Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 32 от 32

Тема: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

Място
    София
    Публикации
    3,176
    Точки (при гласуване)
    17

По подразбиране От: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

Ами не е нагло - пиши на лични, но имай предвид че съм зле с времето.
    Александър

Място
    София
    Публикации
    635
    Точки (при гласуване)
    13

Това с изместването, пост-шарпването и засилването на цветовете и изобщо всички настройки по изображението важат само ако снимаш в JPG. В RAW не вАжи Инак пробвай 4-5 стъкпи в посока дясно-нагоре (4 надясно и 2-3 нагоре, аз от такава позиция съм доста доволен от цветовете) и пробни снимки. Ако не ти харесва, връщаш, пробваш и т.н.

Пращам ЛС
    "Нуждата е учен,
    умеещ да превръща в скъпоценност и
    най-долните неща."

Място
    София
    Публикации
    3,176
    Точки (при гласуване)
    17

Коко, пробвах, но пак не ми харесва. Ти снимал ли си с този обектив? Дай някоя снимка с него на кропка, на която да са и наред цветовете за да се успокоим.
    Александър

Място
    София
    Публикации
    5,967
    Точки (при гласуване)
    19

Не съм снимал с този обектив, но ще пусна две-три чужди снимки, които ми се струват доста добри по цвят. Може да се каже, че почти не са обработвани:

Име:  46825_1.jpg
Прегледи: 143
Размер:  89.0 Кб

Име:  45530_2.jpg
Прегледи: 145
Размер:  152.7 Кб

Име:  45207_2.jpg
Прегледи: 145
Размер:  80.2 Кб

Име:  44816_3.jpg
Прегледи: 146
Размер:  387.8 Кб

Име:  44690_3.jpg
Прегледи: 146
Размер:  145.1 Кб

Всичките са снимани на кроп 7Д и 60Д. Все пак да не забравяме, че всяка матрица си има особености в цветопредаването. Истинските джедаи затова си пишат профили за постобработката. Специално за axlastro - ако имаш време и желание, поразходи се тук:http://club.foto.ru/forum/11/647556 Надявам се, че поне малко отбираш от руския!
    Бъди човек, говедо винаги можеш да бъдеш!

Goblin е офлайн Администратор | ОС || ТП |
    | Модератор |
    Публикации
    13,704
    Точки (при гласуване)
    60

- За аберациите - добре дошли в страната на добрите стари обективи. Всеки обектив покриващ фулфрейм и отварящ широко дава хроматични аберации. Някои се коригират автоматично затова не се виждат. Аберациите се премахват в лайтрум, фотошоп или заводския софт който идва с апарата.

Отделно, аберациите излизат най-вече когато детайла е лееекичко извън фокус. Провери и това. Не знам М-ката ти дали е само с автофокус с контрастно засичане или има и фазово засичане за обективите през преходник, но на контрастно засичане колкот и да го хвалят аз лично често наблюдавам отклонения при обективи които отварят широко.

- Пробвай баланса на бялото по глупавия начин - слънчице, облаче и прочее. Не го слагай на автоматик. Махни всякакви филтри.
    Издъних се на Тюринг теста

Място
    София
    Публикации
    3,176
    Точки (при гласуване)
    17

Гоблин - на М-ката ползвам само 22/2, този 85 1.8 е закачен на 650D, т.е. ползва фазовия автофокус. Според мен контрастния автофокус на 650-ка та е точно в десетката. Тази първата снимка с моята особа е правена в LV и според мен е на фокус.
    Аберациите в дефокуса не са голяма мъка - просто на очила, очи и каквото се сетиш с по-голям контраст има "purple fringing". Викаш фотошоп лайтрум - да, аз ги ползвам. Не съм гуру, но то не е нужно. Лошото е, че като вземеш много да ги махаш и на тяхно място остава бяло - т.е. реалното изображение е изпечено. Това се решава като не снимаш обекти директно осветени от слънцето или затвориш блендата. Всъщност този "fringing" не ме дразни толкова много.

