Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rev"it или Richa ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Rev"it или Richa ?

    Благодаря на всички които споделиха своето мнение и опит, бяхте полезни надявам се не само на мен, а и на други потребители във форума!
    ........ след месец четене по форуми, гледане на рекламни клипове и ревюта, плюнчене на каталози ......... запалих колата и отидох до София (за да си видя мотора), а и да си купя екипировка за него , бях с нагласата за Rev'it, но реших да хвърля и един поглед при Еди
    Отидох и си тръгнах с:
    1. Яке и панталон ALPINESTARS Andes Drystar 2014 - цвят: черен.
    2. Дънки ALPINESTARS Hellcat Tech Denim 2014 - цвят: индиго.
    3. Ръкавици: ALPINESTARS 365 Gloves 2013 (Gore-Tex) - цвят: черен
    4. Ръкавици: ALPINESTARS Octane S Moto Gloves 2013 - цвят: черен
    5. Чорапи ALPINESTARS Pro Coolmax Sox 2014 - цвят: сиво/черен
    6. Ботуши FORMA NERO Boots - цвят: черен
    ...............................................................................................
    7. Каската ще е BMW System 6 EVO - цвят: брилянтно бял (снабдена с комуникационна система BMW)
    8. Имам и едно лятно яке (тип мрежа) BERING с протекция ..........

    В началото на февруари (когато отида да си взема мотора), ще мина да погледна и Rev'it, сигурно ще си харесам нещо и от там
    Последно редактирано от Стефан Слабов; 22-01-14, 08:35.
    0887 246718

    Коментар


    • #32
      От: Rev"it или Richa ?

      Да не те мислим, значи. Честито! Със здраве да ги ползваш и да ги скъсаш от каране
      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

      Коментар


      • #33
        От: Rev"it или Richa ?

        Малко късно но все пак - и аз карам с РЕВИТ.. ама от-до
        Ръкавици, панталон, яке и ботуши.

        За Апичи-то съм чел, че много бързо свършва подметката, затова си взех "асфалтовата" версия. Честно казано, наистина подметката много лесно се изтрива. Само от по завоите вече съм смъкнал ръба на петата.
        Якето ми е РЕВИТ ОФФ-ТРАК ( http://www.webbikeworld.com/r2/rev-i...t-dakar-pants/ ) и намирам двете подплати за голяма екстра! Обикновено си държа тази за дъжд в задния джоб на якето и я ползвам и при по-студено време ( рано сутрин, късно вечер... ). Топлата подплата още не съм я ползвал, но тъпото е че като я сложа и якето ми малее в гърба ( като цяло кройката им е "английска"... демек за високи и слаби хора ).

        Панталонът ми е РЕВИТ Sand ( http://www.revzilla.com/motorcycle/revit-sand-pants ). Пак с две подплати, ползвал съм тази за дъжд но пак само в студено време.

        Коментар


        • #34
          От: Rev"it или Richa ?

          Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
          Благодаря на всички които споделиха своето мнение и опит, бяхте полезни надявам се не само на мен, а и на други потребители във форума!
          ........ след месец четене по форуми, гледане на рекламни клипове и ревюта, плюнчене на каталози ......... запалих колата и отидох до София (за да си видя мотора), а и да си купя екипировка за него , бях с нагласата за Rev'it, но реших да хвърля и един поглед при Еди
          Отидох и си тръгнах с:
          1. Яке и панталон ALPINESTARS Andes Drystar 2014 - цвят: черен.
          2. Дънки ALPINESTARS Hellcat Tech Denim 2014 - цвят: индиго.
          3. Ръкавици: ALPINESTARS 365 Gloves 2013 (Gore-Tex) - цвят: черен
          4. Ръкавици: ALPINESTARS Octane S Moto Gloves 2013 - цвят: черен
          5. Чорапи ALPINESTARS Pro Coolmax Sox 2014 - цвят: сиво/черен
          6. Ботуши FORMA NERO Boots - цвят: черен
          ...............................................................................................
          7. Каската ще е BMW System 6 EVO - цвят: брилянтно бял (снабдена с комуникационна система BMW)
          8. Имам и едно лятно яке (тип мрежа) BERING с протекция ..........

