Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rev"it или Richa ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Rev"it или Richa ?

    Тъй като темата е Rev it или Richa според мен е по-добре Rev it. Това е само по наблюдения, но от личен опит мисля, че екип "всичко в едно" не е работещ вариант. За мен най-удачно е един летен екип /може и не толкова марков/ с добре проветриви яке и панталон, без никакви подплати и тем подобни, обаче задължително с протектори. И друг екип за пролетно - есенния сезон. И двата съчетани с добър лесно обличащ се дъждобран, от две части, който винаги ми е в топ касата. За студено време - съответните термо бельо, полари и т.н.
    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

    Коментар


    • #17
      От: Rev"it или Richa ?

      Аз проблема с това, че като махнеш подплатата екипа става голям и протекторите не пасват съм го решил така - карам с ризница и наколенки, а якато и панталоните ми са без протектори.

      Иначе съм за REvit.
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #18
        От: Rev"it или Richa ?

        При скъпите и качествени екипи нищо не се размества и всички протектори и защити си стоят точно на мястото, каквито и подплати да качваш, и сваляш. За каране в дъжд, обаче предпочитам да не разчитам на мотоекипировката и да тествам, точно колко ще издържи, а си слагам върху якето и панталона екип за дъжд. Опита ме е научил, че колкото и качествена и скъпа да е мотоекипировката няма напълно 100% водонепроницаемо мотояке и мотопанталони, а си трябва допълнително точно екип за дъжд (дъждобран). Те платовете, от които ги шият тези мото екипи са водонепроницаеми, но по тях има шевове, ципове, джобове, малки отвори по ръкави и яки и т.н. и ако не сложиш от горе точно екип за дъжд след известно време подгизваш.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #19
          От: Rev"it или Richa ?

          Последните 2 години и аз и жена ми сме с Rev'It екипи. Аз съм ползвам яке Send и панталони Defender Gore Tex, а Иванова е с Ventura Ladies комплект. Мога да твърдя, че всичко си върши работата както трябва. Гортекса се проветрява една идея по-добре от мембраните на Ревит - Hydratex. При нас не е имало проблем с водоустойчивостта на екипите а имаме няколко продължителни карания в дъжд. Дъждобраните ги мразя поради факта, че като спре дъжда си мокър отвътре от изпотяване и отвън от дъжда, просто не дишат.
          BMW R1150GS

          Коментар


          • #20
            От: Rev"it или Richa ?

            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
            При скъпите и качествени екипи нищо не се размества и всички протектори и защити си стоят точно на мястото, каквито и подплати да качваш, и сваляш. За каране в дъжд, обаче предпочитам да не разчитам на мотоекипировката и да тествам, точно колко ще издържи, а си слагам върху якето и панталона екип за дъжд. Опита ме е научил, че колкото и качествена и скъпа да е мотоекипировката няма напълно 100% водонепроницаемо мотояке и мотопанталони, а си трябва допълнително точно екип за дъжд (дъждобран). Те платовете, от които ги шият тези мото екипи са водонепроницаеми, но по тях има шевове, ципове, джобове, малки отвори по ръкави и яки и т.н. и ако не сложиш от горе точно екип за дъжд след известно време подгизваш.
            Пробвай как стои ризница, дори и в сравнение с най-скъпите и маркови екипи! Да не говорим, че в зверската жега може да пропуснеш якето
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #21
              От: Rev"it или Richa ?

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              ................. в зверската жега може да пропуснеш якето
              \

              Явно, не си карал на "зверска жега"!!!

              Покарай поне ден на 40-45 градуса едни 600-800 или 1000 км. и ... разкажи пак ....
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #22
                От: Rev"it или Richa ?

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                \

                Явно, не си карал на "зверска жега"!!!

                Покарай поне ден на 40-45 градуса едни 600-800 или 1000 км. и ... разкажи пак ....
                Не разбрах питаш ли, хвалиш ли се, твърдиш ли нещо?!?
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #23
                  От: Rev"it или Richa ?

                  Аз съм карал на 40-45 градуса няколко последователни дни, и дори отварянето на каската е проблем. Горещия въздух те изгаря направо. Немислимо е да се кара с много силно вентилирана екипировка. Като бях още млад моторист и не бях привикнал на зверските жеги, в една 36-37 градусова такава си бях дори съблякъл якето и останах само по тениска без да ми пука че нямам никаква защита. Оказа се, че е много по-зле отколкото с якето.
                  LZ2NKM

                  Коментар


                  • #24
                    От: Rev"it или Richa ?

                    Който е карал в жега знае, че без яке не може. Никакви ризници не ти трябват в жегата, а проветриво яке. До 37-38 градуса караш по възможност по-бързо и проветряваш през ръкавите, а след това когато се вдигнат още градусите спираш и проветрението, че почва да пари.
                    Последно редактирано от ВладиЧ; 19-01-14, 23:17.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #25
                      От: Rev"it или Richa ?

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Не разбрах питаш ли, хвалиш ли се, твърдиш ли нещо?!?
                      За хвалене ... нямам за какво, винаги питам за да науча нещо което не знам, а
                      твърдя, че не си карал ... иначе щеше да знаеш.
                      Ники и Владича са го казали.
                      Обезводняването е другото. За 2-3 часа без яке губиш поне 4-5 литра вода без да усетиш, после .. колабираш.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Rev"it или Richa ?

                        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                        За хвалене ... нямам за какво, винаги питам за да науча нещо което не знам, а
                        твърдя, че не си карал ... иначе щеше да знаеш.
                        Ники и Владича са го казали.
                        Обезводняването е другото. За 2-3 часа без яке губиш поне 4-5 литра вода без да усетиш, после .. колабираш.
                        И аз къде съм твърдял, че съм карал 1000км на ден при 45 градуса жега, за да твърдиш обратното?!? Просто давам алтернативно решение на "бягащите" протектори и това беше акцента на поста ми. Иначе съм карал достатъчно на 35 градуса и само по ризница определено ми беше по-добре, отколкото с якето (явно съм прекалил с епитета
                        'зверска" ).
                        Последно редактирано от bushiDO; 20-01-14, 10:24.
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Rev"it или Richa ?

                          карах 70 километра по фланелка ,без яке в Тунис и едва се добрахме живи до града с жена ми...бяхме изпило по литър течност преди да тръгнем....от тогава никога не карам без яке-независимо от температурата....
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #28
                            От: Rev"it или Richa ?

                            И аз съм за Rev'it, преди година си купих якето (Off-track) толкова съм доволен, че едва устисках до есента да си поръчам и Rev'it Dakar панталон.
                            С сигурност има и по добри но за тези пари си заслужават !
                            Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Rev"it или Richa ?

                              Карам с Rev'it и то не от най скъпите. Много съм доволен.Мога да ти го покажа ако искаш. Ако се наложи да го сменям обаче бих взел по светло...В крайна сметка се кара най-много на топло...Добре е да има малко "светлоотразяване" .....Ботуши нямам...ами не случвам на удобни..Бръмча с летни кубинки
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Rev"it или Richa ?

                                Аз и жена ми сме с якета и панталони Rev'it sand -изключително сме доволни.Отдавна съм се спрял на светлите екипи- да,цапа се ,но в жегата е супер този модел съм го карал от -5 градуса до +45 ...а всъщност не се цапат,чак толкова избрах модел със сваляща се дъждовна подплата- така ,когато се изперат изсъхват за 2-3часа.Модела е с дебели подплати,а за топлото има огромни вентилационни отвори.... ще повторя пак с тази марка
                                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                                0899187766

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X