Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Санта Фе, което НЕ е 4х4!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Санта Фе, което НЕ е 4х4!

    Колеги, попаднах на една обява за СФ 1 - дизел, 113 коня, ръчни скорости, като след обаждането останах първоначално учуден, че не било 4х4, а само на предно. Казах си да не би да има проблем и просто да не му работи 4х4, но влизайки за справка в съответните сайтове установих, че има както 2.0 CRDI 4WD (113 Hp), така и 2.0 CRDI (112 Hp). Сигурно в обявата са объркали с един кон, че това без 4х4 е 112 коня, ама карай. След това поразрових и видях не една или две обяви, без да е отразено, че има 4х4. До сега не съм обръщал внимание, приемайки такова задвижване за даденост, но явно не е така.
    Сега тук някой съфорумец ще попита сигурно, за какво му е кола на човек от подобен калибър, пък да не е 4х4. Отговорът няма смисъл да го давам - жената просто иска някакъв СУВ, за да е по-нависоко, уж по-сигурно и т.н. и кара 100 % оНроуд Даже в годината 4-5 бордюра ако качи е много. Поради това, няма смисъл да се предлагат други марки и модели. Две са марките и моделите, които й харесват, другите въобще не иска и да ги гледа - Рав4 2002 г. натам (за който не може да извади такива пари точно сега) и нещо в по-нисък ценови диапазон, като СФ например.
    Та въпросите са, как се представя точно този модел, т.е. интересуват ме повече обстоятелствата, дава ли дефекти, характерни само за него. И след като моторите уж са едни, защо е тази разлика в 1 кон. Също така знам, че ще се почнат препоръките за автоматик, че другото имало демпфер и не знам какви скъпи ремонти на съединител при ръчката ставали, които често дефектирали и т.н.
    Питам конкретно за този мотор, без 4х4. Става ли си за града и магистрално, разхода предполагам ще е още по-малък, заради липсата на постоянното активно при 4х4, съответно или включващо се автоматично при нужда - все тая.
    Та чудя се!
    Последно редактирано от Dydo; 17-01-14, 13:12.
    SUV

  • #2
    От: Въпрос за Санта Фе, което НЕ е 4х4!

    Не е рядкост такова изпълнение 4Х2, (дори МЛ имат такива 4Х2 ама на задно ) а конкретно това щом е за градска кола не е лош вариант, по леко е 100 ина кг. от 4Х4 варианта. Прилича на лифтната соната
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Санта Фе, което НЕ е 4х4!

      Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
      ...........Прилича на лифтната соната

      SUV

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за Санта Фе, което НЕ е 4х4!

        в Америка масово се срещат СУВове с 4х2... Съединителят е слабо място, когато е 4х4 защото не буксуват гумите, а феродото На 4х2 едва ли ще е проблем съединителя, но не е толкова скъп - около 400лв по спомени.
        СФ-то с 2.0СРДИ въобще не е лош автомобил, малко е тромав на старт, но лесно се прави ремап (т.н. чип тунинг с презаписване на софта) и се подобрява вървежа... Пък и жена ти едва ли е "спортен шофьор".
        Просветът му е добър и с големите гуми (размерът е като при Диско 1) е почти невъзможно да се изкриви джанта... Според е добър избор за женска кола.
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за Санта Фе, което НЕ е 4х4!

          Ами то тоя съединител кат на лека кола бе
          Чел съм достатъчно, т.е. относно цените на частите на този автомобил и при една що годе запазена кола, като за годините си, изборът е доста добър. Караш СУВ, а поддържаш лека кола............принципно де. Всеки може да попадне на такъв екземпляр от каквато и да е марка и уж евтина за поддръжка, че не е за говорене.
          Жената също проучвала, на нея колеги дето карат джипове също й казали, че за нейните нужди липсата на 4х4 даже е по-добре. Ама тя ако си мисли, че аз няма също да го карам, ако вземе та купи подобна машина, нещо се е пообъркала
          SUV

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за Санта Фе, което НЕ е 4х4!

            Колега, колата към която си се насочил ,ще ви върши и на двама ви идеална работа. Разходите за поддръжка са като на кола от среден ценови клас. Имал съм две Волва и сегашните ми разходи са в пъти по-малки.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за Санта Фе, което НЕ е 4х4!

              Да, така общо взето стоят нещата. Стига да не попаднеш на някоя проблемна, че каквато и да е марка и уж евтина за поддържане, както в предното мнение казах, може да ти обърне джобовете Жената нещо конкретната, която гледахме не я хареса, казва: "не била нейната кола". А иначе човека много изгодно я дава, даже и на бартер е готов. Гледах пък да не би да е с обръщан волан, но аз много не разбирам. Просто вътре не ми направи впечатление нищо, а виждам, че казанчето за спирачна течност, при десните си е от дясно, а при левите от ляво. Това си бе отляво, но какво пречи да е местено и то, ако се е налагало. Уж от Германия вкарана, ама знам ли! За сега, жена ми е навита на СУВ от тази марка, не аз толкова. Та ако на нея не й харесва, после постоянно ще ми мърмори как отново е направила компромис и ще иска друга кола.
              Ще гледаме и други екземпляри де, ако на тази не се спрем окончателно.
              SUV

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за Санта Фе, което НЕ е 4х4!

                Първоначално публикуван от king_bg Преглед на мнение
                Ами то тоя съединител кат на лека кола бе
                Това си Е лека кола - на платформата на Соната от същите години, дори таблото е същото - ... а съединителят не е като на леката кола, защото те изкарват по 150-200, че и повече хиляди...

                Относно подръжката, като изключим гумите, които са по-скъпи и части по окачването, останалото не би могло да има разлика от сонатата, а тя е много здрав автомобил...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за Санта Фе, което НЕ е 4х4!

                  А има ли общо при двигателите ?? доколкото знам соната е с 2.0 136 коня (по памет ) а читав ли е по-големия 2.4 146 коня или е по-добре дизела ?? И не е ли малко слабичък с тея 113 кончета ?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X