          В началото на февруари (когато отида да си взема мотора), ще мина да погледна и Rev'it, сигурно ще си харесам нещо и от там
          Да споделя впечатленита си от използваната екипировка:
          1. Без забележки в студените дни - не пропускат вятър и вода (дори и при скорост над 200 км/ч)! Добавих "твърди" протектори за гръб и гърди.
          2. Не съм тествал - летен модел!
          3. Без забележки - в комбинация с подгряване на ръкохватките се чувстваш повече от добре
          4. Не съм тествал - летен модел!
          5. Удобсто и комфорт.
          6. Замених ги за ботуши BMW STIEFEL ALLROUND Gore Tex който не е карал с такива ботуши не знае какво е пропуснал ...... удобство, комфорт, чистота, (сухота ), всичко което ти трябва - имам известни забележки към протекцията, но да не забравяме, че говорим за Туринг ботуш !
          7. Добра е, но ми се щеше да е още по-тиха (нямам поле за сравнение .....), комуникционната система в комбинация с навигационната система дава много
          8. Не съм тествал - летен модел!
          0887 246718

          Коментар


          • #35
            От: Rev"it или Richa ?

            7. Добра е, но ми се щеше да е още по-тиха (нямам поле за сравнение .....), комуникционната система в комбинация с навигационната система дава много

            Последната ми каска е shuberth C3 pro с вградена блутуд система, радио и комуникация с до 3-ма други с такива каски. Много тиха и я препоръчвам.
            Пешо от Зед мото ми я препоръча, ще ти даде и проба.
            Т5
            Crossrunner

            Коментар


            • #36
              От: Rev"it или Richa ?

              Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
              7. Добра е, но ми се щеше да е още по-тиха (нямам поле за сравнение .....), комуникционната система в комбинация с навигационната система дава много

              Последната ми каска е shuberth C3 pro с вградена блутуд система, радио и комуникация с до 3-ма други с такива каски. Много тиха и я препоръчвам.
              Пешо от Зед мото ми я препоръча, ще ти даде и проба.
              ..... шумна, шумна, колко да е шумна? Над 160 км/ч, но като се "скрия" зад слюдата шума изчезва - което означава, че слюдата макар и в най-високо положение ми идва ниска ..... с около 5 см
              0887 246718

              Коментар


              • #37
                От: Rev"it или Richa ?

                Само не мога да разбера как карате на 40 градуса с якета и панталони? Аз от 30 нагоре започвам да окачам ботуши и т.н. по куфарите и на 40 съм само по джапанки и къси гащи...
                Ride to arrive.

                Коментар


                • #38
                  От: Rev"it или Richa ?

                  Първоначално публикуван от Plamen WR Преглед на мнение
                  Само не мога да разбера как карате на 40 градуса с якета и панталони? Аз от 30 нагоре започвам да окачам ботуши и т.н. по куфарите и на 40 съм само по джапанки и къси гащи...
                  Преди 4 години със същата "екипировка" и една малка хонда отсякох едно дърво с не повече от 40 км. и близо 6 месеца ходих като ранен самолет !Само мотора където падна върху мен ми направи 3-4 дупки по краката които ме боляха месеци !И сега при всяко яхване на мотора се поглеждам в краката и ми изплува оная гледка! Докторката неможа да намери здраво място да ми сложи щипка за да премери пулс и кръвно Пази се !
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Rev"it или Richa ?

                    7. Добра е, но ми се щеше да е още по-тиха (нямам поле за сравнение .....), комуникционната система в комбинация с навигационната система дава много

                    Последната ми каска е shuberth C3 pro с вградена блутуд система, радио и комуникация с до 3-ма други с такива каски. Много тиха и я препоръчвам...
                    Брандираните като БМВ шлемове не са ли точно на Шуберт, или бъркам?!?
                    А и наистина без база за сравнение е трудно да се дава оценка - шумът в каската зависи не само от самата нея, а и от аеродинамиката на мотора, и от позицията на ездача... Общо взето тапите за уши са много добър и ефективен начин за повишаване на комфорта, но не знам колко са съвместими с комуникационната система.
                    SUZUKI V-STROM 1000
                    Jeep Cherokee 2.5CRD
                    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                    о889 525 о74 - Владо

                    Коментар


                    • #40
                      От: Rev"it или Richa ?