Дразни ме цветоподаването! Веднага казвам за снимките, пуснати от Коко - на първата булката са я осветили подобаващо. На слънце или силна дифузна светлина цветовете му са наред. Не говоря за фотографа - не мога да критикувам, защото аз самия не съм на това ниво.

Първата снимка е супер. Или фотографа е преценил добре осветлението (шарена сянка, слънцето е под ъгъл) или е ползвал допълнително осветление (поне светкавица ми се вижда). Цветовете са супер.
    Втората снимка е кафява цялата, ама то и фона си е кафяв и всичко е кафяво- вдясно долу растенията на фона на водата само дето са лилави.

Третата снимка все едно са я намазали с нещо кафяво, да не казвам какво. Не че фотографа не е светлинни години пред мен, говоря за цветовете.

Четвъртата снимка е зелена както и да я погледнеш - хората са зелени, наречи ме кьорав.

Последната снимка ми подсказва, че с този обектив трябва да се снима само и единствено нощно време. През деня си снимаш с китака. Ако все пак искаш през деня, си водиш двама шерпи с чадъри, дифузьори и поне две-три студийни светкавици. Това на майтап. Просто трябва да се мисли къде и как ще се снима знам ли. Може би е добре в чантичката да ми седи и сивото картонче.

П.П. Я обясни това с покриването на фул фрейм, щото се замислям за една сигма 30 1.4, която се води само EF-S, та при нея може да ги няма тия мъки, а и сигмите някак по ми харесват цветовете им.
    Последно редактиран от axlastro ; 21-01-14 в 22:23
    Александър

Място
    София
    Публикации
    3,176
    Точки (при гласуване)
    17

Сивото картонче определено подобри нещата с цветовете - даже вече взе да ми харесва този и обектив. Във форума на dpreview ми препоръчаха и още по-манияшки вариант за прецизиране на цветовете - http://www.amazon.com/X-Rite-MSCCPP-.../dp/B002NU5UW8, може би по-нататък ...
    Александър

Място
    София
    Публикации
    635
    Точки (при гласуване)
    13

Аз след като щракнах малко примерни снимки с 85/1.8 в крайна сметка се отказах... За сметка на това днес се сдобих със 70-200/4 L
    "Нуждата е учен,
    най-долните неща."

Място
    София
    Публикации
    5,967
    Точки (при гласуване)
    19

Честито! Чакаме снимките.

Място
    София
    Публикации
    635
    Точки (при гласуване)
    13

Снимки с него не знам кога ще нащракам, аз от доста време се чудех дали най-нахално да си отворя една тема в която да слагам мои си снимки, но не знам как става, дали трябва специално разрешение от мародераторите...
    "Нуждата е учен,
    най-долните неща."

Място
    София
    Публикации
    3,176
    Точки (при гласуване)
    17

Хмм интересно. Бих искал да видя малко снимки с него. Определено се колебая дали да не сменя 85 1.8 с него, въпреки че му свикнах на цветовете.
    Александър

Място
    София
    Публикации
    5,967
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на axlastro Преглед на публикациите
    Хмм интересно. Бих искал да видя малко снимки с него. Определено се колебая дали да не сменя 85 1.8 с него, въпреки че му свикнах на цветовете.
    Eто тук можеш да четеш отзиви и да гледаш снимки. Избирай мнения и снимки на хората с "по-дълъг" стаж.

http://club.foto.ru/camera/model.php?mod_id=641

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Сходни теми

1. Canon SX40 HS
    От VesMil във форум Техника на снимане, съвети, критика
    Отговори: 1
    Последно мнение: 16-06-12, 20:16
  2. Canon 1Dx
    От Yaro във форум Canon
    Отговори: 5
    Последно мнение: 18-10-11, 18:18

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми