасва - лек дискомфорт след първоначално обличане може да се превърне в ужас след няколко часа носене. Гледай да има "каишки" за пристягане около протекторире, които да имат голям диапазон за регулиране. При махане на съответната подплата каишките се притягат, за да държат протекторите на място.

                С водоустойчивата подплата вече си е голям филм. Единствената наистина водо-устойчива такава, която съм използвал е gore-tex, задължително с лепени шевове. Но дори и тогава остава проблема че е подплата - водата не се отблъсква на най горния слой. При продължително каране в студено време и дъжд горния слой се накисва хубаво и въпреки че си сух отвътре, започваш да мръзнеш като куче. Това е валидно в по ектремни ситуации разбира се.

                Преди време и аз купувах повече със сърцето отколкото с мозъка и се изхвърлих с Revit Defender GTX - като цяло много добър екип, но прекалено скъп. Просто не си заслужава.

                Някой ден, следващия ми екип ще бъде среден клас, но точно по мой размер. За топла подплата мисля да използвам хубаво термобельо и полар (polartec). Спред условията - за лек дъждец ще разчитам само на екипа, а за истински целодневен дъжд - един добър дъждобран! Облича се много по-лесно и бързо, без да се налага да правиш стрипийз край пътя, монтирайки водоустойчивата подплата.

                Между другото като че ли има известен спад в качеството на ревит. Шевовете на последните ръкавици, които купих започнаха леко да пускат само след 3-4 карания. Не са се разпорили, но се вижда че охлабват и се разтеглят на места. Мой колега сподели подобно мнение. Не искам да петня марката щото съм и фен, но от тук натам си имам "едно на ум".
                Калин - О88 б579I9I
                Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                Коментар


                • #9
                  От: Rev"it или Richa ?

                  Имам яке и панталон Revit.
                  Много съм доволен, якето е страхотно кожено много прецизна изработка. Панталона е текстилен, добра изработка но при дъжд джобовете се пълнят с вода.
                  Пешо в момента има промоция на 30% май. Zed moto
                  Т5
                  Crossrunner

                  Коментар


                  • #10
                    От: Rev"it или Richa ?

                    И аз да дам един глас за Rev`it, ако трябва да избирам само между тия две марки.

                    Проблема с подплатите наистина е много досаден и затова останах много впечатлен от един шведски производител, който е намерил решението му доста успешно, разработвайки нужните технически материи - точно поради променливия климат и бързата смяна на времето в Скандинавието е търсил начин да създаде възможно удобните дрешки.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Rev"it или Richa ?

                      Аз съм заклет фен на Hein Gericke, супер удобни и здрави.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Rev"it или Richa ?

                        Аз съм фен на Дайнезе и Ацербис, но не бих отказал и фирмен екип на БМВ. Върха на сладоледа, обаче мисля, че е Rukka, за който може да си я позволи. И още нещо. Предпочитам да се возя на по-стар мотоциклет, но с много добра екипировка, отколкото на последен модел мотор, но с лошо облекло и екипировка...
                        Последно редактирано от ВладиЧ; 18-01-14, 08:45.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #13
                          От: Rev"it или Richa ?

                          Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                          И аз да дам един глас за Rev`it, ако трябва да избирам само между тия две марки.

                          Проблема с подплатите наистина е много досаден и затова останах много впечатлен от един шведски производител, който е намерил решението му доста успешно, разработвайки нужните технически материи - точно поради променливия климат и бързата смяна на времето в Скандинавието е търсил начин да създаде възможно удобните дрешки.
                          Коя е тази марка?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Rev"it или Richa ?

                            Владич, аз също имам и Асербис, но както писах по-горе за сега не заменям Руката за нищо друго.
                            А без да искам съм изпълнил и твоя съвет ..... карам си Африката с добър екип
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Rev"it или Richa ?

                              Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                              Коя е тази марка?
                              Jofama.se - малко известна по нашите ширини, но с прилични цени за качеството, което предлага.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X