                      Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                      Брандираните като БМВ шлемове не са ли точно на Шуберт, или бъркам?!?
                      ............. ....................
                      АХа!

                      Не бъркаш.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Rev"it или Richa ?

                        Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                        Брандираните като БМВ шлемове не са ли точно на Шуберт, или бъркам?!?
                        А и наистина без база за сравнение е трудно да се дава оценка - шумът в каската зависи не само от самата нея, а и от аеродинамиката на мотора, и от позицията на ездача... Общо взето тапите за уши са много добър и ефективен начин за повишаване на комфорта, но не знам колко са съвместими с комуникационната система.
                        .......... тапите за уши са несъвместими не само с комуникационната система, но и с останалите участници в движението .....

                        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                        АХа!

                        Не бъркаш.
                        ...... напротив БЪРКА!
                        Каската BMW System 6 EVO не се произвежда от Шуберт, а от друга немска фирма ....... в момента ми се гуми името и, но като се сетя ще напиша!
                        0887 246718

                        Коментар


                        • #42
                          От: Rev"it или Richa ?

                          Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
                          .......... тапите за уши са несъвместими не само с комуникационната система, но и с останалите участници в движението .....
                          Ооо, тапите за уши са голяма благина и са лично предпазно средство, което се пренебрегва масово тук. Не знам защо?!?
                          Пък и за съвместяването с трафика една S-класа, или 7ма серия със супер обезшумените си стъклопакети дали не са още по-несъвместими?!?
                          Аз карам с такива (и доста други хора, де - но говоря от личен опит) и е много по-добре да пристигнеш някъде след целодневен преход без да ти е надута главата. Пак всичко се чува, но много по-тихо и сякаш далечно - свиква се много бързо. Друг е въпросът, ако вече е увреден слуха и така или иначе не се чуват ниските децибели.
                          Обаче вече започваме да спорим и се убеждаваме по (важна) тема, която не е за конкретните екипировки.

                          П.п. Карал съм и с шумни каски; и с тихи; и с тапи за уши - та горе-долу съм наясно с разликите. БМВ-каските, с които съм се пробвал са ми оставили много добри впечатления, та и тази е логично да става.
                          SUZUKI V-STROM 1000
                          Jeep Cherokee 2.5CRD
                          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                          о889 525 о74 - Владо

                          Коментар


                          • #43
                            От: Rev"it или Richa ?

                            Ето и моето мнение, Rukka е всичко което е нужно като марка. В топло време просто си намокрете якето ако е с goretex, разбира се и ще видите ефекта. при +40 градуса ще треперите от студ. Това се повтаря на всяко спиране. Не ви трябва проветриво яке или отвори за събиране на пчели. Изпитан метод

                            Коментар


                            • #44
                              От: Rev"it или Richa ?

                              А във България от къде могат да се закупят продуктите на Rukka?
                              0887 246718

                              Коментар


                              • #45
                                От: Rev"it или Richa ?

                                Първоначално публикуван от valilieff Преглед на мнение
                                Ето и моето мнение, Rukka е всичко което е нужно като марка. В топло време просто си намокрете якето ако е с goretex, разбира се и ще видите ефекта. при +40 градуса ще треперите от студ. Това се повтаря на всяко спиране. Не ви трябва проветриво яке или отвори за събиране на пчели. Изпитан метод
                                Въпреки че го знам този метод, не съм го практикувал, защото:
                                Над 32-3 по целзий, за 7-10мин. всичко е сухо. Дори и по второкласни пътища. Колко често да спирам? Намокрено текстилно яке става като KN филтър и всичката мизерия се набива трайно.
                                Ако е много отворена дрехата, може да се дехидратираш до неузнаваемост.
                                Моя съвет, по-широки дрехи, по-светли дрехи и каска, в най-голямата жега спри и си почини, вместо да спираш на често. Влажна кърпа около врата, но може и да ви схване. Потенето ви помага, не го избягвайте.
                                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X